فرهنگ و هنر

«شاهد»؛ آیینه ای که فرزندان پیش روی والدین قرار می دهند

گیلونا/ قم فیلمی را ببینید که به وضوح نشان می دهد کودکان وجدان بیدار والدین خود هستند و شاید اگر مردم اشتباهات خود را تماشا نمی کردند کمتر به آنها فکر می کردند.

شاهد فیلمی باشید که موضوع آن به گونه ای باز می شود که کمتر بیننده ای حتی تصورش را می کند.

از لحظه‌ای که دختر در ماشین می‌نشیند، مخاطب تصور می‌کند که اتفاقی برای دختر بچه می‌افتد و این فکر زمانی تشدید می‌شود که مادر مجبور می‌شود دخترش را در ماشین تنها بگذارد و برمی‌گردد و با نگرانی به عقب نگاه می‌کند و بله این کار را انجام می‌دهد. مردم مادرش را به خاطر سهل انگاری او سرزنش می کنند.

وقتی دختر از ماشین پیاده می شود، این تصور که دختر در خطر است به اوج می رسد و کمتر کسی فکر می کند که سوال پیرزنی با چهره ای ناشناخته ماجرا را تعیین می کند.

در این فیلم زن از همان ابتدا رفتارهای رئیسش (اجبار، امر و نهی دخترش) اما مهربانی خود (رضایت از تغییر رنگ لباس) را نشان می دهد.

او با این دو ویژگی، پیرزن را تشویق می کند که کاری را انجام دهد که از آن می ترسد، اما چیزی که او تصور نمی کند، اتفاق می افتد.

با تمام سردرگمی و ترسی که در چهره زن وجود دارد، اما وقتی دخترش را در حال تماشای صحنه می بینند، شوکه می شود که شاید دخترش شاهد حادثه نبوده است.

فیلمی را ببینید که به وضوح نشان می دهد کودکان وجدان بیدار والدین خود هستند و شاید اگر مردم اشتباهات خود را تماشا نمی کردند کمتر به آنها فکر می کردند.

پس از آن مادر سعی می کند دخترش را در اسرع وقت از صحنه دور کند و پس از آن سوار ماشین شدند. تردید و ترس از دیدن این صحنه توسط دخترش به وضوح در رفتار، لحن و چهره مادر مشهود است. دختر و ببینید که آیا او صحنه را دیده است

و سکوت و رفتار دختر بیشتر به شک این مادر دامن می زند.

شاهد فیلمی 14 دقیقه ای به نویسندگی علی عسگری و فرنوش صمدی و کارگردانی علی عسگری است.

تهیه کنندگی این فیلم بر عهده فرانسوا موریس، لورا جومل و خورشید عالمی است و بازیگرانی چون آناهیتا افشار، سلنا مرادی و نسرین کردی به ایفای نقش می پردازند.

انتهای پیام/