فرهنگ و هنر

ساخت مجموعه مستندی از قتل‌های فجیع یک روان‌پریش

مستند قاتل تایمز اسکوئر به چگونگی ادامه جنایات یک قاتل زنجیره ای 13 ساله در نیویورک می پردازد.

به گزارش گیلونا، الجزیره در توضیح این مستند گفت: تصور اینکه یک قاتل زنجیره ای در همسایگی ما زندگی می کند وحشتناک است و بدتر از آن اینکه این قاتل طبیعی به نظر می رسد و مانند سایر مردم عادی همسایه زندگی می کند. نتفلیکس به یکی از ترسناک ترین پرونده های جنایی آمریکا می پردازد و داستان یک قاتل نیویورکی را روایت می کند: «قربانیان این قاتل زنجیره ای زنان بودند و او که بیماری روانی داشت، به کشتن قربانیان خود راضی نبود و آنها را به بهترین شکل ممکن شکنجه می کرد. مسیر “.

نتفلیکس در جدیدترین مستند جنایی خود یک سریال سه فصلی به نام Crime Scene: The Times Square Killer را تولید کرد که به قتل هایی می پردازد که در سال 1979 آغاز شد. در آن سال، آتش نشانان به هتلی در منهتن فراخوانده شدند و جسد دو زن را پیدا کردند. در دود با سر و دستان قطع شده.

این قاتل روانی نیز باهوش بود و اثری از جنایت خود بر جای نگذاشت. هویت این دو دختر ابتدا مشخص نشد اما مدتی بعد مشخص شد که هویت یکی از آنها روسپی بوده و هویت دختر دیگر نیز مشخص نیست. اما در سال 1980، قاتل اثر انگشت خود را روی دستبندی که قربانی خود را با آن بسته بود، گذاشت و دقیقاً شبیه قتل یک زن سه سال پیش در همان هتل بود. معلوم شد قاتل ده سال پیش جنایات خود را آغاز کرده بود. جسد یک زن 25 ساله بعداً در هتل دیگری پیدا شد. این زن فاحشه هم بود.

ماه بعد، قاتل زنجیر قربانی دیگری را به هتل کشاند، اما خدمتکار هتل صدای جیغ دختر را شنید و قاتل در نهایت دستگیر شد.

کوتینگهام، قاتل زنجیره ای آمریکایی، به دلیل پنج قتل و چندین جنایت دیگر به زندان افتاد و به 173 تا 197 سال زندان محکوم شد.

اما در مصاحبه ای در سال 2009 او گفت که مرتکب بیش از 80 قتل شده است که هیچ کس از آن آگاه نبود. قاتل همچنین جنایات خود را نوعی بازی و سرگرمی توصیف کرد. او پنج نوجوان نیوجرسی را که هیچ ارتباطی با تجارت جنسی نداشتند، کشت.

نکته ترسناک این قاتل این است که قبل از فاش شدن هویتش، زندگی خانوادگی موفقی در نیوجرسی داشت. متاهل، صاحب سه فرزند و یک شغل بود.

مستند نامزد اسکار به کارگردانی جو برلینگر، محیط آلوده میدان تایمز را در اواخر دهه 1970 و اوایل دهه 1980 توصیف می کند.

انتهای پیام/