فرهنگ و هنر

۱۰ میلیون گردشگر به تایلند رفتند

در پی بهبود صنعت گردشگری تایلند، مقامات این کشور تعداد بازدیدکنندگان خارجی در سال جاری را 10 میلیون نفر اعلام کرده اند.

به گزارش گیلونا به نقل از خبرگزاری فرانسه، مقامات تایلند اعلام کردند: از ابتدای سال 2022 تاکنون حدود 10 میلیون بازدیدکننده خارجی به این کشور سفر کرده اند.

در سال 2019، تایلند حدود 40 میلیون نفر را جذب کرد، اما با شروع همه‌گیری کرونا و اعمال محدودیت‌های سفر، صنعت گردشگری این کشور دچار رکود شده است.

با کاهش و رفع محدودیت های سفر در تایلند و سایر نقاط جهان، تعداد گردشگران به تایلند با سرعت کمتری رشد کرده است و اکنون مقامات این کشور امیدوارند که سود صنعت گردشگری فراتر رود.حدود 16 دلار میلیارد دلار تا پایان سال جاری

وزیر اقتصاد تایلند این هفته اعلام کرد که انتظار می رود تعداد بازدیدکنندگان خارجی از تایلند در سال آینده افزایش یابد.

بر اساس آمار دولت تایلند، این کشور در سال 2023 میزبان حدود 23 میلیون گردشگر خواهد بود، در حالی که برخی از تحلیلگران معتقدند که رونق کامل صنعت گردشگری در سال 2024 خواهد بود.

با رونق گردشگری در تایلند، رستوران داران و هتلداران نیز نسبت به آینده کسب و کار خود مطمئن تر شده اند. رئیس اتحادیه هتل های تایلند با ابراز خرسندی از جذب 10 میلیون گردشگر پس از دو سال و نیم رنج و با اشاره به بازگشت گردشگران از روسیه و آسیا، برای رشد تعداد گردشگران در سال آینده ابراز امیدواری کرد. صلح جو.

تایلند از کاهش محدودیت‌های سفر در سایر کشورها سود برده است، اما صنعت گردشگری این کشور نیز تحت تأثیر رکود اقتصادی جهانی و تورم مداوم قرار گرفته است.

مقامات تایلندی همچنین تاکید کردند که بهبود وضعیت گردشگری این کشور تا حد زیادی به کاهش محدودیت‌های سفر چین بستگی دارد.

چین در گذشته منبع اصلی گردشگران خارجی تایلند بود.

انتهای پیام