فرهنگ و هنر

پذیرش توبه بندگان با اشتیاق به سمت معبود

توبه بندگان را با عنایت به خدا بپذیرید

گیلونا / قم استاد حوزه علمیه گفت: خداوند به پیامبر داوود (ع) گفت كه اگر بنده من می دانست كه چه مدت منتظر او هستم ، از اشتیاق می میرد و گفته می شود كه اگر نمی توانی شب قدر ، روز عرفه را توبه كنی. روزی است که توبه را می پذیری و ما باید در این روز به حق ائمه اطهار (ع) به خدا متوسل شویم تا توبه ما پذیرفته شود.

حجت الاسلام والمسلمین سید حسین مmمنی در سخنان خود قبل از نماز عرفه در حرم مطهر حضرت معصومه (س) 4 مفهوم مهم نماز روز عرفه را بیان کرد: اولین مضمون مهم نماز این است که شخص داشته باشد با دعا ، گریه و دعا کار کند. خدا از او مراقبت کند.
وی با بیان اینکه دعاهای مختلف ائمه (ع) برای روز عرفه در کتاب های روایی وجود دارد ، گفت: وجود این دعا نشان دهنده اهمیت نماز خواندن در این روز است زیرا این زمان هایی است که خداوند بندگان خود را دوست دارد. .
این استاد حوزه علمیه با تأکید بر اینکه انسان باید در نماز آداب و معاشرت را رعایت کند ، گفت: آداب و معاشرت در نماز به معنای دانستن موقعیت خود و دانستن این است که با چه کسی صحبت می کنیم ، زیرا ما فقر داریم و از سر تا پا نیاز داریم و خدا غنی است. ، و ما باید نیاز خود را به خدا ابراز کنیم و دستان خالی خود را به خدا عرضه کنیم.
وی افزود: ما باید در گرفتاری ها ایمان و توکل خود را به خدا افزایش دهیم و به جایگاهی برسیم که همه چیز را در دست قدرت الهی بدانیم و بدانیم که برای همه چیز باید به خدا توجه کنیم و ائمه به ما آموخته اند که حتی بند کفش و نمک غذای ما را از خدا بخواهید و فقر خود را فقط به خدا ابراز کنیم.
حجت الاسلام والمسلمین م belمنی توبه و بازگشت به خدا را دومین مسئله مهم در روز عرفه دانست و افزود: خداوند به داوود پیامبر (ع) گفت اگر بنده می دانست من چه مدت منتظر او هستم ، از اضطراب می میرد و گفته می شود که اگر شب نمی توانست توبه کند. روز عرفه ، توبه روزی است که توبه پذیرفته می شود و در این روز ما باید خدا را به حق ائمه اطهار (مانند) فراخوانیم تا توبه ما استقبال می شود
وی با بیان اینکه سومین سوال مهم در روز عرفه استغفار از خداوند است ، گفت: در این روز باید گناهانی را که در ذهن خود مرتکب شده ایم مرور کنیم و لطف خدا را برای خود به یاد آوریم و از خدا بخواهیم. . ما را ببخش و استغفار کن و به خدا ایمان داشته باش.
این مدرس حوزه علمیه ادامه داد: چهارمین موضوع مهم در روز عرفه توجه و دعا برای امام زمان (ع) است زیرا ما برای آمرزش گناهان و پذیرش توبه به امضای امام زمان (عج) نیاز داریم و باید یاد امام زمان (عج) باشیم. بسیار و برای آنها دعا کنید و لطفا.

انتهای پیام