فرهنگ و هنر

قرار نیست سیل گردشگر در ایران راه افتد

رئیس انجمن گردانندگان تور می گوید: صدور ویزای توریستی ایران به معنی سیل گردشگران خارجی در کشور نیست.

به گزارش گیلونا ، ابراهیم پورفرج در وبینار تاریخ گردشگری ورودی در ایران که همزمان با هفته گردشگری برگزار شد ، با اشاره به موافقت دولت مبنی بر از سرگیری صدور ویزای توریستی ایران پس از مهلت قانونی 19 ماهه ، گفت: هجوم گردشگران به ایران وجود ندارد. شرکت های تور جدید باید با خارجی ها صحبت کنند ، تا کنون این مذاکرات انجام نشده است ، زیرا ما پاسخ روشنی در مورد وضعیت اقامت گردشگران خارجی در ایران نداشتیم. این تصمیم (از سرگیری صدور روادید) که با کمک آقای ضرغامی – وزیر میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی – گرفته شده است می تواند به گردش گردشگران به ایران کمک کند.

وی افزود: واکسیناسیون علاوه بر ویزا ، امنیت کشور را تسریع می کند و اکنون می توان در مورد سلامت کشور صحبت کرد. در عین حال ، ایران یکی از ارزان ترین کشورها است و در شرایطی که اقتصاد بسیاری از کشورها تحت تأثیر تاج قرار دارد ، این ارزان بودن یک مزیت محسوب می شود.

رئیس انجمن اپراتورهای گردشگری که پیشتر درباره فعال شدن برخی کشورهای منطقه و احتمال حذف ایران از مقاصد سفر به دلیل ممنوعیت روادید هشدار داده بود ، گفت: امیدواریم بخش خصوصی با کمک به نقطه ای برسد. آنها برای بازگشت آن به این سفر رفتند.

این وبینار ادامه داد: گردشگری ورودی تا به امروز مسیر سختی را طی کرده و همواره در حال افزایش بوده است. ما (اپراتورهای تور) دو سال سخت را گذرانده ایم. قبل از آن ، مسیر سختی را پشت سر گذاشتیم ، بعد از 11 سپتامبر ، ورود گردشگران به ایران تقریباً بسته شد و یک سال هیچ گردشگری نداشتیم. با توجه به این تجربه دشوار ، ما در زمان تاج ناامید نشدیم و امیدواریم دوباره شروع به کار کنیم ، زیرا ایران کشوری با فرهنگ و تمدن غنی ، طبیعت زیبا و مردمان بسیار مهمان نواز است و ما از انجام کارهای فرهنگی با این افراد خوشحالیم. ، ما آن را به یک جریان اقتصادی تبدیل می کنیم.

پورفرج با اشاره به آسیب های گردشگری در دوران کرونا گفت: “در این مدت کمک چندانی به گردشگری نشده است. پیشنهادات زیادی از سوی بخش خصوصی به دولت ارائه شده است اما هیچ کدام از آنها اجرا نشده است. صنعت در ایران جدید است و ضررهای سنگینی را متحمل شده است.

انتهای پیام