فرهنگ و هنر

واکنش پلیس به افزایش ترافیک یک هفته اخیر در تهران/انتقاد از محل برگزاری نمایشگاه‌های پرمخاطب

رئیس پلیس پایتخت با انتقاد از مکان یابی نمایشگاه های پرمخاطب در تهران و اشاره به تاثیرات آن بر ترافیک شهری، گفت: ترافیک بیش از حد ایجاد شده در تهران در هفته گذشته به دلیل برگزاری نمایشگاه هایی است که در کمتر از یک ساعت ترافیک را تحت تاثیر قرار می دهد. از کل شهر

به گزارش گیلونا، در هفته ای که گذشت ترافیک تهران به سوژه داغ پایتخت نشینان و برخی مدیران و مسئولان شهری تبدیل شد. ترافیکی که دلیل اصلی آن برپایی نمایشگاه های پرمخاطب به ویژه در ستاد دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران است و تاکنون علاوه بر پلیس، برخی از اعضای شورای شهر تهران نیز از ترافیک انتقاد کرده اند. . از جمله این انتقادات، نایب رئیس شورای شهر تهران نیز از رئیس جمهور خواست که شخصاً به موضوع نمایشگاه در نمایشگاه بین المللی ورود کند.

دلیل اصلی افزایش ترافیک در جاده های تهران چه بود؟

در همین راستا سردار حسین رحیمی، فرمانده انتظامی تهران بزرگ در گفت وگو با گیلونا. وی علت افزایش ترافیک تهران در هفته گذشته را تشریح کرد. وی در این خصوص گفت: دلیل اصلی ترافیک شهر تهران در هفته گذشته نمایشگاه ساختمانی، مصالح ساختمانی و فعالیت های مرتبط بوده است. متأسفانه این مشکل در حال تکرار است و بارها و بارها درباره این موضوع صحبت کرده ایم که نمایشگاه های پرمخاطب نباید در مقر دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار شود.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ گفت: متاسفانه علیرغم همه انتقادات مطرح شده همچنان به این موضوع توجه کافی نمی شود و بار ترافیکی ناشی از برگزاری این نمایشگاه ها بلافاصله و حتی در کمتر از یک ساعت به کل ترافیک شهر وارد می شود. تهران.

وی در ادامه بیان کرد: قبل از برگزاری این نمایشگاه در جلسه ای با برگزارکنندگان و نمایندگان باشگاه انقلاب شرکت کردم که در این جلسه توضیح داده شد که این حادثه باعث ایجاد ترافیک و سد معبر می شود.

رحیمی افزود: در این جلسه مذاکراتی با طرفین برای رفع این گره ها انجام شد که این امر محقق نشد. این نمایشگاه ها همچنان برگزار می شود و مشکلاتی را ایجاد می کند. موضوع چند روز نیست و با این وضعیت در آینده چنین مشکلاتی خواهیم داشت.

تاثیر تلویزیون، باشگاه انقلاب و نمایشگاه بین المللی بر ترافیک شمال تهران

فرمانده انتظامی تهران بزرگ همچنین درباره انسداد بخشی از جاده توسط برخی ارگان های منطقه گفت: انسداد مجموعه باشگاه انقلاب، نمایشگاه بین المللی و صداوسیما مشکلات زیادی را برای تردد در خیابان های ولیعصر ایجاد می کند. ، بزرگراه شهید چمران و خیابان سئول که به اصلاح ترافیک برای بهبود شرایط کمک می کند. متأسفانه این اصلاح تا کنون صورت نگرفته است و امیدواریم مسئولین در رفع آن کمک کنند.

فرمانده انتظامی پایتخت تاکید کرد: باید به فکر برگزاری نمایشگاه های پرمخاطب باشیم چرا که برگزاری این نمایشگاه ها از هر لحاظ بر ترافیک تهران تاثیر می گذارد. ترافیک تهران به خودی خود خسته کننده است. اکنون با افزایش ترافیک نمایشگاهی، وضعیت بدتر خواهد شد.

وی درباره اهمیت مکان برگزاری نمایشگاه های مردمی گفت: به فکر مکان برگزاری نمایشگاه های مردمی باشید. در کنار آن باید مشکل تقاطع های جاده ای باشگاه انقلاب و نمایشگاه که باعث مسدود شدن مسیرها و ارتباط جاده های اطراف می شود، حل شود.

حتی در روزهای اخیر سردار محمدحسین حمیدی، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ وی در یک برنامه تلویزیونی با اشاره به ترافیک ایجاد شده در پایتخت همزمان با نمایشگاه صنعت ساختمان گفت: شرایط ترافیکی تهران در روزهای اخیر ابتدا به پایان تعطیلات و رفت و آمد مردم به تهران گره خورده است. سپس در روزهای پایانی نمایشگاه بخش ساختمان که بیشتر بزرگراه های شمال تهران را در بر می گرفت، حجم بازدید از نمایشگاه بسیار بالا بود، تا جایی که پارکینگ های خود نمایشگاه پاسخگوی آن نبودند و بخشی از آن. شبکه اطراف نمایشگاه تحت تاثیر پارکینگ و خروجی خودروها قرار گرفت.سال گذشته بحث انتقال نمایشگاه های پرمخاطب از محل دائمی نمایشگاه به محل نمایشگاه آفتاب شهر نیز ادامه داشت و علاوه بر این، در دستور کار قرار گرفت. تغییر ساعت کار بر این اساس حداکثر ساعت افتتاحیه نمایشگاه ها ساعت سه بعد از ظهر تعیین شده است. iggio، به طوری که این مشکل فشار کمتری بر ترافیک عصرگاهی وارد می کند.

بیشتر بخوانید:

مشکل ترافیک تهران با شعار حل نمی شود

مخالفت پلیس با برپایی نمایشگاهی با حضور پرشمار نمایشگاه بین المللی تهران

به گفته رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ، «بخش اصلی کار به درخواست سفر به نمایشگاه مربوط می شود. پارکینگ ها پر بود و چاره ای جز پارک کردن در اطراف نمایشگاه نبود. این وضعیت اضطراری به دلیل برگزاری نمایشگاه به وجود آمد. وی همچنین درباره موضوع مطرح شده در خصوص عدم حضور ماموران پلیس در نقاط پرتردد اظهار داشت: سوال عدم حضور ماموران پلیس در اطراف محل نمایشگاه کاملا کذب است، پلیس در مکانی حضور دارد که حجم تردد رادیو و صدا و سیما است. تلویزیون نیز از مشکلات ترافیکی خود گلایه دارد و این مشکلات را در قالب مشکلات مردم بیان می کند، در واقع ورودی صداوسیما در مکان نامناسبی قرار دارد و تردد مردم را با مشکل مواجه کرده است.«صدا و سیما باید پاسخگو باشند. برای منطقه ای که آن را بسته است، آن را به پارکینگ اختصاصی تبدیل کرده و عبور و مرور مردم را مسدود کرده است.

انتهای پیام