فرهنگ و هنر

ممنوعیت ۱۵ روزه شامل گردشگران ورودی از مرزهای هوایی نمی‌شود

ممنوعیت 15 روزه برای گردشگرانی که از مرز هوایی وارد می شوند اعمال نمی شود

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با اشاره به مصوبات ستاد ملی تاج و تخت برای ممنوعیت ۱۵ روزه ورود اتباع خارجی گفت: این ممنوعیت شامل ورود گردشگران از مرزهای هوایی نمی شود. کشور از طریق زمین، دریا و هوا.

به گزارش گیلونا، علی اصغر شالبافیان، معاون گردشگری کشور روز شنبه ۴ دی ماه ۹۲ در گفت‌وگویی با اعلام این خبر گفت: از روز شنبه ۱۴ دی ماه ۱۳۹۲ تنها به مدت ۱۵ روز برای برخی گروه‌ها اجازه کشتیرانی داده شده است که اصلاح و … بر اساس مصوبه امروز ستاد ملی ولیعهد، این ممنوعیت 15 روزه شامل گردشگران از مرزهای هوایی نمی شود.
وی افزود: این مشکل توسط مهندس ضرغامی وزیر میراث، فرهنگ، گردشگری و صنایع دستی پیگیری و ممنوعیت 15 روزه ورود گردشگران و اتباع خارجی از مرزهای هوایی لغو شد. بند سوم مصوبه ستاد ملی مبارزه با تاج و تخت که 28 آذرماه برگزار شد و مصوبات آن توسط وزیر کشور به دستگاه ها ابلاغ شد، امروز در جلسه این کرسی اصلاح شد.
پیش از این در مصوبه جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا که در 28 آذرماه برگزار شده بود، آمده بود: «ورود اتباع خارجی از مرزهای زمینی، هوایی و دریایی (به استثنای موارد مندرج در بندهای 1 و 2 فوق) از روز شنبه 24 آذر. ژانویه به مدت 15 روز فقط برای گروه های زیر مجاز است.
1- دارندگان اجازه اقامت معتبر از جمهوری اسلامی ایران.
2- دارندگان ویزای تحصیلی (طلاب مدارس علمیه و طلاب خارجی در دانشگاه های جمهوری اسلامی ایران)
3- دارندگان ویزای ورود (اعم از تجار و بازرگانان)
4- دارندگان ویزا با حق کار
5- دارندگان ویزای پزشکی (گردشگری سلامت)
6- دارندگان ویزای سرمایه گذاری
7- خروج و بازگشت دارندگان پلیس مهاجرت و پاسپورت
توجه داشته باشید:
پاسخ: اتباع ایرانی حاضر در کشورهای همسایه می توانند با رعایت الزامات بهداشتی (کارت واکسیناسیون دو دوز، ارائه تست PCR منفی و انجام مجدد آزمایش PCR در مرز) از مرزهای زمینی وارد کشور شوند.
ب: خروج اتباع خارجی حاضر در کشور از مرزهای زمینی آزاد است.

انتهای پیام/