فرهنگ و هنر

گلزارهای مطهر شهدا به کانون‌های فرهنگی و مردمی تبدیل شود

گلهای مقدس شهدا باید به مراکز فرهنگی و مردمی تبدیل شوند

معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: گلهای مقدس شهدا باید به مراکز فرهنگی و مردمی تبدیل شود.

به گزارش گیلونا ، دکتر سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی در نشستی که روز دوشنبه 10 مهرماه با حضور استاندار کرمان علی زینی وند و نمایندگان مجلس شورای اسلامی کرمان برگزار شد ، ضمن تأکید بر ارائه خدمات اجتماعی ، گفت: “جوامع باید بهبود یابند. ” و وظیفه دولت است که به مشکلات جامعه ایثارگر رسیدگی کند.
معاون رئیس جمهور ادامه داد: در تلاش هستیم تا خدمات رسانی به شهدا را مردمی کنیم و نیازمند فرهنگ سازی به این معنا هستیم و این امر باید با گلهای مقدس شهدا آغاز شود. با توجه به تنوع آب و هوایی کشور ، تفاوت هایی در احداث این گلزارها وجود دارد و بهتر است پروژه تبدیل گلزار شهدا به فرهنگسراهای استان کرمان و آرامگاه شهید حاج قاسم آغاز شود. سلیمانی.
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به مشکلات جامعه جانبازان در کشور به ویژه جانبازان گفت: خدماتی که به جانبازان ارائه می شود شایسته شأن و جایگاه آنها نیست و بنابراین مشکلات جانبازان باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد. “
قاضی زاده هاشمی با بیان اینکه در دولت سیزدهم انگیزه ای برای حل مشکلات جانبازان بی سرپناه وجود دارد ، گفت: در دیدار با وزیر راه و شهرسازی موضوع جانبازان بی سرپناه مورد بحث قرار گرفت و البته در برخی استان ها برنامه های در دست بررسی
معاون رئیس جمهور با اشاره به مشکلات اشتغال فرزندان شهدا و ایثارگران گفت: مشکلاتی در زمینه اشتغال برخی از فرزندان شهدا وجود دارد و باید وضعیت آنها ایجاد شود و مراکز توانمندسازی برای این عزیزان ایجاد شود تا مشکلات اشتغال زایی آنها حل شود. فرزندان شهدا و ایثارگران در همه استانها ».
رئیس بنیاد امور شهید و امور ایثارگران فعالیت های فرهنگی در زمینه فرهنگ ایثار و شهادت را از مهمترین برنامه های بنیاد عنوان کرد و گفت: ساخت فیلم و سریال شخصیت های برجسته در زمینه ایثار و شهادت و بازنشر وصیت نامه شهدا به منظور ترویج فرهنگ نفی نفس و شهادت ، رهبر معظم انقلاب همواره بر این امر تأکید داشته و تولید مجموعه ای از زندگی شهید بهشتی را پیشنهاد داده اند.
علی زینی وند استاندار کرمان با ارائه آمار تعداد شهدا و ایثارگران استان کرمان گفت: در این استان 6 هزار و 560 شهید و 19 هزار و 883 جانباز و ایثارگر و خدمات ارزنده به خانواده شهدا و ایثارگران و فرزندان آنها وجود دارد. و همسران. ” شهدا در استان کرمان تقدیم می شوند.
وی با ارائه گزارشی از وضعیت شهدای استان کرمان گفت: استان کرمان پس از شهادت شهید حاج قاسم سلیمانی و بیش از یک سال نقش مهمی در ارتقاء خودکشی و شهادت در کشور داشته است. و کرمان با تشکیل مکتب شهید حاج قاسم در این استان سلیمانی از نظر فرهنگ نفی خود و شهادت به نمادی در سطح کشور و در عرصه بین المللی تبدیل شده است.
استاندار کرمان با اشاره به اهمیت و جایگاه آرامگاه شهید سلیمانی و برنامه ها و پروژه هایی که در راستای بزرگداشت این شهید انجام شد ، گفت: متولد امروز به مکانی برای گردشگری مذهبی در کشور تبدیل شده است.
در این دیدار که با حضور استاندار کرمان و نمایندگان مجلس شورای اسلامی کرمان صورت گرفت ، مشکلات جامعه شهدای این استان با حضور دکتر مورد بررسی قرار گرفت. سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی ، معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد امور شهید و امور ایثارگران.
انتهای پیام