فرهنگ و هنر

نام فیلم زندگی ام را “زن تنها” می گذاشتم!

فریبا کوثری بازیگر سینما و تلویزیون کشورمان گفت: اگر قرار بود برای زندگی خود اسمی مانند فیلم انتخاب کند، نام «زن تنها» را انتخاب می کرد.

به گزارش گیلونا، فریبا کوثری در مورد نقشی که در این سال ها آرزوی ایفای آن را دارد؟ وی گفت: دنیای بازیگری پایانی ندارد و هر چقدر هم بازی کنیم متوجه می شویم که به آخر نرسیده ایم زیرا بازیگری یعنی ایفای نقش شخصیت های مختلف در دنیایی که بیش از هشت میلیارد است. مردم و اگر هر بازیگری نصف این عدد باشد برای ایفای یک نقش، می فهمد که به دریای بی کران قدم گذاشته است، من الان 34 سال است که بازیگری می کنم، اما همچنان به دنبال ناشناخته های این هنر هستم و هر بار. شب قبل از استرس به من پیشنهاد کار داده شد.

بازیگر سریال های «مختارنامه»، «معصومیت از دست رفته»، «دلنوازان»، «بی صدا فریاد بزن» و «بی گناهان» در پاسخ به اینکه کدام نقش را بیشتر دوست دارد؟ وی خاطرنشان کرد: همه تیپ ها را دوست دارم و وقتی فیلمنامه را می خوانم انگار نقشی که به من پیشنهاد شد مرا به دنیای دیگری می برد اما خودم دوست دارم در نقش های منفی بازی کنم.

این بازیگر با حضور در برنامه «سلام» شبکه دو سیما درباره نقش خود در سریال های «معصومیت از دست رفته» و «مختارنامه» توضیح داد: برای من سریال «معصومیت از دست رفته» نقطه شروع است. ژانر و «مختارنامه» پایان بازیگری در ژانر تاریخی بود. نقش های تاریخی را خیلی دوست دارم و برایم جذابیت بیشتری دارد. من فکر می کنم ما برای نقشه های تاریخی دین داریم که نمی توانیم جلوتر برویم و به یک معنا مسئولیت بیشتری داریم. وقتی نقش‌هایی مثل مادر، خانه‌دار، معلم و… به من پیشنهاد می‌شود، مطمئناً از اطرافیانم الهام می‌گیرم، اما هر بازیگری در نقش‌های تاریخی باید نقشی را به گونه‌ای بازی کند که خدای ناکرده آن را بی‌اهمیت یا بی‌اهمیت جلوه دهد. ظاهر نمی شود و این یک ماموریت مهم است.

فریبا کوثری سپس در پاسخ به پیشنهاد ایفای نقش در یک سریال طنز گفت: بیشتر نقش هایی که تا به حال بازی کرده ام جدی بوده و با اینکه آدم شوخ طبعی هستم اما تاکنون در هیچ طنزی بازی نکرده ام. همچنین چیزهایی که من را از ته دل می خنداند خوشحالی مادرم، خانواده و مردم است. وقتی این عزیزان خوشحال شوند من هم خوشحال می شوم. به نظر من تعریف خانواده ایده آل خانواده های سالم و درستی است که قطعا همه اعضای خانواده از بودن در کنار هم لذت می برند.

وی درباره اعطای تلفن همراهش به اطرافیانش که معتمد او هستند، اظهار کرد: اگر قرار باشد موبایلم را به کسی بدهم که امانتدار من است و محتویات گوشی من را کنترل نمی کند، حتما نوه هایم کیمیا و پوریا هستند. چون مطمئنم اگر ساعت ها گوشی من دستشان باشد به امانت خیانت نمی کنند و البته مادرم هم امین من است و گوشی ام را به او قرض می دهم.

نام فیلم زندگی من "زن تنها" من ترک می کردم!

او همچنین درباره مادرش گفت: من پدر نداشتم و مادرم نقش پدر و مادر و از همه مهمتر دوست من را ایفا می کرد. من و مامانم کمی بزرگتر شدیم، پس دوستان خوبی برای هم هستیم. من همیشه برای مادرم از خدای مهربان خواسته ام و از او خواسته ام که برایم دعا کند زیرا معتقدم مادران احترام و قرب زیادی به خداوند دارند و دعای آنها برای فرزندانشان مستجاب می شود.

کوثری در بخشی دیگر از صحبت های خود درباره سفر با ماشین زمان به گذشته یا آینده گفت: اگر قرار باشد با ماشین زمان به گذشته یا آینده سفر کنم، قطعا سفر به گذشته را انتخاب می کنم. برای آینده‌ام تصمیمات بهتری بگیرم و اگر جادو را پاک می‌کردم و با آن آدامس چیزی را پاک می‌کردم، قطعاً «فقر و نادانی» دو انتخاب من بود.

این هنرمند سپس خود را در سه کلمه توصیف کرد: “اگر بخواهم خود را در سه کلمه توصیف کنم، می گویم: “مردی مهربان، سخاوتمند و خانواده دوست. من و همه مردم” فاقد کاوش و قضاوت در زندگی هستیم. اگر زمانی که زندگی دیگران را بررسی می کنیم برای کشف خودمان وقت بگذاریم، مطمئناً در زندگی گام های بزرگی خواهیم برداشت.

وی ادامه داد: کرونا با همه بدی‌هایش به نظر من برای ما خوب بود زیرا نشان داد که چگونه برخی از ما عزیزانمان را با چیزی که اصلا دیده نشده از دست داده‌ایم، بنابراین هنوز زنده‌ایم و قدر لحظاتمان را می‌دانیم. زندگی و با هم بودن.» بدانید. چقدر خوب است که همه ما قدر داشته هایمان را بدانیم، قدر والدین خود را بدانیم و از لحظات و فرصت های زندگی خود به خوبی استفاده کنیم.

کوثری در جای دیگری پس از نمایش عکس هایش در سکانسی از سریال مختارنامه گفت: از این سریال بسیار لذت بردم و در کارنامه کاری ام بعد از دندان مار دومین کار است که به آن علاقه زیادی دارم. “

این هنرمند همچنین با بیان اینکه در این برنامه عکسی از مادرش را به نمایش گذاشته است، گفت: مادرم معمولا همراه من است و امروز با او به استودیو برنامه آمدم. من همیشه از خدا خواسته ام که مادران سالم باشند و خداوند آنها را حفظ کند.

سپس به خاطرات دوران تحصیلش اشاره کرد و گفت: نمی دانم چرا در دوران دانشجویی اینقدر تکلیف داشتیم؟ به خاطر آلودگی هوا و برف و… هیچ تعطیلی مثل الان نبود و برای من چهارده روز تعطیلات نوروزی همیشه عذاب آور بود چون علاوه بر پیک نوروزی باید تکالیف هم می نوشتیم و از همه بدتر این مال من بود. سخت بود و اگر مشق هایم را خط می نوشتم پاره می کرد تا دوباره تمرین ها را با خط خوب بنویسم!

فریبا کوثری در پایان به زادگاهش زاهدان اشاره کرد و گفت: من متولد شهر زاهدان هستم و همانطور که زادگاهم آنجا بود دوستان خوبی هم دارم که سعی می کنم هر سال به آنها سر بزنم. کلام پایانی من این است که در سال جدید برای همه مردم کشورم عشق، سلامتی، صلح و هر چه خوب است آرزو می کنم.

به گزارش گیلونا، برنامه «سلام» کاری از گروه شبکه خانواده دو سیما به تهیه کنندگی و کارگردانی سیدجواد سیدمحسنی و بازی ندا غفاری است. این برنامه جمعه ها ساعت 21:15 پخش می شود.

جمعه 17 اردیبهشت اولین قسمت از فصل دوم برنامه سلام با حضور فریبا کوثری بازیگر و مهدی یغمایی خواننده از شبکه دو سیما پخش شد.

انتهای پیام/