فرهنگ و هنر

مالکیت دورهمی متعلق به سازمان صداوسیماست/ دستمزد میلیاردی مهران مدیری کامل پرداخت شد

ناصر قدیر کاشانی تهیه کننده فصل پنجم «دورهمی» در توضیح تعداد قسمت های باقی مانده از این برنامه برای پخش و وضعیت آن، گفت: سری پنجم «دورهمی» در 125 قسمت تولید شد که به گفته خودش. شناخته شده از قسمت 34 به بعد پس از حضور چهره ها در این مسابقه برای جذابیت بیشتر برنامه و حفظ وضعیت دوره های قبل استفاده شد. خدا را شکر جذابیت این برنامه بسیار بیشتر شده و مورد توجه و استقبال بیشتر بینندگان قرار گرفته است.

وی همچنین درباره روند پس از تولید این برنامه توضیح داد: ساخت سری پنجم دورهمی 2 ماه پیش به پایان رسید و تمامی قسمت ها ساماندهی شده است. 80 قسمت قبل از محرم پخش شد و تا جایی که من اطلاع دارم سازمان صدا و سیما تصمیم دارد 45 قسمت باقیمانده را بعد از ماه صفر یعنی همزمان با ربیع الاول پخش کند که تا عید نوروز ادامه دارد.

این تهیه کننده درباره اظهارنظر اخیر مهران مدیری و تغییر وضعیت پخش این برنامه اظهار داشت: مالکیت این گونه برنامه ها متعلق به سازمان صداوسیم است. رویه قرارداد با سازمان، سازمان را ملزم به پرداخت هزینه تولید برنامه می کند، تهیه کننده برنامه را تولید می کند و در نهایت به سازمان تحویل می شود. تصمیم گیرنده در خصوص پخش یا عدم پخش برنامه، سازمان صدا و سیما است.

وی تصریح کرد: همانطور که گفتم ۱۲۰ برنامه تولید کردیم و دو ماه پیش به طور کامل به شبکه و سازمان نسیم تحویل دادیم. در حال حاضر مالکیت و تصمیم گیری برای پخش برنامه در اختیار صدا و سیما است، نظر آقای مدیری نظر شخصی ایشان است و بر اساس قراردادی که با صدا و سیما بسته ایم نمی توانیم تصمیم بگیریم این تصمیم را به سازمان منتقل یا واگذار کند.

قادرکاشانی همچنین درباره رقم چند میلیاردی که در خصوص دستمزد مهران مدیری برای اجرا و کارگردانی هر فصل این برنامه مطرح شده است، پاسخ داد: در حال حاضر پرداخت فیلم ها و سریال ها و اجرای برنامه های بزرگ توسط افراد مطرحی مانند آقای مدیری به همین موضوع مربوط می شود. و با همان مبالغ

وی در خصوص اینکه آیا دستمزد کامل خود را دریافت کرده است یا خیر، اظهار کرد: بله، برای ساخت سری پنجم برنامه دورهمی کل دستمزد خود را دریافت کرده و هیچ درخواستی از تهیه کننده و سازمان پخش برای این فصل ندارد.

مهران مدیوری کارگردان و مجری برنامه «دورهمی» روز گذشته با انتشار ویدئویی در فضای مجازی اعلام کرد که در اعتراض به اتفاقات اخیر حاضر به پخش این برنامه از رادیو نیست.

5555