فرهنگ و هنر

ورود زائران به مشهد از ۶.۳ میلیون نفر گذشت/آغاز موج بازگشت مسافران نوروزی

گیلونا/ خراسان رضوی معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی از آغاز موج بازگشت مسافران نوروزی با خروج 470 هزار زائر از مشهد خبر داد.

حجت گنابادی نژاد در گفت وگو با گیلونا، درباره تعداد مسافران ورودی نوروز 1401 به مشهد مقدس، اظهار کرد: از 10 اسفند سال گذشته مصادف با عید سعید فطر که زائران راهی مشهد مقدس شدند، نهایتاً 6 میلیون و 305 هزار و 535 نفر در 25 فروردین ماه وارد مشهد شدند. . ما به شهر رفته ایم.

وی افزود: اولین پیک برگشت مسافر از روز جمعه 4 فروردین ماه با حدود 470 هزار نفر آغاز به کار کرد. بزرگترین دغدغه ما برای بازگشت مسافران، تامین حمل و نقل عمومی جاده ای بوده است که پیش بینی می شود تا کنون هیچ مشکلی برای آن نداشته باشیم.

معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی گفت: با پیگیری های اداره کل راهداری خراسان رضوی و استاندار مشهد حدود 100 دستگاه اتوبوس به اتوبوس های برون شهری اضافه می شود. همچنین تعدادی اتوبوس از استان های همجوار و شرکت جوانان ایثار نیز به ظرفیت اتوبوس پایانه های مسافربری مشهد ملحق خواهند شد.

گنابادی نژاد گفت: در حال حاضر به مدت 15 شب، حدود 15 تا 20 درصد از ظرفیت اسکان رسمی و غیررسمی مشهد تخلیه شده است تا در صورت حضور مسافران در دومین پیک تعطیلات نوروزی، هیچ اقامتگاهی نداشته باشیم. مشکل ماندن آنها

انتهای پیام/