فرهنگ و هنر

مراسم یادبود مهشاد کریمی برگزار شد

مراسم یادبود “مهشاد کریمی” – خبرنگار محیط زیست گیلونا توسط این خبرگزاری با همکاری جهاددانشگاهی برگزار شد.

به گزارش گیلونا ، جمعی از مدیران دولتی و شهرستانی و همچنین فعالان فرهنگی ، رسانه ای و محیط زیست در مراسم یادبود مهشاد کریمی خبرنگار فقید گیلونا شرکت کردند.

این مراسم با حضور پیروز حناچی (شهردار تهران) ، عیسی کلانتری (رئیس سازمان حفاظت محیط زیست) ، به میزبانی خانواده مرحوم مهشاد کریمی ، مدیر عامل و کارکنان گیلونا ، همکاران و دوستان روزنامه نگار فقید برگزار شد. علی ربیعی (سخنگوی دولت) ، حمیدرضا طیبی (رئیس جهاددانشگاهی) ، مسعود پزشکیان (معاون) ، محمدرضا رضایی کوچی (معاون جهرم و رئیس کمیسیون عمران) ، معصومه ابتکار (معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده) ، محمد خدادی (افسر مطبوعات) ، محمدمهدی زاهدی (معاون) ، علی آتا (سخنگوی شورای شهر تهران) ، محمد احسانی (مدیر شبکه نسیم) ، مهدی توکلی زاده (مدیر برنامه شبکه نسیم) ، شیدا اسلامی (رئیس روابط عمومی صداوسیما و آزادی) ، مهرداد ذولانور (گرافیست و فیلمساز) ، مجید فروغی (معاون مدیر روابط عمومی) ، پدرام پاک آئین (نماینده اجرایی) مسئول هیئت نظارت بر مطبوعات) ، حبیب الله عباسی (مدیر خبرگزاری شفقنا) ، علی اصغر شفیعیان (مدیر انصاف نیوز) ، مسعود نجفی (مدیر روابط سازمان سینمایی) ، محمدرضا نوروزپور (مدیرعامل ایرنا) ، کامبیز نوروزی (فعال رسانه ای) ، گروهی از ساکنان تهویه مطبوع شما مدیران جهاد دانشگاهی ، فعالان محیط زیست و فعالان فرهنگی و هنری بودید.

من هرگز انتظار چنین حضور تلخی در میان پسران گیلونا را نداشتم

همچنین از مهشاد کریمی خبرنگار محیط زیست گیلونا که در واژگونی اتوبوس حامل روزنامه نگاران در استان آذربایجان غربی جان خود را از دست داد ، یادبود یاد شد علی ربیعی ، سخنگوی دولت وی گفت: بررسی و تعریف سیاست ها در زمینه پروتکل های اعزام روزنامه نگاران به این مأموریت باید به طور جدی توسط اتحادیه ها دنبال شود.

ربیعی گفت: “من هرگز انتظار چنین حضور تلخی در میان پسران گیلونا را نداشتم. من مطمئن هستم كه این حادثه تلخ باید در مناطق بیشتری پیامی ارسال كند و مطمئناً بررسی و سیاست در پروتكل های ارسال روزنامه نگاران به مأموریت باید جدی دنبال شود. ” نهادهای صنفی مستقر شوند.

وی با اشاره به دشواری کار روزنامه نگاران گفت: “رسانه ها همیشه شرایط کاری دشواری دارند. امروز مهشاد و ریحانه مرده اند ، اما بچه های رسانه مدت هاست که با تمام سختی ها جان خود را سرمایه گذاری کرده اند.

سخنگوی دولت همچنین با یادآوری 17000 مورد تلفات جاده ای در سال 1998 گفت: امروز ما به آموزش ، فرهنگ سازی ، نظارت و نوسازی وسایل نقلیه بیشتر نیاز داریم و خون این دو عزیز باید منجر به سیاست های مطلوب جاده ای شود. تا آخرین روزی که ما در دفتر خود هستیم ، باید تلاش کنیم شرایطی را ایجاد کنیم که ضرر کمتری ببینیم.

ربیعی گفت: “من می دانم که والدین مهشاد کریمی سختی های زیادی را متحمل می شوند.” “با مرگ انسان ها ، نه تنها یک نفر به زیر زمین می رود ، بلکه خاطرات زیادی وجود دارد که به زیر زمین می روند.” ما امروز گرد هم آمده ایم تا به خانواده های مفقودین تسلیت بگوییم.

وی افزود: ما به قربانیان اتوبوس خبرنگاران واژگون تسلیت و تسلیت گفته و از هرگونه نقص احتمالی عذرخواهی می کنیم.

سرانجام سخنگوی دولت گفت: مهشاد کریمی و ریحانه یاسینی برای زندگی بهتر مردم نوشتند؛ آنها درباره گلها و حیوانات و هر آنچه بوی زندگی می داد ، نوشتند و قطعاً تأثیر وجود آنها در زندگی همه ما باقی مانده و روح آن عزیزان با فاطمه زهرا (س) پیوند می خورد.

وزیر فرهنگ و جهت گیری اسلامی در مراسم خاکسپاری خبرنگار فقید گیلونا ، مهشاد کریمی ، با اشاره به حادثه اتوبوسرانی خبرنگاران گفت: “اینکه چگونه این حادثه می تواند به یک موضوع پیشگیرانه تبدیل شود ، بسیار مهم است و این حادثه. با همه تلخی هایش ، او پنجره ای را باز کرد و یک سمت روشن را باز کرد.

راوی وقایع او سوژه روایت شد

به گزارش گیلونا ، اس الحیوزیر فرهنگ و جهت گیری اسلامی که در مراسم یادبود مهشاد کریمی خبرنگار فقید گیلونا حضور داشت ، ضمن تسلیت به خانواده های داغدار مهشاد کریمی و ریحانه یاسینی و همچنین جامعه اطلاع رسانی ، اظهار داشت: تلخ و از بسیاری جهات یک رویداد دشوار است و خواهد بود. زیرا روزنامه نگاران قبلاً همیشه قصه گو بوده اند ، اما در این حالت به سوژه داستان پردازی تبدیل شده اند و شاید بخشی از تلخی این حادثه به دلیل تغییر این مواضع از راوی به موضوع اصلی روایت باشد.

وزیر فرهنگ و جهت گیری اسلامی در ادامه سخنان خود با اشاره به تصادف اتوبوس روزنامه نگاران یادآور شد: جامعه روزنامه نگاران که در این کاروان بودند و تعداد آنها بالای 20 نفر بود به دلیل مسئولیت حرفه ای خود پا به این مسیر گذاشتند. این سفر یک سرگرمی نبود ، بلکه یک مأموریت و یک مسئولیت رسانه ای بود. همه این موارد با هم ، با شنیدن خبر این حادثه ، جامعه ایران را به طور کلی و جامعه رسانه ای را به ویژه در غم عمیق فرو برد. خصوصاً اینکه این دو روزنامه نگار عزیز که دیگر در آنجا نیستند ویژگی های خود را در گیلونا و ایرنا داشتند و این خصوصیات را همه همکاران رسانه ای با تمام وجود احساس می کردند ، داشتن دغدغه های اجتماعی یکی از ویژگی های این دو عزیز بود . ، و این خصوصیات در کارهای حرفه ای آنها کاملا مشهود بود.

صالحی افزود: خلاقیت و سواد رسانه ای در محل کار رسانه از دیگر ویژگی های این دو عزیز بود. عشق حرفه ای آنها به کار رسانه ای مثال زدنی است و هر یک از همکاران و اطرافیان می توانند آن را تصدیق کنند. این واقعیت که خانم مهشاد کریمی در آستانه مهمترین واقعه زندگی خود ، یعنی ازدواج ، به یک سفر کاری روی می آورد ، موضوع ساده ای نیست ، اما این نشان می دهد که چگونه او رابطه متفاوتی با حرفه خود دارد و از این واقعیت ناراحت است که راوی موضوع روایت شده است ما ناراحت هستیم.

وزیر فرهنگ و راهنمای اسلامی در آخرین بخش سخنان خود با اشاره به ابوالفضل فاتح ، بنیانگذار خبرگزاری گیلونا ، گفت: “چند روز پیش در سخنرانی خود در مورد مرگ 17000 نفر در تصادفات جاده ای ، که اتفاق ناخوشایندی بود و امروز روزنامه نگاران ما عزادار هستند. “جامعه رسانه ای می تواند به طور فزاینده ای این معضل مهم را حل کند و این معضل را بخواهد تا سوگواری این عزیزان مقدمه ای برای جلوگیری از سوگ عزیزان دیگر باشد. بسیار مهم است این واقعه ، با همه تلخی های خود ، دریچه ای به نور باز کرده است.

صالحی همچنین گفت: ما از این حادثه تلخ ناراحت هستیم. ما مجبور شدیم با یک حادثه تلخ کنار بیاییم و در این هفته خانواده های این عزیزان با شرایط سختی روبرو شده اند. جامعه رسانه ای ما این دو عزیز را فراموش نخواهد کرد.

9 جوان را در 20 سال زندگی گیلونا پر کنید

همچنین علیرضا بهرامی یکی از همکاران زنده یاد مهداد کریمی از خبرگزاری دانشجویان ایران (گیلونا) در یک سخنرانی گفت: “ما در مراسم تشییع جنازه پر از همسر خود هستیم و مطمئنا آنچه که این روزها برای دوستان و خانواده آن مرحوم اتفاق افتاده جائی نیست هیچ کلمه ای ” اما همانطور که دوستان در این سمت و موقعیت های مشابه اشاره کرده اند ، یافتن راه حل و توسعه برنامه هایی برای مراقبت از زندگی افراد جامعه ، از روزنامه نگاران گرفته تا معلمان ، سربازان ، کارگران و دیگران ، یکی از خواسته های اصلی ما در پیگیری این مشکل خواهد بود. . امیدواریم در این راه گم نشویم.
وی سپس اظهار داشت: “مطمئناً مرگ بیش از 170،000 نفر از هموطنانمان در دهه گذشته بر اثر تصادفات جاده ای فقط یک عدد نیست ، 170،000 برابر در جهان حافظه ، آرزو ، حمایت ، احساسات و همان ملفه های سازنده اجتماعی است. ساختار. “دستیابی به آنچه که این روزها از نظر حل مشکل برای پرها اتفاق می افتد بسیار دشوار به نظر می رسد که گاهی اوقات یک رویای دست نیافتنی باقی می ماند. ما امیدواریم که جدیت ایجاد شده در این حرکت بتواند سرانجام افراد داغدیده را با اتفاقات دلپذیر راحت کند تا از تکرار آن جلوگیری کند. از حوادث مشابه در آینده.
بهرامی در قسمت پایانی سخنان خود با یادآوری خبرنگاران جوانی که گیلونا را در طول دو دهه فعالیت خود پر کرده اند ، گفت: “پر کردن 9 جوان در این 20 سال برای یک مجموعه جوان میانگین بالایی است”. شهید حسن غریب ، اسماعیل عمرانی ، وحید سهرابی ، میلاد اسلامی ، کمال حاجی پور ، علیرضا تالیانی ، سید مصطفی فاطمی ، ندا پورمازره و اکنون مهشاد کریمی. این تعداد برای یک مجموعه جوان رقم کمی نیست. حال ، اگر گیلونا را به عنوان یک نمونه کوچک در جامعه در نظر بگیریم ، نیاز به یافتن راه حل در این زمینه و جلوگیری از از بین رفتن سرمایه اجتماعی بسیار ضروری می شود.

عصر چهارشنبه ، 2 جولای ، یک اتوبوس حامل خبرنگاران در نقده واژگون شد و منجر به کشته شدن دو نفر و زخمی شدن 21 نفر شد. متأسفانه مهشاد کریمی و ریحانه یاسینی گزارشگران گیلونا و ایرنا در این حادثه جان باختند.

این گزارش تکمیل شده است