فرهنگ و هنر

ناگفته‌های پسر عبدالباسط درباره پدرش

طارق عبدالباسط عبدالصمد فرزند مرحوم عبدالباسط عبدالصمد می گوید: پدرم صدای عجیبی داشت و حتی غیرمسلمانان نیز تحت تأثیر صدای او هستند و بازیگری پدرم نیز باعث شده است. تأثیر خوبی روی آنها دارد.”

به گزارش گیلونا، به نقل از ایکنا، طارق عبدالباسط عبدالصمد، گفت: پدرم در شهر ارمنات مصر بزرگ شد و در ۱۰ سالگی قرآن را حفظ کرد و تلاوت می کرد و مردم به او سلام می کردند و او را حمل می کردند. دور گردنش، و صدایش از آن زمان به رادیو مصر رسیده است.

وی خاطرنشان کرد: مردانی هستند که برای قرآن اخلاص دارند، صدایشان تا زمانی که خدا بخواهد ادامه خواهد داشت، صدای پدرم استثنایی بود، خداوند به او قدرت فوق العاده ای در تلاوت و تجوید (حسن عدا) و همچنین صدای دلنشین و دلنشین داد. نفس بلند می‌خواند که وقتی مردم در سراسر دنیا صدای او را می‌شنوند، قرآن در دل‌هایشان نفوذ می‌کند.

طارق عبدالباسط گفت: حتی غیرمسلمانان نیز با شنیدن صدای پدرم متاثر می شوند و صدای پدرم در آنها تأثیر خوبی می گذارد.

فرزند عبدالباسط افزود: پدرم برای شنیدن صدای شیخ محمد رفعت از رادیو مسافت های طولانی حدود 5 کیلومتر را طی کرد و در آن زمان علاقه زیادی به دیدن تلاوت های عالی از نزدیک داشت.

امروز دوشنبه 30 آبان ماه، سی و سومین سالگرد درگذشت شیخ عبدالباسط عبدالصمد، از قاریان بزرگ و مشهورترین قاریان قرآن در مصر و جهان اسلام است.

او اولین رئیس اتحادیه قاریان مصر (نقیب القره مصر) در سال 1984 بود و به صاحب حنجره طلا، صدای بهشت ​​و صدای مکه معروف شد.

انتهای پیام/