فرهنگ و هنر

«فلاش» و «یوحنا» در کتابفروشی‌ها

کتاب های «فلش» ویرجینیا وولف و «جان» جان دوست منتشر شده است.

به گزارش گیلونا، داستان 118 صفحه ای «فلش» ویرجینیا وولف با شمارگان 550 نسخه در شرکت انتشارات و ترجمه کتاب پارس منتشر شد.

در نوشته پشت جلد کتاب آمده است: «فلش» زندگی یک سگ کوکر اسپانیل متعلق به الیزابت برت براونینگ شاعر معروف انگلیسی، همسر شاعر رابرت براونینگ را روایت می کند. ولف در این اثر مستندسازی را با قدرت تخیل ترکیب کرده و از طریق تحلیل زندگی فلش به زندگی الیزابت برت و شرایط فرهنگی و اجتماعی دوران او نیز پرداخته است.

بخشی از نامه ویرجینیا وولف به یک دوست: “خیلی خوشحالم که فلش را دوست داشتی”. به نظر من این درایت شما را به اوج می برد، زیرا این داستان پر از جزئیات و جزئیات بود ….

کتاب «یونا» (ترجمه از انطاکیه) نوشته جان دوست با ترجمه یاسین عبدی در 216 صفحه، با شمارگان 500 نسخه و قیمت 76 هزار تومان راهی بازار کتاب شد.

در پشت جلد کتاب آمده است: وقایع این رمان به زمان عثمانی ها برمی گردد و داستان نیز در شهر حلب، مروارید شرق، در قصر بزرگی می گذرد که پدر. مترجم انطاکیه راهی او شد. مترجم قدیمی در اتاقی با شومینه و چراغ های درخشان، پوشیده از برف و تاریکی، خاطرات گذشته ای پر از درد، رنج، عشق و جذابیت را به شاگرد آلبانیایی خود دیکته می کند.

نویسنده در این رمان به دنبال جمع آوری عطر و شهد حکایات، حکمت ها و آموزه های ملل و ادبیات مختلف، نوشتن داستانی از مدارا، آشتی و صلح در راه روم و گذر از مقبره ای در یونان و… بوده است. . .

انتهای پیام