فرهنگ و هنر

نوروز ۱۴۰۱ رونق را به صنعت هتلداری بازمی‌گرداند؟

گیلونا/ خراسان رضوی هتلداری یکی از مهم ترین متغیرهای صنعت گردشگری است و به عنوان بخشی تاثیرگذار در اقتصاد یک کشور، نقش مهمی در توسعه و ایجاد اشتغال دارد. در شهری مانند مشهد که باید با حجم بالایی از مسافران و گردشگران کنار بیاید، قطعاً ارائه امکانات کافی بسیار مهم است.

متاسفانه پس از شیوع ویروس کرونا بیش از 70 درصد هتل های مشهد تعطیل شدند. نوروز 1401 پس از دو سال تعطیلی مشاغل گردشگری و هتلداری، می تواند نقطه عطفی برای بازگشت این بخش به روزهای خوب قبل از بیماری باشد.

محمد نیکو، نایب رئیس اتحادیه هتل آپارتمان داران خراسان رضوی درباره تعطیلات پیش رو در نوروز و روندهای انجام شده به گیلونا گفت: به اطلاع تمامی مدیران مجموعه به مالکان رسیده است. این چک لیست تمامی الزامات ایمنی و بهداشتی را پوشش می دهد. مدیران موظفند تمامی آموزش های لازم را برای کارکنان خود ارائه دهند.

وی با بیان پیش بینی خود از استقبال از مهمانان، افزود: امیدواریم پس از 2 سال تعطیلی به دلیل مجتمع های مسکونی و کمبود درآمد، ورود مهمانان به سال جدید افزایش چشمگیری داشته باشد. البته به نظر من بهترین راه برای افزایش استقبال از سرویس رستوران، پذیرایی کامل و خوب است. در مشهد از همه مدیران هتل گرفته تا پرسنل همه خادم امام رضا (ع) هستیم.

وی در خصوص نرخ هتل در نوروز 1401 گفت: در آنلاین و آبان ماه سال جاری 30 درصد افزایش قیمت داشت اما برای نوروز 1401 در مجموعه هتل آپارتمان مشهد افزایش قیمتی اعمال نمی شود.

مدیر هتل آپارتمان از افزایش شدید قیمت قبوض در ماه های اخیر و افزایش شدید نارضایتی مدیران هتل گلایه کرد. تنها نکته ای که در این زمینه می توان به آن اشاره کرد عدم حمایت کافی از سوی مدیران گردشگری در حوزه گردشگری است.

نوروز 1401 رونق را به صنعت هتلداری بازمی گرداند؟

وضعیت واکسیناسیون مهمانان قابل نظارت است

جعفر عرفانیان، مدیر هتل تک ستاره مشهد در این خصوص گفت: پس از بازگشایی هتل های مشهد، همه موظف به رعایت قوانین بوده اند و تا به امروز که برای تعطیلات نوروزی آماده می شوند، این مشکل وجود دارد. توسط بازرسان جامعه حرفه ای هتلداران استان بررسی می شود.» و رعایت می شود.

وی ادامه داد: با توجه به رعایت مقررات بهداشتی توسط مهمانان، خوشبختانه با استفاده از سامانه و درج کد ملی میهمان توسط پذیرش هتل، وضعیت واکسیناسیون، شماره، تاریخ و نوع واکسن نمایش داده می شود و در نتیجه از پذیرش افراد واکسینه نشده جلوگیری می شود. میزبان ها

بازرس انجمن حرفه ای هتل داران خراسان رضوی درباره احتمال تغییر نرخ هتل ها افزود: با وجود اینکه روزانه شاهد افزایش قیمت در کشور هستیم، در ایام نوروز هیچ گونه افزایش قیمتی نخواهیم داشت که باعث می شود سفرهای نوروزی امسال انجام شود. برای زائران کمی ارزان تر است.» .

عرفانیان افزود: طبق آمار اعلام شده در نوروز امسال میزبان مسافران زیادی هستیم اما بدیهی است پس از پایان تعطیلات رسمی کاهش تعداد مسافران خواهیم داشت و موج ورود مسافران نخواهد بود. بعد از این روزها بسیار مهم است.” با توجه به اینکه پیش آگهی 100 درصد نیست، اما باید با توجه به فراز و نشیب های کرونا، آمادگی مقابله با این بیماری را داشت. در نهایت امیدواریم با تمهیدات لازم بتوانیم در عید نوروز سال 1401 با استقبالی شایسته در خدمت زائران حضرت رضا (ع) باشیم.

صنعت هتلداری با همدلی به روزهای خوب گردشگری بازخواهد گشت

محمدرضا وزیری مدیر هتل 2 ستاره مشهد گفت: آماده سازی هتل برای نوروز و البته حس خوشایندی برای هتلداران به دلیل نظافت اوایل بهار و سالانه و تعویض لباس کارکنان و گاهاً تغییر در تزیین به شکلی خاص تر با «با رعایت پروتکل های بهداشتی و پیشگیری از بیماری عروق بیماری کرونا سعی کرده ایم تمایل خود را برای پذیرایی از مهمانان افزایش دهیم.

وی ادامه داد: در بحث در دسترس بودن پرسنل، تفاوتی بین ساعات پیک و غیر پیک وجود ندارد. در عین حال با توجه به تخفیفات کمتر در ایام پیک سال مانند این ایام نوروز، خدمات غذا و نوشیدنی بهتری نسبت به بقیه ایام سال خواهیم داشت که حق طبیعی میهمانان است.

این مدیر هتل افزود: قطعا خدمات با کیفیت و قیمت مناسب در هتل های مشهد زمینه را برای جذب مسافران نسبت به سایر شهرها فراهم می کند. علاوه بر این، خدمات بهتر در طول دوره کوتاه تعطیلات می تواند کلید موفقیت هر هتلی باشد.

وزیری ادامه داد: هتل ها در صورتی که دارای گواهی استاندارد از وزارت فرهنگ، گردشگری و صنایع دستی و انجمن های تخصصی خود باشند، تنها سالی یک بار می توانند با مجوز اداره مربوطه نسبت به افزایش نرخ اقدام کنند. اصولاً در ایام نوروز تفاوتی در قیمت تابلو وجود ندارد و خدمات با ارائه تخفیف کمتر شکل می گیرد.

وی گفت: از آنجایی که سفر جزو نیازهای اولیه جامعه نیست و مردم مجبور به مسافرت نیستند، متاسفانه نرخ هتل ها با تورم بسیار عقب است و هتلداران با تورم بالا در تهیه کالاها، قبوض، هزینه های مدیریتی و حقوق و دستمزد. و حقوق پرسنل رسیدگی می شود. امیدوارم به زودی با همدلی در این بخش زیان ده به روزهای خوب گردشگری برگردیم.

نوروز 1401 رونق را به صنعت هتلداری بازمی گرداند؟

نرخ خدمات هتل بر اساس استانداردهای تعریف شده است

حسین مرادی، مدیر یکی از هتل های سه ستاره مشهد در گفت و گو با خبرنگار گیلونا، درباره آماده شدن هتل خود در نوروز 1401 گفت: امسال طبق سال های گذشته، هتل ها در ماه ها به ویژه در ماه های نوروز، منتظر میهمانان و زائران نوروزی هستند. در روزهای پایانی سال.” در این راستا تمهیدات لازم را برای اسکان مناسب زائران و میهمانان نوروزی انجام داده ایم. البته هتل برای تعطیلات بعدی طبق قوانین مربوطه تخفیفات ویژه ای دارد.

وی در خصوص احتمال افزایش قیمت ها در تعطیلات نوروزی خاطرنشان کرد: به طور کلی برنامه هتلداران مشهد به دو فصل تقسیم می شود؛ به طوری که در تعطیلات نوروزی برنامه هتلداران مشهد به دو فصل تقسیم می شود. فصل شلوغی با تعداد زیادی مسافر که از ابتدای سال شروع شده و تا پایان شهریور ادامه دارد. دیگری فصل کم تراکم با تعداد مسافر کم است که شامل نیمه دوم سال می شود. البته با توجه به تغییر فصل از یک سو و افزایش مزایای قانون کار بر حقوق پرسنل و افزایش سایر سربارها، نرخ اسکان در ایام نوروز نسبت به نرخ های این ایام افزایش می یابد. اما باید شرایط اقتصادی فعلی مهمانان را نیز در نظر گرفت.

مرادی گفت: هتل‌های مختلف با توجه به روش‌های بازاریابی مختلف، اقدامات مختلفی را برای جذب حداکثری میهمان انجام می‌دهند و دغدغه‌ها و دغدغه‌های مهمان را برطرف می‌کنیم تا حد زیادی موفق به جذب مهمان می‌شویم.

مدیر هتل در پاسخ به این سوال که آیا امسال اخطاریه ای برای افزایش قیمت هتل ها در نوروز داده شده است، گفت: اساساً نرخ خدمات هتل بر اساس استانداردهای تعریف شده و پس از یک دوره بازرسی و نظارت عمیق، عموماً در آبان و آذر است. در حال حاضر هیچ اطلاعیه ای مبنی بر افزایش نرخ هتل دریافت نشده است و امکان افزایش نرخ خارج از فرآیند فوق الذکر به خصوص در این ایام وجود ندارد.

نوروز 1401 رونق را به صنعت هتلداری بازمی گرداند؟

آگاهی صحیح می تواند حساسیت گردشگران به سفر را کاهش دهد

محمدرضا نخفروش، مدیر یک هتل چهار ستاره در مشهد، در خصوص آماده بودن مجموعه خود برای پذیرایی از مهمانان نوروزی 1401، گفت: با توجه به ارزش تعطیلات نوروزی برای روند کاری هتلداران، بدیهی است که ما نیز این موضوع را داریم. سعی شد با آموزش نیروهای خود و تمهیدات لازم ما را آماده کند.» برای این روزها به حداکثر برسانید.

وی با اشاره به تعطیلی های متعدد حوزه گردشگری و هتلداری در این دو سال ادامه داد: ایام نوروز امسال می تواند بسیار مهم باشد. اگرچه امروزه این ویروس همچنان در جهان فعال است و این مشکل می تواند کار را کمی برای ما سخت کند، اما رعایت کامل پروتکل های بهداشتی در دستور کار مجموعه هتل ها و در اولویت سیاست گذاری جامعه هتلداران حرفه ای قرار دارد. استان.

مدیر هتل خاطرنشان کرد: با توجه به شروع ماه مبارک رمضان درست بعد از تعطیلات نوروزی با استقبال خوب مسافران و گردشگران مواجه خواهیم شد که این امر نیز نیازمند نظارت و برنامه ریزی کافی در سطح استانی و کشوری است.

نخفروش در خصوص افزایش قیمت هتل ها خاطرنشان کرد: اطلاعیه قیمت ارسال شده است اما در ابتدای نوروز هتل ها بدون افزایش نرخ های جدید با همان لیست قیمت ارسالی 11 مهرماه 1400 فعالیت خواهند کرد.

اطلاعیه افزایش قیمت صادر نشده است

خوش خرم، مدیر یک هتل پنج ستاره با پیش بینی حضور زائران و مسافران در مشهد گفت: اهمیت بالای این تعطیلات موجب شده تا اقداماتی برای ارتقای رضایتمندی مسافران انجام شود. به عنوان مثال سعی کردیم با استفاده از نظر کارشناسان و خریدهای لازم، اتاق های هتل را به روز کنیم. ما تمام تلاش خود را برای پذیرایی از مهمانان خود انجام داده‌ایم و هر پیش‌بینی را برای حداکثر رضایت مسافران انجام داده‌ایم.

مدیر هتل گفت: برای تعطیلات نوروزی هیچ اطلاعیه ای مبنی بر افزایش قیمت صادر نشده است و با همان لیست قیمت قبلی و بدون افزایش قیمت میهمان می پذیریم.

انتهای پیام/