فرهنگ و هنر

سردار سلیمانی را بدون داشتن عکسی نقاشی کردم!

به مناسبت سومین سالگرد شهادت سردار سلیمانی، نمایشگاه زنده و مجازی «سردار دلها» در گالری آلتا دآرت دایر است.

به گزارش گیلونا، نمایشگاه «سردار دلها» شامل هفت اثر نقاشی، 11 اثر گرافیکی و 2 نقاشی از هنرمندانی چون کاظم چلیپا، عبدالحمید قدیریان، غلامعلی طاهری، کامیار صادقی، علی اسلامی مقدم، ناصر سیفی، علی محمد شیخی، سیدحمید است. شریفی، علی وزیریان، احمد آقاقلی زاده، صابر شیخرضایی، حامد مقروری، علیرضا زکری، محمدرضا دوستمحمدی، فرهود مقدم، محمود بازدار، علیرضا رحیمی و امیر خادم شریف که تا 24 آذرماه در گالری هنر عالی در معرض دید بازدیدکنندگان بود.

همچنین نمایشگاه مجازی «سردار دلها» همزمان با نمایشگاه فیزیکی افتتاح شد. این نمایشگاه مجازی شامل 35 نقاشی، طراحی و پوستر از هنرمندان انقلاب است که در روزهای اعلام خبر شهادت حاج قاسم ساخته شده است.

علاقه مندان می توانند از طریق لینک https://b2n.ir/Sardar_bl از این نمایشگاه مجازی دیدن کنند.

سردار سلیمانی را بدون عکس نقاشی کردم!

همزمان با افتتاحیه این نمایشگاه علی محمد شیخی دو اثر هنری وی در نمایشگاه «سردار دلها» در معرض دید بازدیدکنندگان قرار گرفت. وی در حاشیه افتتاحیه این نمایشگاه گفت: سه سال پیش که خبر شهادت سردار اعلام شد نقاشی هایم را خلق کردم و به خوبی به یاد دارم که در زمان اجرا حتی عکس شهید سلیمانی را نداشتم. .

وی با ادعای اینکه آثار خود را در دو روز خلق کرده است، گفت: با جدیدتر شدن شهادت با گذشت زمان از گل و طبیعت به عنوان نماد در آثارم استفاده کرده ام. همچنین از آنجایی که موضوع کار شهادت سردار سلیمانی بود، سعی کردم از بهترین زاویه به این موضوع نگاه کنم و سپس به رنگ و شکل آن بیشتر توجه کنم، به همین دلیل است که امروز که به آثار نگاه می کنید، می بینید. نقاشی هایی با رنگ های شاد و زنده هستند.

این هنرمند بیان کرد: برخی از هنرمندان با پرداختن به موضوع شهادت، غم و درد بیشتری را به مخاطب منتقل می کنند، اما من سعی می کنم این موضوع را با چارچوبی متفاوت نشان دهم.

سردار سلیمانی را بدون عکس نقاشی کردم!

حسین عصمتی وی در حاشیه این نمایشگاه درباره آثار خود گفت: دو تابلو و یک سردیس از حاج قاسم سلیمانی آثار من هستند که در نمایشگاه سردار دلها به نمایش درآمدند.

وی گفت: در خلق تابلو با مضمون سردار سلیمانی دو نکته را مد نظر قرار داده ام، یکی شعر احرام پوش و دیگری این جمله سردار دلها که می گفت: تا فلانی شهید شود. شهید نشدن.»

حاج قاسم درباره سردیس نیز گفت: پس از جستجوی بسیاری از تصاویر سردار سلیمانی، تصویری از وی برای ساخت سردیس پیدا کردم و در سال ۱۳۹۸ مجسمه مفرغی این شهید را ساختم.

سردار سلیمانی را بدون عکس نقاشی کردم!

انتهای پیام