فرهنگ و هنر

گله های همراه با تشکر اصغر سمسارزاده

اصغر سمسارزاده، هنرمند سابق صدا و سیما که سال ها در رادیو و برنامه قدیمی «صبح جمعه» کار می کرد، در این برنامه رادیویی از گستاخی های گذشته می گوید و از وضعیت معیشتی مردم گلایه می کند.

سمسارزاده همچنین در گفت وگو با گیلونا از حضور در سه مجموعه نمایشی در دست تولید خبر داد و در این باره گفت: ممنونم که بعد از 40 سال بالاخره اجازه کار را به ما دادند. از کسانی که من را دعوت به کار کردند تشکر می کنم اما همچنان از کسانی که در گذشته اجازه کار به من ندادند گله دارم.

آقای جبلی رادیو گوش کن

او که سال هاست در رادیو کار می کند، از دستمزد و وضعیت معیشتی هنرمندان «صبح جمعه با شما» گلایه می کند و در این باره اظهار می کند: رادیو به همه هنرمندانی که روزی با «جمعه» بودند، بی ادبی کرده است. صبح با تو “با تو”. من برای آقای جبلی پیغام گذاشتم که رادیو گوش کند. با دستمزدی که می دن حتی چهار تا سیب زمینی هم نمی خرید! مطمئناً، می توانم بگویم چهار سیب زمینی یک نمونه است. منظورم مقالات پایه است. البته از بچه های «صبح جمعه با شما» گلایه ای ندارم و از دستمزد بقیه در رادیو اطلاعی ندارم. ما 10 ساعت در ماه تولید می کنیم و برخی فقط در رادیو زندگی می کنند، حقوقی که حتی کفاف هزینه کرایه ماشین را نمی دهد. ممکن است رتبه بندی شود و برخی ممکن است پول بهتری دریافت کنند، اما این نیز خوب نیست. من حاضرم بیایم و حقوق خود را اعلام کنم.

مشکل بیمه با سینما

بعد یادش بخیر: من سال ها پیش بیمه خانه سینما بودم و بیمه ام از زمان آقای داوود رشیدی پرداخت شده است. من از شاگردان ایشان بودم. ما بیمه را زمانی که او در سینما بود پرداخت کردیم. او که رفت هر ماه بیمه ما را پرداخت می کرد و ما 30 سال بیمه می دادیم اما الان می گویند شما 20 سال پرداخت کردید و این یکی از مشکلات ماست که نمی دانیم کجا برویم.

بازی در سریال طنز تلویزیونی

سمسارزاده در ادامه درباره فعالیت های فعلی خود می گوید: علاوه بر برنامه «صبح جمعه» که ماهانه 10 ساعت آن را تولید می کنیم و به صورت هفتگی و روتین پخش می شود، این روزها با چند سریال نمایشی قرارداد بستم و حضور دارم. . .

این بازیگر از حضور خود در یک سریال طنز برای پخش در ایام نوروز خبر داد و در تشریح جزئیات این سریال گفت: طبق اطلاعاتی که دارم این سریال به نام «کوچه پس کوچه» به کارگردانی قاسم عرب و تهیه کنندگی آقای سردابی در هفت قسمت ساخته می شود. برای شبکه دو سیما در ایام نوروز. کمدی بسیار مناسب ایام عید است. البته ساخت آن به تازگی به پایان رسیده و در حال تدوین است.

همکاری با “شبکه زنان مخفی”

سمسارزاده همچنین از حضور خود در سریال «شبکه راز زنان» به تهیه کنندگی جواد نوروزبیگی و کارگردانی افشین هاشمی خبر می دهد و در این خصوص اظهار می کند: بازیگران بزرگی در این سریال حضور دارند و این روزها در حال تصویربرداری است.

این بازیگر قدیمی به موضوع این سریال که مربوط به سال 1321 است اشاره می کند و می گوید: خوشحالم برای اولین بار در سریالی بازی می کنم که فیلمنامه بسیار جذابی دارد و برایم جذابیت دارد. این روزها مشغول کار و بازی در نقش شخصیتی به نام «علی قلی خان» هستم. این جدی است، اما من فکر می کنم برخی از صحنه ها غم انگیز هستند. تلاش زیادی می خواهد و از حضور در این پروژه بسیار خوشحالم.

ایفای نقش در سریال با پژمان جمشیدی

در نهایت سمسارزاده از حضور خود در سریال «آنتن» که به تهیه کنندگی ابراهیم عامریان و به تازگی قرارداد بسته است خبر می دهد و درباره جزئیات این سریال که در شبکه نمایش خانگی تولید می شود، توضیح می دهد: پژمان جمشیدی نیز به ایفای نقش می پردازد. در این سریال این سریال این روزها در حال تولید است و به زودی جلوی دوربین خواهم رفت.

انتهای پیام/