فرهنگ و هنر

مشهد و کیش شلوغ شد

بلیط هواپیما مشهد همزمان با اربعین حسینی نایاب شد. از طرفی مسیر کیش نیز بسیار شلوغ است و در پروازهای آن به سختی می توان صندلی رایگان پیدا کرد.

به گزارش گیلونا، بررسی سامانه های فروش خدمات مسافرتی و درخواست های آژانس های مسافرتی حاکی از آن است که در ایام تعطیلات اربعین، ظرفیت پروازی مشهد تا پایان هفته آینده تقریبا تکمیل شده است. با کاهش دما، جزیره کیش ظاهراً بر رکود سفر در یک ماه گذشته غلبه کرد و قابلیت پرواز آن در این هفته تکمیل شد. رئیس جامعه هتلداران کیش همچنین گفت: در حال حاضر ظرفیت هتل های این جزیره حدود 70 درصد تکمیل شده است.

طبق اعلام آژانس های مسافرتی، ظرفیت تمامی پروازهای تهران به مشهد و بالعکس در این هفته تقریبا پر شده است و به ندرت می توان صندلی خالی و بلیط هواپیما با نرخ های مصوب پیدا کرد. حداکثر قیمت بلیت یک طرفه پرواز تهران – مشهد که یکی از پرترددترین مسیرهای هوایی کشور است در حال حاضر یک میلیون و 110 هزار تومان است و در برخی روزها این قیمت به دو میلیون تومان نیز می رسد.

مشهد و کیش شلوغ شد

آژانس داران می گویند: بلیت هایی که بالاتر از کرایه مصوب فروخته می شود، اجاره ای است و قیمت بلیت هواپیمای اجاره ای با یک شب اقامت با صبحانه محاسبه می شود. از این رو به دلیل شلوغی سفر مشهد به اربعین و کمبود ظرفیت حمل و نقل، برخی از مسافران مجبور به پذیرش این قیمت ها می شوند، در حالی که نرخ بلیط هواپیما و هتل از هم جدا نیست و مشخص نیست چارترکننده چقدر قیمت را افزایش داده است. بلیط هواپیما نسبت به نرخ مصوب

برخی از تورگردانان بر اساس مشاهدات خود معتقدند مسیر پرتردد مشهد همچنان در اختیار چارترکنندگان است و در واقع شرایط به گونه ای نیست که صندلی رایگان در پرواز وجود نداشته باشد یا بلیط هواپیما کمیاب باشد. ، چارتر کننده ها ترجیح می دهند با یک شب اقامت از صندلی هواپیما استفاده کنند که در این صورت معلوم نیست قیمت بلیط هواپیما چقدر نوسان داشته و افزایش یافته است.

مشهد و کیش شلوغ شد

در حال حاضر حداقل قیمت تور مشهد دو شب و سه روزه با پرواز رفت و برگشت و اقامت در هتل سه ستاره با صبحانه برای هر نفر تقریباً سه و نیم میلیون تومان می باشد.

در مسیر پرتردد مشهد علاوه بر پروازها، به دلیل استفاده از ظرفیت بیشتر ناوگان حمل و نقل ریلی و جاده ای در مسیر اربعین به صورت پیاده و تا مرزها، یافتن بلیط اتوبوس و قطار نیز مشکل است و بیشتر مسافران i که بلیط رفت و برگشت مشهد را خریداری نکرده اند، احتمالا در روزهای آینده با مشکل مواجه خواهند شد.

جز مشهد، جزیره کیش هم روزهای شلوغی دارد. این جزیره که در دو ماه گذشته کاهش سفر را تجربه کرده بود، حالا وارد فصل شلوغ سفر شده و به گفته صاحبان آژانس یکی از شلوغ ترین مقاطع سفر را سپری می کند. توریست ها گمان می کنند که تردد مسافران در کیش تحت تاثیر نزدیک شدن به ماه آنلاین و بازگشایی مدارس، تعطیلات نیمه طولانی آخرین ماه تابستان و کاهش تقریبی دمای هواست.

قیمت تورهای کیش بسته به تعداد روز از حدود سه میلیون تومان شروع می شود. تور کیش در حال حاضر با پرواز رفت و برگشت و سه شب با صبحانه در هتل سه ستاره برای هر نفر سه میلیون تومان آغاز می شود. در هتل چهار ستاره این قیمت برای هر نفر حدود چهار میلیون و 500 هزار تومان است که برخی آژانس داران آن را قیمت بالایی برای تابستان می دانند.

مشهد و کیش شلوغ شد

انتهای پیام