فرهنگ و هنر

طرح جنجالی اکونومیست/عقاب آلمان ولو شده است!

اکونومیست طرح مربوط به خروج آنگلا مرکل از آلمان را در مورد یک عقاب خسته و افتاده منتشر کرد.

به گزارش گیلونا ، مهمترین اخبار روز شنبه 23 اکتبر ، روزنامه های جهان ، به روایت آلبرت کوچویی ، سخنران باسابقه به شرح زیر است:

بعد از مرکل چه می ماند؟

اکونومیست می نویسد: “لوکا داربینو طرحی قدرتمند طراحی کرد ، عقاب پرچم آلمان ، خسته و خسته ، با اشاره به درد و رنجی که آنگلا مرکل از خود به جا گذاشت” روی زمین افتاد “. ؛ وی در پستی با عنوان “غولی که رفت” از پایان زمان آنگلا مرکل به عنوان صدراعظم آلمان صحبت می کند. جانشین وی در آلمان با بسیاری از مسائل حل نشده برای این صدر اعظم روبرو خواهد شد. فقط اتو فون بیسمارک و هلموت کوهل بیشتر از او (آنگلا مرکل) به ریاست جمهوری آلمان اعتماد کرده اند. بیسمارک با ایجاد یک امپراتوری ، اولین سیستم بهداشت عمومی را در اروپا به جا گذاشت. و هلموت کوهل با پیوستن به آلمان شرقی و غربی موافقت کرد و موافقت كرد كه یورو را به عنوان واحد پول محبوب آلمان جایگزین كند.
نتایج مرکل ساده و بی تکلف بود. آلمان در طول شانزده سال فعالیت خود ، مجموعه ای از بحران ها را پشت سر گذاشت. از بحران اقتصادی گرفته تا اپیدمی ، دولت وی متحمل آسیب های زیادی شده است. در زمینه سیاست داخلی و بین المللی. با این حال ، دستاوردهای او برای آلمان محترمانه و پایدار بوده است. البته هنوز مشکلات زیادی در کمین است. و هنگامی که خانم مرکل از ریاست جمهوری کناره گیری می کند ، موج تمجید از وی با عوارض و شکست های باقیمانده او مخلوط می شود. آنچه جایگزین آن می شود به ارث می رسد.

بی تفاوتی بوریس جانسون

ال پائیس در اسپانیا نوشت: بوریس جانسون هفته گذشته در ایالات متحده بود تا از برجسته سازی کاستی های کشورش جز از طریق مذاکره اجتناب کند و از کاستی های انگلیس چشم پوشی کند. از این رو ، به دنبال جهانی شدن این کشور در عرصه جهانی ، اعزام نیرو به کشورهای دیگر ، انعقاد معاهدات برای ساخت زیردریایی های هسته ای و کمک به ساخت و سازهایی است که خود کشورها انجام داده اند. اما کشور باید مشکل بنزین ، دی اکسید کربن و کارگران بی دفاع و همچنین عدم حضور نخست وزیر اقتصادی را بشناسد. نادیده گرفتن کاستی ها و این بدان معناست که نسبت به کاستی ها در انگلیس بی تفاوت باشید.

شوالیه ها و بردگان

USA Today نوشت: آیا شوالیه ها پناهجویان سیاه پوست را تعقیب می کنند؟ متأسفانه ایالات متحده قبلاً چنین صحنه ای را دیده است. دولت بایدن چنین بدرفتاری هایی را در مرز محکوم کرده است ، در حالی که سیاست های آن هنوز بر ادامه چنین بدرفتاری ها و بی توجهی ها تأکید دارد. مردان سوار بر اسب در مرز مکزیک به دنبال پناهندگانی هستند که می خواهند پا در خاک آمریکا بگذارند. عکسی از شوالیه ای که یقه یک پناهجوی هائیتی را در دست داشت و قصد داشت به قلب تگزاس فرار کند ، در رسانه های سراسر جهان منتشر شد و یادآور همان شوالیه هایی بود که برای فرار به دنبال بردگان سیاه پوست بودند. نماد دنیای برده های زنجیر ، آهن سوزان و اسب ، 1829 در آمریکا.

در حاشیه اخبار امروز:

درمان اوتیسم
محققان برای اولین بار با کاهش خطر ابتلا به اوتیسم در کودکان پیش دبستانی ، روش های درمانی جدیدی را به دست آوردند. در این درمان ، پزشکان هنگامی که علائم “اوتیسم” ظاهر می شود ، مانند کودک اجتناب از پلک زدن یا عدم عکس العمل هنگام مواجهه با کودک سه ساله. پروفسور جاناتان گرین از دانشگاه منچستر می گوید با تشخیص این علائم اولیه اوتیسم در کودکان ، می توان آنها را درمان کرد. علائم اوتیسم در نوزادان 18 و 36 ماهه مشاهده می شود که می توانند درمان شوند یا حداقل برای خدمات اجتماعی آماده شوند.

انتهای پیام