فرهنگ و هنر

رونمایی از پوستر شانزدهمین جشنواره «سینماحقیقت»

پوستر جشنواره شانزدهم رونمایی شد

پوستر شانزدهمین جشنواره «سینما وریتا» رونمایی شد.

به گزارش گروه فرهنگ و هنر گیلونا; بعدازظهر روز شنبه 21 آذرماه، پوستر اصلی شانزدهمین جشنواره بین المللی «سینما-غکریت» توسط محمد حمیدی مقدم، مدیرعامل مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و انیمیشن و دبیر «سینما» رونمایی شد. گفتیرت»، مهدی دوایی، طراح پوستر و مدیر هنری جشنواره و جمعی از مدیران مرکز توسعه. .

محمد حمیدی مقدم در مراسم افتتاحیه پوستر این دوره از جشنواره «سینما قکریت» درباره ویژگی های شانزدهمین دوره جشنواره گفت: ویژگی این دوره از جشنواره توجه و تمرکز بر استان ها و استان هاست. مدیران استعدادهای خارج از پایتخت در دو سال گذشته یکی از محورهای توسعه مرکز توسعه امکانات و فضاهای حمایتی استان ها و مدیران آنها بوده است. خوشبختانه می توانم به مخاطبان جشنواره این نوید را بدهم که در میان فیلم های برگزیده بخش های مختلف شاهد تبلور آثار مستندسازان مستعد سایر استان ها خواهیم بود.

وی ادامه داد: امسال در جشنواره «سینما قکریت» شاهد تنوع رنگ‌ها، مضامین و شکل‌های مختلف در میان آثار سینماگران کمتر شناخته شده اما درخشان بودیم، این اتفاق بسیار مهمی در جشنواره است.

مدیر عامل مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی درباره سایر مراحل شانزدهمین دوره جشنواره «سینما حقیقت» اعلام کرد: در این دوره از جشنواره به موضوع توجه ویژه ای می شود. آموزش و پرورش و قرار است با هدف برگزاری شانزدهمین دوره جشنواره کارگاه ها و کارگاه های آموزشی و نشست های تخصصی ویژه برگزار شود و قرار است تعامل فیلمسازان استان های مختلف با فیلمسازان مرکز افزایش یابد تا بتوانید همچنان شاهد ارتقای سطح سینمای مستند در استان ها باشیم. این رویداد هدفی است که در سازمان سینمایی بسیار مورد توجه قرار گرفته و برای آن برنامه ریزی شده است تا در آینده نزدیک شاهد افزایش مخاطبان جشنواره باشیم.

دبیر شانزدهمین جشنواره «سینما-غکریت» در پایان درباره ارتباط با اصحاب رسانه در ایام جشنواره گفت: در چهار دوره حضورم در جشنواره همیشه تعامل خوبی با رسانه ها بوده است، امسال. از شبکه های مختلف تلویزیون از جمله شبکه مستند و … پوشش خبری ویژه خواهد داشت. خوشحالیم که سلیم غفوری معاون سیما و محسن یزدی مدیر شبکه مستند سیما امسال در هیئت سیاسی این جشنواره حضور دارند و تعامل جشنواره با صدا و سیما به خوبی پیش می رود. امیدواریم پوشش خبری و بحث های تئوریکی که در جشنواره صورت می گیرد باعث آگاهی بیشتر سینمای مستند تا پخش این آثار از تلویزیون شود.

14010913102858292265858410

طراحی پوستر شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینما-غکریت» توسط مهدی دوایی طراحی شد. مهدی دوایی کارگردان هنری، فیلمساز و طراح گرافیک متولد 1360 در تهران، دارای مدرک لیسانس طراحی گرافیک از دانشکده هنر و معماری و فوق لیسانس تولید و کارگردانی از دانشکده صدا و سیما است. دوایی فعالیت حرفه ای خود را از سال ۱۳۷۸ آغاز کرد و در این دو دهه به عنوان مدیر هنری، کارگردان، مشاور و طراح با سازمان ها و مجموعه های مختلف همکاری داشته است.

کارگردانی هنری سی و نهمین و چهلمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر و دوازدهمین دوره جوایز آکادمی فیلم کوتاه ایران-ایسفا در کارنامه مهدی دوایی ثبت شده است.

شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینما-قکریت» به دبیری محمد حمیدی مقدم از 29 تا 25 آذرماه به صورت آنلاین و فیزیکی برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

آیا این خبر مفید بود؟

بر اساس نتیجه 0 به آن رای دهید و 0 رای مخالف