فرهنگ و هنر

صباغیان: باید در نگهداری و مدیریت بافت‌های تاریخی تجدید نظر شود

نماینده مردم مهریز و بافق در شورای اسلامی تاکید کرد: بارندگی های اخیر نشان داده است که ظرف چند ساعت خطر تخریب خانه های تاریخی را می توان تهدید کرد، بنابراین باید در نحوه مدیریت و نگهداری این قسمت تجدید نظر کرد.

محمدرضا صباغیان در گفت وگو با گیلونا، با اشاره به وضعیت استان یزد پس از وقوع سیل اظهار کرد: در حال حاضر اقدامات اضطراری و لازم پس از وقوع سیل انجام شده است. خسارات وارده به زیرساخت ها و منازل نیز برآورد و از طریق استانداری به وزارت کشور گزارش شد. حالا سازمان برنامه و بودجه و دولت باید برای جبران خسارت ها تصمیم بگیرند.

وی همچنین گفت: کارهای مقدماتی و لازم برای رفع مشکلات مردم در کوتاه مدت از جمله تخلیه آب از خیابان ها و اسکان موقت خانواده هایی که منازل خود را از دست داده اند انجام شده است، اما ضروری است. برنامه ریزی برای بهسازی خیابان ها و بازسازی خانه های آسیب دیده. به طور کامل قرار دهید

خسارت وارده به بافت تاریخی یزد دقیقا مشخص نیست

نماینده مردم مهریز و بافق در شورای اسلامی گفت: برآورد خسارت وارده به بافت تاریخی یزد دقیقا مشخص نیست. اما در مجموع بافت تاریخی شهر یزد آسیب دیده است. خانه های قدیمی در بافت تاریخی آسیب دیدند. برنامه ریزی امروز برای جلوگیری از تکرار این آسیب در آینده مهم است. باید در نحوه مدیریت و نگهداری خانه های تاریخی و بافت تاریخی تجدید نظر شود. این سیل نشان داد که باران در عرض چند ساعت می تواند بافت تاریخی را به طور جدی تهدید کند و حتی آن را تخریب کند.

انتهای پیام