فرهنگ و هنر

پیش‌بینی برای فروش ۱۲۹ میلیارد دلاری

در حالی که پیش بینی می شود درآمد حاصل از فروش کتاب در سال 2023 به 129 میلیارد دلار برسد ، داده های انتشارات جهانی کتاب نشان می دهد که فروش این دارایی فرهنگی در سال 2018 122 میلیارد دلار درآمد داشته است.

به گزارش گیلونا ، طبق آمار منتشر شده توسط دولتمرد ، آمار انتشار کتاب جهان نشان می دهد که فروش کتاب در سال 2018 122 میلیارد دلار (ایالات متحده) بوده است و با این وجود این فروش در سال 2023 تا 129 میلیارد دلار (ایالات متحده) بوده است. ) آنها نیز می رسند.

مطمئناً منبعی که این مبلغ را تخمین زده بود قبلاً گفته بود درآمد چاپ و نشر و فروش کتاب تا سال 2021 به 122 میلیارد دلار نمی رسد ، اما در حالی که این ارقام مثبت به نظر می رسد ، این رقم برای پنج سال آینده پیش بینی شده است. تقریبا 1.2 درصد

علاوه بر این ، به نظر می رسد بخش عمده ای از این فروشها تا کنون به ناشران آمریکایی اختصاص داده شده است ، زیرا نمودار کشور به کشور از مجموع فروش بازار جهانی انتشارات کتاب در سال 2017 نشان می دهد که 30 درصد از فروش جهانی کتاب امسال به ایالات متحده اختصاص دارد. ایالت ها.

پس از ایالات متحده ، چین با سهم 10 درصد ، آلمان با سهم 9 درصد ، ژاپن با سهم 7 درصد ، فرانسه و انگلستان با سهم 4 درصد ، ایتالیا و اسپانیا با سهم 3 درصد و سرانجام هند و برزیل با سهم 2 درصدی جزو پردرآمدترین کشورها از نظر فروش کتاب در سال 2017 هستند.

این در حالی است که ایالات متحده در سالهای اخیر همواره روند صعودی در فروش کتاب نداشته است. بر اساس گزارش انجمن ناشران بین المللی ، ایالات متحده از سال 2014 تا 2015 با 2 میلیارد یورو به 24.9 یورو (27.8 میلیارد دلار) افزایش یافته است ، اما از 2013 تا 2014 این رقم کاهش یافته است.

دومین کشور پرفروش در جهان در صنعت کتاب ، اما تا کنون تنها از 10.6 میلیارد یورو به 10.5 میلیارد یورو افت داشته است.

با این حال ، وقتی از فروش میلیارد دلاری در سراسر جهان صحبت می کنیم ، لزوماً مجبور نیستیم صف های طولانی را که برای خرید کتابهایی مانند “هری پاتر” پشت کتابفروشی ها قرار گرفته بود ، به خاطر بسپاریم.

در واقع گفته می شود فروش کتاب در حال مهاجرت به فروش آنلاین است. طبق آمار ، حدود 55 درصد از کل فروش کتابهای آمریکایی در حال حاضر از طریق آمازون انجام می شود. حتی بزرگترین ناشران کتاب در جهان سعی می کنند با فروش نسخه های الکترونیکی کتاب ها و سیستم عامل هایی مانند Kindle ، استراتژی های فروش خود را برای ارائه محصولات به مشتریان جدید خود به صورت آنلاین تغییر دهند.

بر اساس لیست BizVibe ، Pearson ، RELX ، Thomson Reuters ، Penguin Random House ، Hachette Livre ، HarperCollins ، Macmillan Publishers ، Bertelsmann ، Scholastic Corporation و McGraw-Hill Education در حال حاضر 10 شرکت برتر در صنعت نشر هستند.

در زیر لیستی از آخرین درآمد این شرکت ها آمده است:

با این حال ، صنعت نشر ایران از جهتی شبیه جهان است و از جهتی دیگر. اگرچه درآمد کتاب ایران هنوز با شاخص های جهانی فاصله دارد ، اما بازارهای آنلاین در حال حاضر بازار کتاب ایران را تسخیر کرده اند. علاوه بر استارتاپ هایی که کتاب ها را به صورت الکترونیکی می فروشند ، بازارهای مختلف مدتهاست که به همراه سایر کالاها به فروش کتاب می پردازند ، که به دلیل وضعیت نامناسب بازار کتاب ، حضور شرکت های بزرگی را که در فروش کتاب تخصص ندارند ، تهدید می کند.

انتهای پیام