فرهنگ و هنر

۳۰ ساعت سرگردانی مسافران ایرانی در فرودگاه روسیه + فیلم

رئیس انجمن خدمات سفر ایران از سردرگمی حدود 3 مسافر ایرانی در یک فرودگاه در روسیه خبر داد و گفت: این مسافران بیش از 2 ساعت در فرودگاه گیر کرده بودند و ادعا می کردند مجوز ورود آنها تقلبی است و آنها نمی تواند ترک کند. ”

حرمت الله رفیعی در توضیح آنچه اتفاق افتاد ، به گیلونا توضیح داد: صبح دیروز دو پرواز از تهران به روسیه انجام شد ، از جمله یکی از شرکت های روسی ایرفلوت که 5 مسافر ایرانی داشت و حدود ساعت 4:55 بامداد پنجشنبه. او در ماه اوت تهران را به مقصد فرودگاه شرمیتووا روسیه ترک کرد. اگر از ویزای مسافرتی خود اطمینان ندارید ، شرکت های هواپیمایی خارجی هرگز به شما اجازه سوار شدن نمی دهند.

وی افزود: حدود ساعت 7:30 صبح پرواز ایرانی با بیش از 3 مسافر به همان مقصد انجام شد. مسافران هر دو پرواز در خروج از فرودگاه با مشکل روبرو بودند. اما به دنبال سفارت ایران ، پس از چند ساعت تأخیر به کلیه مسافران پرواز ایرانی اجازه خروج از فرودگاه داده شد ، اما دو مسافر ایرانی در پرواز روسیه بیش از 2 ساعت در فرودگاه گیر کرده و معطل شدند و آنها به بخشی بدون امکانات منتقل شده اند ، آنها دسترسی ندارند ، در حالی که بین آنها دو نوزاد و یک فرد مسن وجود دارد.

وی در مورد دلیل بازداشت این مسافران ایرانی گفت: همه این مسافران با شناسه هوادار و بلیط مسابقات جام اروپا به روسیه رفتند و هیچ کار غیرقانونی انجام و گزارش نشده است. اگر روسیه برخورد تندی با مسافران داشته باشد و حتی اگر ادعاهایی نیز مطرح شود ، سفارت ایران در روسیه باید وضعیت شهروندان ایرانی را پیگیری کند ، در حالی که در پاسخ به پیگیری آژانس از طریق این مسافران ، ادعا کرده است که در انتخابات شرکت دارد. یک کارمند در فرودگاه گفت مسافران با مجوزهای جعلی وارد شده اند و آژانس ها را به فروش تور و بلیط و ارسال مسافر متهم کرده اند.

وی گفت: اگر سفارت معتقد باشد که کارهای غیرقانونی انجام شده است ، موظف به پیگیری است. س Ourال ما از سفارت ایران این است که چه حقوقی برای شهروندان ایرانی در خارج از کشور دارد که به آنها اجازه می دهد در فرودگاه در شرایط نامساعدی زندگی کنند. در میان مسافران ، زوجینی وجود دارند که برای ماه عسل خود سفر کرده اند ، اعضای خانواده و افراد سالخورده در آن حضور دارند و به مدت 30 ساعت به هیچ امکاناتی دسترسی نداشته اند.

رفیعی در مورد ادعاهای جعلی بودن مجوز ورود مسافر گفت: مرز روسیه مدت زیادی است که به دلیل تاجگذاری به پاکستان ، افغانستان ، هند و ایران بسته شده است. همه مسافران با شناسه هوادار روسی حرکت می کنند ، که می تواند درخواست شود و غیرقانونی نیست.

وی افزود: اگر امکان مهاجرت غیرقانونی این افراد از روسیه با شناسه Fan وجود دارد ، سوال این است که آیا با ویزا نمی توان این کار را انجام داد؟ آیا این شایعه ای درباره ترکیه یا هر کشور دیگری که به ویزا نیاز دارد نیست؟ روسیه خود این Fan ID و بلیط های مسابقات جام قهرمانان را در دسترس قرار داده است و هر مسافری می تواند آن را تهیه کند ، زیرا با این شهروند ایرانی اینگونه برخورد شده است همه آنها طبق مقررات مجاز روسیه سفر کرده اند و سفارت ایران باید از حقوق خود دفاع کند.

رفیعی گفت: آژانس کاری که این مسافران از طریق آن فعالیت کرده اند یکی از مشهورترین آژانس ها در بازار روسیه است و به طور مداوم در حال فعالیت است و هرگز به اعتبار آن لطمه نمی زند. مسافران هیچ نام و نشانی ندارند.

فیلم زیر توسط مسافران ولگرد در فرودگاه شرمیتوا روسیه ضبط و به گیلونا عرضه شده است.

انتهای پیام