فرهنگ و هنر

صنایع دستی ایرانی، در بازار خیریه سازمان ملل

صنایع دستی ایران در بازار خیریه سازمان ملل
تصویری از بازار سالانه خیریه سازمان ملل متحد

تعدادی از صنایع دستی گرانبهای کشورمان در بازارچه خیریه سالانه سازمان ملل که هر ساله توسط انجمن همسران سفیران و دیپلمات ها در ژنو برگزار می شود، به نمایش گذاشته شده است.

به گزارش گیلونا، به نقل از روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، این مراسم با حضور ده‌ها کشور از جمله جمهوری اسلامی ایران در کاخ ملل با هدف تشویق کشورها به شرکت در برنامه های خیریه سازمان ملل از این بازارچه خیریه آثاری از هنرمندان صنایع دستی ایران به نمایش گذاشته شد که مورد توجه علاقه مندان و بازدیدکنندگان قرار گرفت.
در این مراسم، نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در ژنو مجموعه متنوع و گرانبهایی از صنایع دستی و محصولات فرهنگی استان های مختلف کشورمان را به نمایش گذاشت که یکی از پربازدیدترین غرفه های مراسم امسال بود.
در این رویداد بین المللی، مدیرکل دفتر سازمان ملل متحد در ژنو به همراه جمعی از مقامات سازمان ملل از غرفه ایران بازدید ویژه ای کرد که سفیر و نماینده دائم کشورمان در ژنو نیز هدایایی نفیس از غرفه ایران را تقدیم کردند. صنایع دستی کشور ما

سازمان ملل متحد زنان در ژنو یک موسسه خیریه بین المللی با بیش از 100 کشور عضو است که هدف آن کمک به زنان و دختران نیازمند است. این انجمن همچنین به عنوان یک انجمن برای دوستی و همدلی بین همسران دیپلمات های مستقر در ژنو و تشویق داوطلبانه خیریه و جمع آوری کمک های مالی برای نیازمندان عمل می کند.
هفته گذشته تعدادی از آثار هنرمندان ایرانی در نخستین جشنواره محصولات فرهنگی و هنری کشورهای آسیایی به ابتکار انجمن همسران سفیران در ژنو در سازمان جهانی مالکیت معنوی (WIPO) به نمایش گذاشته شد.
در این جشنواره 20 کشور آسیایی از جمله ایران حضور داشتند و انواع صنایع دستی ایران از جمله ترمه، قلم زنی، منبت، گلیم، فرش و … به نمایش گذاشته شد.
انتهای پیام