فرهنگ و هنر

گسترش روابط با ترکمنستان و قزاقستان/ مختومقلی منادی وحدت و همدلی است

گیلونا/ گلستان استاندار گلستان با اشاره به التزام صریح مختومقلی فراغی به قرآن و اهل بیت(ع) گفت: این شخصیت بزرگ را می توان منادی وحدت و همدلی دانست.

علی محمد زنگنه در مراسم نکوداشت شاعر پرآوازه ترکمن ایران در مراوه تپه استان گلستان با اشاره به پیوستن مختومقلی فراغی به قرآن کریم و اهل بیت(ع) اظهار داشت: باید باور کنیم که این فرهنگ ماست که زیربنای آن است. ساخت تمدن و تعالی جامعه شود.

وی با بیان اینکه با نگاهی به آثار مختومقلی و مجموعه اشعار وی می توان یک شخصیت اجتماعی و فردی را دید که مسلمانان شیعه و سنی را به وحدت و همدلی دعوت می کند، افزود: صداقت، پاکی و محبوبیت این اشعار و اندیشه هاست. این شاعر بزرگ هر ساله در روز تولدش هزاران نفر را می آورد تا درباره شخصیت و آثارش صحبت کنند.

استاندار گلستان ضمن تاکید بر ضرورت توسعه استان و افزایش درآمد سرانه ناخالص گلستان، گفت: یکی از اقدامات ما توسعه روابط و همکاری با کشورهای همسایه ترکمنستان و قزاقستان است و برای این دیدار و افق مهم . ” ما قرعه کشی کردیم.

زنگنه افزود: فرصت عالی برای جراحی اقتصادی و هدفمندی یارانه ها شرایط را برای پرداخت تدریجی یارانه به محرومان فراهم کرده است.

انتهای پیام/