فرهنگ و هنر

فراخوان سومین نمایشگاه ملی مد، لباس و صنایع دستی

اطلاعیه سومین نمایشگاه ملی مد ، لباس و صنایع دستی ، به ویژه مهارت های دانش آموزان دختر ، توسط معاون فرهنگی و امور اجتماعی وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری منتشر شد.

به گزارش گیلونا ، سومین نمایشگاه ملی مد ، لباس و صنایع دستی را با هدف مدل سازی در زمینه مد و لباس در زمینه های زندگی اجتماعی دانش آموزان با هدف افزایش غرور ملی ، ایجاد دلایل ورود دانشجویان دختر به فضای کسب و کار ، نشان دهید در زمینه مد ، لباس و صنایع دستی و حمایت از طراحان و دانشجویان جدید در راستای کارآفرینی و اشتغال زایی و تقویت امید به آینده با محوریت دانشگاه شهید چمران اهواز منتشر شده است.

قسمت های رقابتی این دوره از نمایشگاه شامل سه قسمت طراحی ، شکل دادن و دوخت لباس های زنانه با استفاده از نوسازی یا استفاده مدرن از پارچه های دستبافت و گلدوزی شده سنتی کشور است. طراحی ، مدل سازی و دوخت لباس های زنانه با تمرکز بر لباس های قومی (به روزرسانی یا استفاده مدرن از لباس های قومی متناسب با استفاده از مدل آنها با استناد به گواهی کار) و هنرهای پوشیدنی از جمله صنایع دستی مرتبط با مد و لباس (جواهرات ، کیف ها ، کفش ها) ) ، کمربند و غیره).

علاوه بر این ، رویکردهای این نمایشگاه ملی ، الگوها و سبک های اصیل و مدرن لباس ایرانی اسلامی بر اساس نمادهای فرهنگ ، هنر و تمدن ایران ، معرفی چهره مدرن هنر ایران در هنرهای پوشیدنی ، نوسازی لباس های سنتی و قومی ، ترویج فرهنگ محیط زیست در استفاده از موادی که سازگار با محیط زیست یا قابل بازیافت هستند.

ثبت نام دانشجو برای این رویداد از طریق سیستم به آدرس ایمیل www.fhne.ir امکان پذیر است و در تاریخ 6 ژوئن مهلت ثبت نام علاقمندان برای شرکت در این رویداد اعلام شد. علاقه مندان می توانند برای کسب اطلاعات در مورد اخبار و اطلاعیه های این نمایشگاه به سایت www.instagram.com/fhne.ir نیز مراجعه کنند.

طبق اعلام وزارت علوم ، سومین نمایشگاه ملی مد ، لباس و صنایع دستی به همت معاون فرهنگی وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری و معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور با محوریت دانشگاه شهید چمران توسط اهواز در تیرماه امسال.

انتهای پیام