فرهنگ و هنر

شهید ابوطالب قاسمی: اسلام را با جان و مال و لسان خود حفظ کنید!

گیلونا/ قم شهید ابوطالب قاسمی در وصیت نامه خود می نویسد: پیام من به کسانی که این نامه را می خوانند، چه زن و چه مرد، چه دختر و چه پسر، این است که با جان و پول و زبان خود از اسلام محافظت کنید، زیرا ما به ما اعتماد زیادی داریم. پس در این امانت خیانت نکنید وگرنه عذاب ابدی و الهی خداوند فرا خواهد رسید.

شهید ابوطالب قاسمی در هفتمین روز از مرداد 1337 در روستای قم از توابع کرمجگان دیده به جهان گشود. تحصیلات خود را تا دیپلم ادامه داد و در دوران تحصیل در یک ساندویچ فروشی در خیابان مزاح مشغول به کار شد. شش سال قبل از پیروزی انقلاب اسلامی در نهضت امام خمینی (ره) آغاز به کار کرد و پس از پیروزی انقلاب اسلامی به عضویت سپاه پاسداران درآمد.

به گزارش گیلونا، شهید ابوطالب قاسمی در اوایل تیرماه سال 60 به جبهه اعزام شد و سرانجام در 21 شهریور 1360 در جبهه دارخوین به شهادت رسید و در شیخان قم به خاک سپرده شد.

وصیت نامه شهید ابوطالب قاسمی

ما می توانیم صبور باشیم و اعمال و پیروزی خود را بر مردم کافر ثبت کنیم.

خدا را شاکرم که مرا در سرزمین خدا و جهاد و در کربلای ایران دید. می دانید که بار الهی در جوانی و در دوران خفقان و خفقان استبداد اسلامی دوباره شکوفا شده است و من نیز مانند میلیون ها جوان سرافراز مسلمان ایرانی می خواستم بفهمم که انتظار آمدن این انقلاب بزرگ و بنیان گذاری را نداشتم. از حکومت مهدی (عج) و از شما خواستم که در انتخاب رهبر به من کمک کنید.

ولی خودت شاهد باش من رهبری چون خمینی را برگزیده ام و تا زنده ام از راه او که ادامه راه حسین و اسلام است دست بر نمی دارم و از هیچ کوششی دریغ نمی کنم و از قرار دادن رهبري چون خميني در راه انقلابمان دريغ نخواهيم كرد. قدردان هدیه شما هستیم و در پایان این روح بیست ساله را به حضور مقدس ولی امر امام زمان (عج) معرفی می کنم. شهادت من و خونم آب و غنچه های اسلام را قوت بخش.

شهید ابوطالب قاسمی: اسلام را با جان و مال و زبان خود حفظ کنید!

و شما پدر و مادر عزیزم سرتان را به سوی آسمان بلند کنید و خدا را شکر کنید که توانستید چنین فرزندی را تربیت کنید، اما شما همسر عزیزم بدانید که پیوند ما از ابتدای جنگ تحمیلی آغاز شد و این پیوند، همان طور که تحقق ایمان است، تحقق ایمان نیز خواهد بود. بعد از من وعده هایت را عملی کن و سرت را خم کن و خدا را شکر که بهترین راه است.

«و نمی توانی روی کسانی حساب کنی که در راه خدا کشته شدند، آنها مردند ولی در پیشگاه پروردگارشان برخاستند».

من شبانه روز دعا کردم و از پروردگار وحدت خواستم که ای رب العالمین به تو قسم نمی خورم، ولی خودت می دانی که چاره ای ندارم و به همین خاطر تو را با خون سرخ شهدا جدا می کنم، ببخش. من و تو را با خون معطر 72 تن از یاران امام، سهمی می دهم و به تو نیز از خون تازه داماد و زنان تازه نفس و فرزندان بی گناه، تا زمانی که شایستگی را به دست نیاوردم. شهادت در راه تو جانم را نگیر و شربت شهادت روحانی را به من بده و تو ای پدر و مادر مهربانم بدان که خداوند دعای بندگان دل شکسته را مستجاب می کند پس دعا کن.

مدتی بود که می خواستم وصیت نامه ای بنویسم ولی وقت نکردم اما امروز بعد از نماز صبح و قبل از شروع بعثت تصمیم گرفتم چند کلمه ای با پدر و مادر و همسر و برادرانم به عنوان وصیت نامه بنویسم.

مژده باد شما پدر و مادر مهربانم اگر فرزندتان در راه خدا شهید شد که آرزوی دیرینه من و افتخار شماست. پس دعا کنید مرگ پیکرم مورد قبول خداوند متعال برای تحقق اسلام و آرمان های آن قرار گیرد.

و شما ای همسر و برادران و خواهران من می دانید که منظور از خلقت ما چیست و می دانید که زندگی این دنیا مصنوعی است و ابدی نیست و باید بدانید که دیر یا زود ما خواهیم رفت، پس چرا باید وقت گرانبها را تلف کن، بلند شو آیا ما با دیگران فرق داریم؟ آنچه از شما و پدر و مادرم و برادرانم و همسر مهربانم انتظار دارم این است که در مرگ من عزاداری نکنید زیرا این هدیه ای از جانب خداوند است و شاد باشید و برای بلند پروازی روحم طلب آمرزش کنید و از من در مساجد جشن بگیرید. شیرینی بدید چون فرقی با جشن عروسی من نخواهد داشت.

همیشه سخنان امام را بشنوید و از این نعمت خداوند نهایت استفاده را ببرید و لحظه ای او را رها نکنید زیرا او یار مستمندان و یاور مستضعفان و امید امت است. همیشه به یاد فقرا و ضعیفان باشید، نماز و روزه بگیرید، خمس و زکات را فراموش نکنید، امر به معروف و نهی از منکر کنید.

همچنین اگر جنازه ای از جنازه من باقی مانده است با هر کیفیتی که بود به همسر و پدر و مادرم نشان دهید و در کنار مزار حضرت معصومه در کنار قبور شهدای اسلام دفن کنید.

و پیام من به کسانی که این نامه را می خوانند، زن یا مرد، دختر یا پسر، این است که اسلام را با جان و مال و زبان خود حفظ کنید، زیرا برای ما امانت بزرگی است تا به این امانت خیانت نشود وگرنه عذاب الهی و ابدی خداوند خواهد آمد.

ابوطالب قاسمی

انتهای پیام