فرهنگ و هنر

فعالیت 21 مرکز اختلالات یادگیری در گلستان/ رویکردهای یادگیری باید مدرن باشد

گیلونا/ گلستان معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش گلستان با اشاره به لزوم توجه به معضل ناتوانی های یادگیری گفت: ۲۱ مرکز دولتی و خصوصی اختلالات یادگیری در استان فعالیت می کنند.

سیده هما عقیلی در حاشیه همایش ناتوانی های یادگیری استان گلستان در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به اینکه معتقدیم همدلی راه میانبری برای بهره مندی از تجربیات یکدیگر در زمینه های مختلف است، اظهار داشت: در حوزه یادگیری به ویژه در دانش آموزان استثنایی با توجه به ظرافت های این تبادل تجربیات قطعا بسیار مهم و اساسی هستند.

وی هدف از برگزاری سمپوزیوم را ایجاد ارتباط بیشتر بین اداره کل آموزش و پرورش ممتاز و آموزش ابتدایی استان دانست و افزود: تعامل سازنده گروه های دارای ناتوانی یادگیری با معلمان کلاس یکی از موضوعات مهمی است که باید به آن توجه شود. در این زمینه. ” افکار به حقیقت می پیوندند.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش گلستان تغییر در سه حوزه نگرش، دانش و مهارت را رسالت مهم برگزاری چنین جلساتی عنوان کرد و گفت: از همه معلمان می خواهم که از رویکردهای نوین یادگیری در زمینه یادگیری و ارتقای کیفیت آموزش استفاده کنند. دستور کار شما

عقیلی با اشاره به لزوم برقراری ارتباط موثر بین نهادهای موثر در حوزه یادگیری، تاکید کرد: اقدامات مشترک آموزش و پرورش ابتدایی استان و اداره استثنایی می تواند در مراکز یادگیری دانش آموزان، سنجش و مشکلات بهداشتی و درمانی و مکان یابی دانش آموزان و یک طرح یکپارچه جامع.” نقل قول

وی افزود: آمار مراکز ناتوانی یادگیری در استان 12 مرکز دولتی و 9 مرکز غیردولتی و 900 دانش آموز تحت پوشش مراکز ناتوانی یادگیری هستند.

انتهای پیام/