فرهنگ و هنر

ژاپن هشدار امنیتی سفر به ایران را حذف کرد

ژاپن با حذف نقشه امنیتی ایران ، اخطار و اخطار سفر به کشور ما را حذف کرد.

عباسعلی امامیه ، دبیر کنسرسیوم مسافرتی که از کره و ژاپن وارد دفاتر انجمن خدمات مسافرتی ایران می شود ، به گیلونا گفت: ژاپن سطح ایمنی و سلامت کشورها را در دو نقشه جداگانه نشان می دهد ؛ نقشه امنیتی ایران از سفر قبلی به ژاپن در پی شهادت سردار قاسم سلیمانی و سقوط هواپیمای اوکراینی که در آن هیچ آژانس مسافرتی در ژاپن اجازه سفر به ایران را نداشت و به شهروندان ژاپنی هشدار داده شد که فوراً ایران را ترک کنند.

وی افزود: پس از یک ماه چنین اقدامی ، وزارت امور خارجه ژاپن در فوریه 2009 سطح امنیتی ایران را به “درجه دوم” تغییر داد و نقشه را به نارنجی تبدیل کرد ، در این صورت به شهروندان ژاپنی توصیه می شود برای اجتناب از ایران سفرهای غیر ضروری انجام دهند.

دبیر کنسرسیوم تورهای ورودی کره و ژاپن ادامه داد: اکنون سطح نقشه امنیتی ایران از “دو” به “یک” رسیده است ، در این صورت هیچ هشدار یا ملاحظات امنیتی برای شهروندان ژاپنی که مایل به سفر به ایران هستند وجود ندارد.

امامیه علت تغییر سطح طرح امنیتی ایران را حضور سفیر جدید ژاپن در ایران دانست و افزود: آقای کازوتوشی ایکاوا قبل از سفیر شدن در ایران ، حدود 11 سال پیش به عنوان کارشناس در این سفارت کار کرد و نخبه ای از وزارت امور خارجه. ” وزیر خارجه ژاپن همچنین دومین فردی است که از سفارت ژاپن در ایالات متحده دیدن کرد. او دارای شخصیتی بسیار فعال است و روابط خوبی با افراد فرهنگ و اقتصاد در ایران برقرار کرده است. خوشبختانه در دوران تصدی ایکاوا اتفاقات خوبی افتاد ، مانند اهدای واکسن کووید به ایران ، که وظیفه مهمی است. تحت تأثیر این رابطه جدید بین ژاپن و ایران ، سطح امنیت در ایران نیز از دو به یک رسیده است ، که نشانه بسیار خوبی است.

وی که قبلا گفته بود به دلیل سطح امنیت بهداشتی در ایران از نظر آمار بیماری های کرونا قلب و مرگ و میر ، قاچاق بین ایران و ژاپن در حال حاضر ممنوع است ، اکنون می گوید: اگر این بخش حذف شود ، دیگر آنجا نخواهد بود موانع سفر ژاپنی ها به ایران

به گزارش گیلونا ، رنگ نقشه امنیتی ایران بر اساس شاخص های وزارت خارجه ژاپن از “نارنجی” به “زرد” تغییر کرده است. در این مورد ، به شهروندان این کشور فقط گفته شد “با احتیاط سفر کنید” ، در حالی که قبلاً به آنها هشدار داده شده بود که “از سفرهای غیر ضروری به ایران خودداری کنند”.

با وجود این تغییرات ، استان کرمان و بخشهایی از نوار مرزی در غرب و شرق ایران همچنان با هشدارهای سفر روبرو هستند ، در حالی که به گفته فعالان گردشگری ایران ، استان کرمان سالهاست که از مرز خارج شده است. یک وضعیت امنیتی خطرناک. مقصد اصلی گردشگران خارجی ، اما در نقشه های ایمنی ژاپن به عنوان یک منطقه پر خطر طبقه بندی می شود و باید مورد تجدید نظر قرار گیرد ، به ویژه از آنجا که گروهی از آژانس های مسافرتی ژاپنی به صحرای لوت به عنوان مقصد ژاپنی ها اشاره می کنند ، و باستان شناسان ژاپنی سالها با ایران در پروژه ارگ ​​بم همکاری کرده اند.

انتهای پیام