فرهنگ و هنر

نشست انتخاباتی اقلیت‌های دینی با تاکید بر ضرورت مشارکت

نشست جهانی اقلیت های مذهبی امروز با حضور نمایندگان و مراجع دینی اقلیت های دینی کشورمان در کلیسای کاتولیک آشوری تهران برگزار شد تا اهمیت مشارکت حداکثری در انتخابات 28 خرداد ماه توضیح داده شود.

به گزارش گیلونا ، این دیدار در کلیسای آشوری کاتولیک تهران و با حضور نمایندگان و مراجع دینی اقلیت های دینی کشورمان که در مورد اهمیت مشارکت پرشور مردم در انتخابات 28 خرداد بحث و گفتگو کردند ، انجام شد.

مارنرسای بنیامین ، رهبر مذهبی و اسقف اعظم کلیسای شرق آشور گفت: “اعتماد عمومی و مشارکت عمومی یک مقوله بسیار مهم ، ارزش ها و هنجارهای مشترک در بین ملت ها است.” تبلیغات ، صداقت ، درک متقابل ، ارتباط و همکاری بین مردم ، تعهد و مسئولیت پذیری ، روحیه کار عمومی و احساس هویت جمعی از م componentsلفه های سرمایه اجتماعی است که می تواند در این انتخاب ها منعکس شود.

وی افزود: حضور مردم در کنار مقامات ، رهبران دینی و مقامات دولتی در زمینه های مختلف سرمایه بزرگی است. حضور صندوق های رأی مظهر سرمایه اجتماعی و یکی از م componentsلفه های توسعه پایدار است. اراده سیاسی مردم و مردم “. عقلانیت و رسیدن به نقطه مطلوب زندگی ، انتخابات هدیه خداوندی است که به بشر داده شده است تا از آن برای مدیریت زندگی خود استفاده کند ، ملت ایران در این 43 سال در تمام بخشهای انقلاب ، مانند راهپیمایی ها و انتخابات مختلف ، حضور جدی آنها این کار را کردند و می کنند و با این کار دعوت رهبر معظم انقلاب ، مردم را پذیرفتند و از پدر سرزمین ایران ، رهبر معظم انقلاب حمایت کردند.

مارنرسای بنیامین گفت: “مردم به نظام ، انقلاب و رهبری وفادارند ، این افراد سزاوار احترام هستند ، آنها لیاقت یک زندگی مرفه را دارند و جوانان آن مستحق شغل و خانواده و مردان و زنان آن زندگی شایسته ای را دارند.” .

وی با تأکید بر اینکه افتخار هر ایرانی خواست همه ما است ، افزود: من فکر می کنم مردم نمره قابل قبولی در ثبت انقلاب دارند اما مسئولان نیز باید شرایطی داشته باشند ، باید کمک و ایمان بخواهند حاکمان مهم هستند زیرا دین در قانون اساسی ما است. ” او دارای مقام والایی است ، بنابراین رئیس دولت ، وزرا و مقامات ، و همه دولتمردان باید روحیه انقلابی داشته و به خدا ایمان داشته باشند.

اسقف اعظم کلیسای شرق آشور همچنین گفت: مسئولان باید به مردم ایمان داشته باشند زیرا ما خارجی نیستیم و از انقلاب آمده ایم ، آنها باید با مردم صادق باشند و مدیریت آنها باید معیارهای ایمان ، ایمان و همچنین انسانیت و علاوه بر این مهم است که یک مدیر و کارآفرین باشید.

در ادامه جلسه ، خاخام حمامی لاله زار – مرجع مذهبی کلیمیان ایران – گفت: “در روزهای آینده ما یک رویداد بزرگ ، یعنی انتخاب رئیس جمهور را در پیش داریم. یکی از مواردی که نیاز به دعای بسیار دارد داشتن یک افسر خوب است علاوه بر دعا برای این مرحله مهم ، باید سعی کنیم فرد مناسب را نیز انتخاب کنیم.

وی افزود: هر مسئولی مانند رئیس جمهور از حمایت مردم و میزان آرا cast برای وی برخوردار است ، چه بخواهیم و چه نخواهیم مسئول انتخاب می شود اما بی تفاوتی ما در این مورد قبل از همه مهم است ظلم و ستم. خود و سپس ظلم به دیگران ایرانیان از هر دین و مذهب موظف به انتخاب فرد مناسب هستند. اقلیت ها ، در کنار همه ایرانیان ، همیشه حضور پرشور در عرصه های مختلف را نشان می دهند. در حال حاضر ، من از همه همکارانم می خواهم که طرف هموطنان آنها بیش از هر زمان دیگری در برابر دشمنانی که می خواستند با تحریم ها مانع پیشرفت ما شوند پرشورتر است. با ایمان و تلاش خود با افتخار بیشتری راهی برای پیشرفت پیدا می کنند ، هدف دشمن دلسرد کردن مردم است ، بنابراین ما باید بهترین ها را بسازیم با شور و شوق و فکر بیشتر انتخاب کنید تا این زمینه مهمی برای افتخار ایران عزیز باشد.

در ادامه جلسه علی علیپور معاون ادیان و مذاهب مجمع عمومی وزارت فرهنگ و راهنمای اسلامی گفت: “اهمیت مسئله انتخابات و شرکت در آنها بر هیچکس پوشیده نیست ، این افراد بیشتر بیش از چهار دهه تجربه در انتخابات ، بنابراین این مشکل برای آنها روشن است که شرکت در انتخابات ریاست جمهوری چقدر مهم است ، مردم ایران به خوبی از این اهمیت آگاه هستند و این مشارکت را وظیفه ملی و میهنی خود می دانند.

وی افزود: افرادی که سعی در دلسردی مردم خارج از کشور دارند ، همه امید آنها این است که ملت ایران در انتخابات شرکت نکند یا بد شرکت نکند ؛ به نظر می رسد زندگی سیاسی آنها به افرادی بستگی دارد که شانه های نظام را خالی می کنند ، اما آنها این فکر را دفن کنید. اگر شخصی در خانواده مشکلی داشته باشد ، فرد غریبه را به خانه راه نمی دهد. اما آنها باید بدانند که خون پاک زیادی در پای درخت بزرگ سیستم مقدس کشور ریخته شده است. جمهوری اسلامی ایران ، آنها حتی با چند هشتگ در شبکه های اجتماعی و برنامه های تلویزیونی نمی توانند به ریشه این درخت بزرگ آسیب برسانند.

کشیش اردشیر خورشیدیان – رئیس انجمن موبدان تهران – نیز در این جلسه به گیلونا گفت: همانطور که امام خمینی (ره) فرمودند مقدار رای ملت است ، مطمئناً هرچه بیشتر در انتخابات شرکت کنیم ، انسجام ملی و مقامات منتخب دارای قدرت الکترونیکی موظف به پشتیبانی بیشتر در زمینه های مختلف سیاسی ، اقتصادی و فرهنگی بر اساس وظیفه ای هستند که در قانون اساسی برای آنها تعریف شده است. این حداکثر مشارکت می تواند به این مقامات کمک کند تا کشور را به سمت رونق و غرور سوق دهند. و من معتقدم که این حضور حداکثری یک وظیفه ملی و تابعیت همه ما است.

در پایان این نشست ، اعلامیه “دعوت مقامات و مذهبی پیروان ادیان توحیدی در ایران توسط همکارانشان برای حضور پرشور در انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم ایران” قرائت شد و سپس توسط مراجع دینی حاضر در محل مجلس امضا شد. جلسه

به گزارش گیلونا ، متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

“ما پیروان ادیان توحیدی ایران ، در همسایگی با افراد ملت بزرگ ایران و پیروی از منویات راهنمای عالی و همیشه در قلب جامعه حضور داشته و وظیفه خود را انجام داده ایم. ما از همکاران و مردم فهیم میهن عزیزمان دعوت می کنیم تا با حضور پرشور در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری جمهوری اسلامی ایران در سال 1400 هجری قمری و انتخاب نامزد مناسب مانند گذشته نقش خود را شایسته ای بازی کنند و برای ساختن آینده ای ایرانی پر افتخار و سعادتمند: “باشد که کشور متحد و با شکوه آنها سهیم باشد”.

انتهای پیام

انتهای پیام