فرهنگ و هنر

هشدار درباره وضعیت فرهنگی دانشگاه‌ها

آیین دومین جشنواره سراسری شعر دانشجویی پخش می شود.

به گزارش گیلونا ، اختتامیه دومین جشنواره ملی شعر دانشجویی با معرفی برگزیدگان ، 30 آنلاین مصادف با روز عروسی “حافظ” ، با حضور برخی از برندگان ، داوران و اعضای سیاستمدار شورای جشنواره و برخی از مسئولان فرهنگی در پژوهشگاه فرهنگ. ، هنر و معماری جهاد دانشگاهی برگزار می شود و بصورت آفلاین و از طریق پورتال روتاب پخش می شود:

https://www.roytab.ir/Default/Live/54

علیرضا بهرامی ، دبیر علمی جشنواره و شاعر ، به عنوان اولین سخنران برنامه ، ضمن بیان اینکه برای من دانشگاهها و مراکز آموزش عالی متعددی که در این مدت کار ارائه کرده بودند ، قابل توجه و جالب بود ، گفت: یکی از پیش بینی ها یا در واقعیت واقعیتهای ما این است که دانشگاههای ما از نظر رویدادهای فرهنگی و شاعرانه وضعیت خوبی ندارند.

وی خطاب به وزیر علوم ، وزیر بهداشت ، وزیر فرهنگ ، رئیس جهاد دانشگاهی و رئیس دانشگاه آزاد گفت: دانشگاهی که منشأ همه تحولات بود یا می شد ، در وضعیت فعلی نیست. موقعیت مطلوب از نظر رویدادهای ادبی حتی چند قیاس ، علاوه بر نظر متخصص ، باید به مقاله تبدیل شود تا مطمئن شوم که دیدگاه من بی دلیل نیست. دانشگاه زمانی رونق شاعرانه ای داشت ، نسل من ، قبل و کمی بعد از من ، آن را به خوبی به خاطر می آورند.

بهرامی سپس به وجود شعری با رویکرد عشق ، آزادی اندیشه و عدالت در نسل های قبل از دانشگاه اشاره کرد و آنچه را که از نظر او کمبود فرصت بود ، همراه با آسیب های اجتماعی و فرهنگی در آینده توصیف کرد.

دبیر علمی جشنواره ملی شعر دانشجویی از استراتژی انتقاد کرده است که بر اساس آن هر آنچه در جغرافیای مدیریت ما اتفاق نمی افتد خوب است. حتی به قیمت تعهد.

در ادامه این آیین ، علاوه بر قرائت اشعار به صورت حضوری یا حضوری ، سخنرانی های دیگری نیز انجام می شود.

این خبر در حال به روز رسانی است