فرهنگ و هنر

فکر عاجلی برای سازه‌های آبی ـ تاریخی شوشتر شود

گیلونا / خوزستان رئیس فراکسیون گردشگری و میراث فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به شکاف های ایجاد شده در سازه های تاریخی-آبی شوشتر گفت: اگر فوراً به این سازه ها فکر نکنید ، فاجعه ای در میراث تاریخی و فرهنگی رخ می دهد. کشور و جهان ممکن است رخ دهد “.

محمدرضا دشتی در گفت وگو با گیلونا ، اظهار کرد: فراکسیون گردشگری مجلس به دعوت مجمع نمایندگان خوزستان شام دو روزه ای را در خوزستان برگزار کرد تا راهکارهای ارتقاء میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی استان مورد بررسی قرار گیرد.

وی با اشاره به بازدید از موزه منطقه ای اهواز و سرعت ساخت خوب آن افزود: امیدوارم با پیشرفت فیزیکی ، این موزه در نیمه اول سال 1401 افتتاح شود ، زیرا سرمایه گذاری بزرگی برای جنوب و جنوب غرب خواهد بود. کشور “.

رئیس فراکسیون گردشگری و میراث فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: دانشکده مثلث اهواز نیز بنایی بی نظیر است که متأسفانه مورد بی توجهی مسئولان استان خوزستان قرار گرفته است و امیدوارم این مشکل حل شود.

دشتی در ادامه اظهار داشت که منحصر به فردترین ساختار آبی جهان در شوشتر یافت می شود و بنابراین به عنوان پایتخت سازه های آبی تاریخی در جهان شناخته می شود. اگر فوراً به این ساختار توجه نشود ، ممکن است فاجعه ای در مسائل تاریخی و میراث فرهنگی کشور و جهان رخ دهد. امیدوارم با پیگیری مردم این شهر و مکاتبه با رئیس جمهور و وزرای ذیصلاح و دستور جدید وزیر نیرو این مشکل به زودی برطرف شود.

وی افزود: لایروبی رودخانه کارون و سازه های آبی تاریخی دو مشکل این منطقه است و اگر فوراً به ترک های این سازه ها فکر نشود ، ممکن است در آینده جبران نشود. مسئولان استانی و برون استانی باید برای نجات این بنای جهانی کاری کنند.

رئیس فراکسیون گردشگری و میراث فرهنگی مجلس شورای اسلامی همچنین با اشاره به مقوله گردشگری گفت: هر استان ایران قطعه ای از بهشت ​​گردشگران است اما متأسفانه مسئولان کشور آنطور که باید با آن برخورد نکرده اند. امیدواریم دولت سیزدهم و وزیر میراث فرهنگی بتوانند فوراً در مورد بحث گردشگری فکر کنند ، زیرا صنعت گردشگری می تواند یکی از منابع درآمد هر استان باشد.

دشتی افزود: اکنون به چغازنبیل برویم تا پس از مرور و جمع بندی سفر ، بتوانیم گردشگری استان را بعد از تاج افزایی کنیم.

انتهای پیام