فرهنگ و هنر

قم در گذر تاریخ همواره یک شهر تأثیرگذار بوده است

گیلونا/قم فرمانده سپاه استان قم گفت: قم در طول تاریخ همواره شهری تاثیرگذار بوده است و به تعبیر رهبری مرکز انقلاب و شهر آشوب و اغتشاش و نقش آن در اغتشاشات 24 خرداد و 29 دی نمی تواند باشد. نادیده گرفته شود».

سردار محمدرضا محد، پنجم آبان ماه در اجلاس اختتامیه کنگره ملی شهدای استان قم که در مسجد مقدس جمکران برگزار شد، اظهار داشت: قم در طول تاریخ همواره شهری تأثیرگذار بوده است و به تعبیری رهبری، مرکز انقلاب و شهر قیام و تشکیلات بود و نقشی را ایفا کرد که در قیام 15 خرداد و 19 دی قابل چشم پوشی نیست و با توجه به این موضوع، معظم له در اخیر فرمودند. در دیدار که شهدای تمام ایران شهدای قم هستند، وظیفه ما سنگین شده است.

وی افزود: تشکیل لشکر 17 در هشت سال دفاع مقدس و شرکت در 17 عملیات آفندی و 28 عملیات پدافندی و نقش آفرینی در عملیات های مهم دفاع مقدس، کارنامه درخشانی را برای قم به همراه داشته است.

وی گفت: بعد از دفاع مقدس در هر زمان و مکانی که نیاز به دفاع از اسلام و انقلاب بود، از شمال غرب تا جنوب شرق، از جبهه مقاومت تا دفاع از حرم، حضور پررنگی داشت. و همراه با حاج قاسم در سوریه نیز به پیروزی رسید». زندان، ما معتقدیم که یاری الهی همیشه همراه با ایمان الهی خواهد بود.

وی ادامه داد: اگر انقلاب اسلامی را زمینه ساز ظهور بدانیم و مرجعیت دینی را مظهر اولیای الهی بدانیم، امیدواریم این انقلاب را به صاحب اصلی خود برگردانیم و در مرحله دوم انقلاب یک بار دیگر به جلو حرکت کنیم. استوار قدم به سوی تمدن نوین اسلامی و افق های نو و تلاش استکبار خون آشام راه به جایی نمی برد و عزت جاودانی در انتظار مصلحان است و این وعده الهی است و دیر نشده است.

موحد گفت: برگزاری اجلاس پایانی به معنای پایان کار کنگره ملی شهدای استان قم نیست و فرمایشات رهبری آینده قم یقینا چراغ راه ایثار و شهادت، آموزش و پرورش خواهد بود. نسل آینده و استخراج گنجینه دفاع مقدس.

انتهای پیام