فرهنگ و هنر

سردار کریمی: فاصله طبقاتی نتیجه ریل گذاری نادرست اقتصادی است

گیلونا/ مرکز فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی گفت: فاصله طبقاتی کنونی حاصل ریل گذاری ضعیفی است که در گذشته در حوزه اقتصادی شکل گرفته است.

سردار سرتیپ دوم پاسدار محسن کریمی شامگاه جمعه 26 آذرماه در یادواره دوم شهدای روستای ورده مرکز زرندیه گفت:

وی در ادامه گفت: رهبری انسان موهبتی است که از بهره مندی از نعمت ولایت و امامت حاصل می شود، مشروط بر اینکه به معنای واقعی تابع امر ولی امر رهبری و سعادت باشیم.

وی افزود: شهدا در اطاعت از ولی فقیه جان خود را از روی اخلاص نثار کردند و به شهادت بزرگی دست یافتند.

وی افزود: عزت دومین موهبت به برکت ولایت و امامت است و شهدا به دلیل اینکه نمونه مجاهدان عشق خدا هستند و زیباترین صحنه های دفاع از کرامت انسانی را به نمایش گذاشته اند به کرامت معنوی دست یافته اند. دفاع از وطن افتخار است.»

سردار کریمی با اشاره به اعلام مرحله دوم انقلاب اسلامی گفت: انقلاب اسلامی با ایجاد قدرت نرم و سخت با تکیه بر روحیه انقلابی مردم توانست امنیت کشور را تضمین کند. سیستم در اوج قدرت باقی می ماند.»

وی در ادامه از جنگ هشت ساله به عنوان توطئه دشمنان برای براندازی این نظام یاد کرد و افزود: ملت ایران نه تنها با روحیه شهادت طلبی و ایثار در جنگ هشت ساله پیروز شد، بلکه در سنگر جهاد و جهاد نیز درخشید. جنگ اقتصادی پس از جنگ». و تهدیدات و تحریم های اقتصادی را به فرصت تبدیل کرده است و هرگز تسلیم نمی شود چرا که روحیه مقاومت را از سالار شهیدان و شهدای دفاع مقدس آموخته است.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی ادامه داد: ایران اسلامی با برخورداری از ظرفیت عظیم نیروهای جوان با مدیریت جهادی و تفکر انقلابی، در مرحله دوم انقلاب نیز مانند مرحله اول، با تبدیل تهدیدها به فرصت، به جهان نشان خواهد داد که مستقل و مستقل است.” آزادیخواه با همه توطئه ها مخالفت خواهد کرد.

وی با تاکید بر اینکه به برکت انقلاب اسلامی و خون مطهر شهدا و همچنین خودکفایی قدرت بازدارندگی کشور تقویت شده است، گفت: جهاد نظامی و فرهنگی در کنار جهاد اقتصادی مبتنی بر ثروتمندان علوی و فرهنگ فاطمی و فاطمی است. اقتدار ایجاد کرد و دلیل این اقتدار رویارویی بزرگترین کشور استکباری جهان با نظام جمهوری اسلامی ایران است.

وی افزود: برای بقای انقلاب باید از ظرفیت جوانان و روحیه انقلابی استفاده کنیم تا در گام دوم در سایه پیروی از ولی فقیه پرچم این نظام را به دست منجی عالم بشریت برسانیم.

سردار کریمی با اشاره به تقدیم 12 شهید روستای ورده در دوران دفاع مقدس گفت: شهدای این روستا در کنار سایر شهدای دفاع مقدس الگوی بی بدیل و گرانبهایی برای نسل های جوان در ترویج هستند. فرهنگ ایثار و شهادت و تقدیم چهار شهید از یک خانواده.» استقامت و صبر خانواده معظم شهدا به رخ جهانیان کشیده شده است.

تکثیر کلیپی از پیام مادر شهدای جوادنیا، اجرای سرود نورالشهدا زرندیه، مرثیه سرایی شهادت حضرت زهرا (س) و تجلیل از خانواده های معظم شهدا. از دیگر برنامه های این یادواره زرندیه، فرماندار ساوه، فرماندهان نظامی و انتظامی و دیگر مسئولان ساوه و زرندیه بازداشت شدند.

روستای وارده که در حدود 35 کیلومتری شهر مامونیه مرکز شهرستان زرندیه قرار دارد به نام 12 شهید والامقام مزین شده است.

انتهای پیام/