فرهنگ و هنر

«میخ‌»ها در کمین گردشگران یک پارک جنگلی در شمال!

این سفر زمانی برای ما دردناک بود که ماشین خود را در یکی از محوطه های باز داخل «پارک جنگلی جوارم» پارک کردیم. کمی بعد متوجه شدیم که هوای لاستیک هایمان خالی شده است. با بررسی لاستیک ها متوجه شدیم که علت پنچری لاستیک، نفوذ میخ و اجسام تیز بوده است.

به گزارش گیلونا، تصور کنید در یکی از روزهای گرم سال تصمیم گرفته اید در تابستان و به مناطق سرسبز در مناطق شمالی کشور بروید. موبایل خود را بردارید و پس از کمی تحقیق و بررسی خدمات و گردشگری به این نتیجه خواهید رسید که بالاخره مقصد خود را پیدا کرده اید.

چمدان های خود را ببندید و برای تجربه ای متفاوت از حضور در یک پارک جنگلی خصوصی به قلب جاده بروید. پس از طی حدود 200 کیلومتر به روستای جورم در استان مازندران و شهرستان سوادکوه می رسید. قبل از سفر می خوانید که کجا به مکان های گردشگری بروید و فکر می کنید ادامه این ماجرا به همان سبک و سیاق نوشته شده پیش می رود اما روند این سفرنامه رنگ و بوی غم انگیزی به خود می گیرد.

در

اگرچه در توصیف «پارک جنگلی جوارم» به عنوان منطقه نمونه گردشگری از آن یاد شده بود، اما تجربه حضور خانواده خبرنگار گیلونا در این فضای سبز خاطره ناخوشایندی را رقم زد که منجر به نگارش این گزارش شد.

این سفر زمانی برای ما دردناک بود که ماشین خود را در یکی از محوطه های باز داخل «پارک جنگلی جوارم» پارک کردیم. کمی بعد متوجه شدیم که هوای لاستیک هایمان خالی شده است. با بررسی لاستیک ها متوجه شدیم که علت پنچری لاستیک، نفوذ میخ و اجسام تیز بوده است. تا اینجای داستان پنچر شدن لاستیک کاملا طبیعی است اما این موضوع آنقدر غیرطبیعی می شود که بعد از چند دقیقه به این نتیجه می رسند که پنچری طبیعی به نظر نمی رسد.

در
تعداد کمی میخ و اجسام نوک تیز در پارک جنگلی

به نظر می رسد عده ای سودجو از پنچری خودرو یا آزار و اذیت مردم، سطح قابل توجهی از حیاط را به تعداد بی شماری میخ، پیچ و هر وسیله دیگری که باعث آسیب رساندن به لاستیک می شود، آلوده کرده اند. برای اینکه به سایر لاستیک ها آسیبی وارد نشود، تا حد امکان به پیست آسیب رسانده ایم. ما دیگر لاستیک زاپاس نداشتیم و اگر لاستیک های بیشتری پنچر می شد، یک کامیون، یدک کش یا آمبولانس باید بیاید، جایی که جاده معمولاً هزینه قابل توجهی دارد.

این اتفاق در حالی رخ داد که برای هر وسیله نقلیه ای که وارد این پارک جنگلی می شود، هزینه ای دریافت می شود. در ورودی این پارک جنگلی و روی قبض اما شماره تماسی برای تماس با مدیریت وجود نداشت و دربان این منطقه نسبت به انتقاداتی که ما در مورد مشکوک بودن میخ داشتیم واکنشی نشان نداد و گویا این اتفاق بوده است. برای آنها کاملا عادی است. زمانی که از او شماره تماس مدیر یا مسئولی را خواستیم بی تفاوت عمل کرد.

عدم مسئولیت پذیری، اتلاف وقت و آسیب روحی و مالی ناشی از پنچری لاستیک دو خانواده بخشی از هزینه هایی است که می تواند به سایر گردشگران تحمیل شود.

گیلونا آماده انتشار توضیحات یا پاسخ احتمالی است.

انتهای پیام