فرهنگ و هنر

پژمان بازغی این روزها مشغول چه کاری است؟

پژمان بازغی در جدیدترین نقش آفرینی خود در یک سریال با سریال افرا به تلویزیون آمد. او سال ها پیش در سریالی به نام «لبه تاریکی» بازی کرد که این روزها دوباره از شبکه آی فیلم پخش شد. بازغی فضای مناسب، داستان جذاب، همکاری خوب گروه سازنده و در نهایت کارگردانی قوی را از نقاط قوت این سریال دهه هشتاد دانست.

به گزارش گیلونا، این بازیگر با اعلام آخرین کارهای خود در سینما و تلویزیون گفت: در سریالی به نام «نیکان» به کارگردانی علی سرهنگ و تهیه کنندگی کامران مجیدی بازی می کنم. چند فیلم هم در دست ساخت دارم. همچنین یک مینی سریال 6 قسمتی به نام «اهل هوا» به کارگردانی کریم لک زاده و تهیه کنندگی علی مجیدی دارم. همچنین آماده اکران فیلم «شما» به کارگردانی مژگان بیات و تهیه کنندگی عبدالمجید نجیبی هستم. از طرفی در حال کار بر روی یک اثر کودک با عنوان «افسانه هزار طلسم» به کارگردانی سعید عباسی و تهیه کنندگی مهدی مولوی هستم.

بازغی بازیگر نقش امیر (افسر نیروی انتظامی) در سریال «لبه تاریکی» به کارگردانی سعید سلطانی درباره پیوستن به بازیگران این سریال توضیح داد: در آن لحظه دستیار آقای سلطانی به من گفت که او تماس گرفت. و از من خواست که به دفتر او بروم و در مورد موضوع سریال صحبت کنیم. آقای سلطانی گفتند ژانر داستان تصادفی و معمایی است و توضیح دادند و من پذیرفتم و به گروه پیوستم.

وی همچنین درباره تجربه حضورش در نقش یک پلیس جوان در سریال «لبه تاریک» گفت: امیر در این سریال یک پلیس جوان و مجرد بود که تصمیم گرفت با دختر عمویش زهرا ازدواج کند که از قضا با پدری که داشتند رابطه بدی با او داشت. در کل قسمت احساسی نقش برای من مهمتر از قسمت پلیسی بود.

بازیگر سریال های «آژانس دوستی»، «مرد هزار چهره»، «مرد دو هزار چهره»، «ملوان ها» و «گمشدگان» درباره نقاط قوت سریال «لبه تاریکی» گفت: به نظرم مهمتر است. از نقاط قوت این سریال می‌توانم به کارگردانی بسیار قوی آقای سلطانی، فضای مناسب، سابقه جذاب سریال و همکاری خوب همه بازیگران و نقش حرفه‌ای‌شان اشاره کنم. در واقع اینها دلایل اصلی استقبال مردم از این سریال بود.

وی با طرح این سوال که در آن زمان با چه بازخوردها و واکنش هایی نسبت به بازی در سریال «لبه تاریک» و نقش امیر مواجه بودید؟ وی پاسخ داد: در زمان پخش اول این سریال بسیار مورد استقبال مردم قرار گرفت و بازخوردهای خوبی از مردم گرفتیم. در طول پخش مجدد، مردم با من خوب برخورد کردند و مثل همیشه به من گفتند که از پیام های آنها خسته نباشید.

بازغی همچنین به تجربه همکاری با سعید سلطانی به عنوان کارگردان «لبه تاریکی» اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه سریال «لبه تاریکی» اولین تجربه همکاری من با آقای سلطانی بود، باید بگویم که ایشان فردی بسیار وارسته و محترم.» شخصیت مودب و تجربه کاری بالای او باعث شد که صحنه کار را بسیار آرام زندگی کنم، همه این عوامل باعث شد کار با او بسیار دلپذیر باشد و بعد از 15 سال شانس دوباره با او کار کنم.

به گزارش گیلونا، سریال «لبه تاریکی» به کارگردانی سعید سلطانی و تهیه کنندگی حسین پیرهادی و علی اکبر شاهمرادی در سال 1384 ساخته و از شبکه دو سیما پخش شد.

زنده یاد محمدعلی کشاورز، رویا تیموریان، پژمان بازغی، فرهاد بشارتی، دانیال حکیمی، رضا خندان، یکتا ناصر و… بازیگران این سریال هستند.

سریال «لبه تاریکی» اجتماعی است و زندگی مردی را روایت می‌کند که به دلیل اعتیاد از کارش اخراج می‌شود و به همین منظور به سراغ دوستان قدیمی‌اش درگیر قاچاق مواد مخدر می‌رود.
انتهای پیام/