فرهنگ و هنر

سرمدی: صداوسیما مجدد کار فرهنگ سازی درباره کرونا را آغاز کند

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس تاکید کرد: با توجه به افزایش آمار کرونا در هفته‌های اخیر، انتظار می‌رود صداوسیما کار فرهنگ‌سازی را از سر بگیرد و ستاد ملی تاج در این زمینه حمایت بیشتری داشته باشد. .

کیومرث سرمدی در گفت وگو با گیلونا، در خصوص افزایش تعداد مبتلایان به تاج در کشور، اظهار کرد: بحثی که مسئولان بهداشت جهانی و کشوری همواره بر آن تاکید داشته اند این است که این بیماری ریشه کن نشده است، حتی برخی از کارشناسان نیز بر آن تاکید کرده اند. بر این باورند که این بیماری مانند آنفولانزا همیشه همراه انسان خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه بی احتیاطی در رعایت مسائل بهداشتی و پروتکل های لازم مشکلاتی را به همراه خواهد داشت، گفت: ایران در کنترل بیماری و فرهنگ سازی در این زمینه موفق بوده و شاهد روزی بوده ایم که حدود 700 نفر جان خود را از دست دادند. قوانین، احترام به مردم و واکسیناسیون، توانسته ایم این بیماری را کنترل کنیم و آمار را به صفر رسانده ایم.

عضو هیئت مدیره کمیسیون اجتماعی تاکید کرد: در برخی از نقاط دنیا مانند کشورهای اروپایی شاهد بوده ایم که هیچ کاری انجام نداده اند و این سوال طولانی بوده و اخیرا در کشور خودمان نیز شاهد هستیم. تعداد مراجعات به ویژه در هفته گذشته و طبق آمار تعداد مبتلایان به بیش از 2500 نفر و تعداد فوتی ها نیز دو برابر شده است.

مسئولان مرتبط با کرونا باید یک بار دیگر برای کنترل آن فرهنگ سازی کنند

سرمدی گفت: مسئولان ذیربط وزارت بهداشت و درمان و نهادهایی که در زمینه فرهنگ سازی، فضای مناسب و آگاهی بخشی موثر هستند مانند صدا و سیما، تریبون ائمه جمعه و به ویژه ستاد ملی. برای مبارزه تا تاج و تخت به رهبری سرمدی گفت: رئیس جمهور برای رسیدگی به این مشکل آموزش می بیند، زیرا احساس می کنم اخیرا این بیماری را جدی نگرفته اند و به نوعی این نظر مسئولان مربوطه به مردم القا شده است. این است که این بیماری کنترل و از بین رفته است. .

وی در پایان تاکید کرد: معتقدم موضوع افزایش آمار کرونا باید دوباره جدی گرفته شود و صدا و سیما هم باید دست به کار شود و ستاد ملی کرونا در این زمینه حمایت بیشتری داشته باشد.

انتهای پیام