فرهنگ و هنر

شرح دعای روز بیست‌وپنجم ماه مبارک رمضان و طلب راه درست از خداوند

در شرح دعای روز بیست و پنجم ماه مبارک رمضان می خوانیم: «چون گناه را می بیند و نمی تواند حال را تغییر دهد».

به نام خدا

«خدایا در آن محبت پدر و مادرت و بعثت دشمنانت را در عصر خاتم پیامبرانت یا در قلب پیامبران قرار ده».

«خدایا دوست دوستانت و دشمن دشمنانت را در این روز قرار بده و راه خاتم پیامبرانت را دنبال کن ای نگهبان دل های پیامبران».

به گزارش گیلونا، آیت الله مجتهدی تهرانی در تفسیر «اللهم جل جلاله» می فرماید: خدایا مرا در ماه رمضان محبت به خیر و دشمنی با دشمنانت قرار بده. و اما من عملی که در قیامت به من امید می دهد این است که نیکوکاران و نیکوکاران را دوست دارم و از بدکاران بیزارم.

تاکید می کند: اگر فرزند شما غیر خداست و نماز نمی خواند، نباید او را دوست بدارید، حدیث است که به حقیقت اعتقاد ندارید، مگر اینکه نزدیک ترین بستگان خود را برای خدا دوست داشته باشید، زیرا اقوام با تقوا و دورترین مردم چون او مذهبی است، عشق.

این استاد اخلاق با ذکر حدیث دیگری ادامه می دهد: امام باقر(ع) به شخصی فرمود: «اگر می خواهی بفهمی در بهشتی یا جهنمی هستی، به قلبت رجوع کن، اگر دیدی مطیعان را دوست می داری، مردم را دوست می داری. از بهشت ​​و «اگر دوست دارید اهل گناه، شما اهل جهنم هستید و انسان در قیامت با هر که او را دوست بدارد محشور می شود».

همچنین به حدیث دیگری از معصوم (ع) اشاره می کند و می فرماید: در زمان آخرالزمان قلب مؤمن آب می شود; چون گناه را می بیند و نمی تواند اوضاع را تغییر دهد.

آیت الله تهرانی با انتقاد از وضعیت کنونی جامعه می گوید: اکنون زمانی است که نمی توان منکر امر به معروف و نهی از منکر کرد. هرکس مؤمنی را دوست داشته باشد، حتی منحرف، بعد از مدتی رستگار می شود.

این معلم بزرگ اخلاق در تفسیر آیه شریفه «پیوسته به خاتم الانبیاء» می گوید: در این بخش از خداوند می خواهیم که ما را یاری کند، در مستحب، در نماز و اوامر به سیره پیامبر عمل کنیم. اسلام از خدا می خواهیم در PBSL) به ما فرمود که به مستحب و واجب عمل کنیم و منکر و حرام را ترک کنیم.

انتهای پیام/