فرهنگ و هنر

شهید نیازی به عزا ندارد

گیلونا / لرستان شهید احتیاج به عزاداری ندارد.

در بخشی از وصیت نامه شهید علی پروانه آمده است:

خدای مهربان ، تو می دانی که چرا این راه را انتخاب کرده ام ، در این مسیر از هیچ تلاشی فروگذار نخواهم کرد. در شناختی که من با دانش ، آگاهی و رهنمودهای امام امت ولایت فقیه و به خاطر تحکیم اسلام و جمهوری و ادامه انقلاب و خط اسلام واقعی و خط امام و صراط مستقیم جهاد فی سبیل الله ، من رفتم تا پرچم اسلام را در بزرگترین قلعه جهان برافراشتم تا خونم بر زمین پراکنده شود.

زیرا این خون در برابر اسلام و قرآن هیچ ارزشی ندارد. ای خداوند مهربان ، شهادت بده که من برای حفظ اسلام و قرآن به میدان جنگ جهاد شتافته ام و اگر آنها مرا تکه تکه کنند ، هر قطره خون خود را فدا می کنم.

اگر من شهید شدم سلام من را به امام عزیز عزیزمان امام خمینی بزرگ برسانید.

پیام من به پدر و مادرم این است که در هر صورت صبور باشند و خدا را شکر می کنند که چنین افتخاری دریافت کرده اند و خواهران و برادران عزیز شما که راه واقعی شهیدان را ادامه می دهند ، به این بهانه که این دنیا کافی است و دارای زندگی پس از مرگ بیکران. پیام من به دوستانم این است که آنها باید به عشق خدا به جهاد برخیزند تا ظلم ریشه کن شود و برای من ناراحت نشود ، زیرا شهید به عزاداری احتیاج ندارد ، به تشویق احتیاج دارد ، من را سیاه نپوش ، اما بخوان قرآن و به مزار شهدا آمده و هر یک ، یک سوره از قرآن بخوانید. سلام و درود من را به همه خانواده های کوچک و بزرگم بفرستید. پروردگارا ، هیچ انزجاری را در ذهنم باقی نگذار که باعث نقص من شود جز آنچه تو می خواهی!

انتهای پیام