ورزشی

از شرایط تیم ملی امید راضی نیستم/ با این شرایط به پاریس نمی‌رویم

به گزارش شفاف، مهدی مهدوی کیا سرمربی تیم ملی امید پس از شکست 4 بر 2 تیمش مقابل پرسپولیس در دیدار تدارکاتی گفت: چند روزی است که تمرین می کنیم و با یک تیم نیمه و نیمه بوده ایم. ما یک بازی مقابل پرسپولیس انجام دادیم و به نظر من بازی خوبی نبود. ما قبلاً مقابل پرسپولیس بازی کرده بودیم و شرایط ما خیلی بهتر بود، تیم ما کاملتر بود و شرایط بدنی تیم بهتر بود. اکثر بازیکنان در مرحله آمادگی پیش فصل هستند و دیدیم که بدن بازیکنان سنگین است و اشتباهات فردی زیاد بوده و 3 گلی که خورده ایم اشتباهات فردی بوده است. نتیجه مهم نبود اما از فوتبالی که بازی می کردیم راضی نبودم. چند بازیکن اخیرا به ما پیوسته اند، اما من از این شرایط راضی نیستم.

وی درباره شرایط تیم ملی امید گفت: بعد از ورود از ازبکستان گفتم اگر قرار است اینطور برنامه ریزی کنیم و جلو برویم حتی به فرودگاه مهرآباد هم نمی رویم چه برسد به پاریس. من از شرایط راضی نیستم. با نیم تیم کاری نمی توان کرد. طبق شرایط ما 15-16 بازیکن در تیم حضور ندارند و پیشنهاد داده بودیم با پیکان هم بازی کنیم. اگر بخواهیم همینطور ادامه دهیم همه بازیکنان مصدوم می شوند و اگر بخواهیم با این وضعیت به بازی های کشورهای اسلامی برویم فکر نمی کنم بتوانیم این مسیر را ادامه دهیم. با این شرایط نمی توانیم تجربه خوبی از این مسابقات کسب کنیم زیرا بازیکنان کلیدی ما در تیم حضور ندارند.

سرمربی تیم ملی امید درباره حمایت هایی که باید از تیمش می کرد، گفت: آنها دوستانی دارند که کارشان را انجام می دهند. ما قبلا بازیکنان را ثبت نام کرده ایم و نمی توانیم کادر خود را تغییر دهیم. مشکلات ما بیشتر مربوط به مشکلات بیرون از تیم بود. فکر می کنم مربی باید روی مسائل فنی تمرکز کند، اما ما دائما درگیر این هستیم که کدام بازیکن بیاید و کدام بازیکن نیاید. تمرینات نصفه و نیمه پیش می رود. با این شرایط راه به جایی نمی بریم. به نظر من اگر در این مسابقات شرکت نکنیم بهتر است. با توجه به فشار مسابقات و کادر کمی که داریم، مطمئناً بسیاری از بازیکنان ما مصدوم خواهند شد.

وی افزود: 20 روز پیش با سازمان لیگ صحبت کردیم و لیست خود را ارائه کردیم اما بازیکنان در لحظه آخر نیامدند. شما برای یک مشکل برنامه ریزی می کنید اما در نهایت همه چیز برعکس است.

مهدوی کیا در پاسخ به این سوال که آیا برگزاری بازی دوستانه با تیم های لیگ برتری به نفع است؟ وی گفت: دفعه قبل با پرسپولیس و نساجی بازی کردیم و نتایج خوبی گرفتیم و گفتم شرایط در این بازی ها متفاوت است. هدف ما بازی های ملی در همین رده است و وقتی می خواهیم با تیم های نصفه و نیمه به مسابقات کشورهای اسلامی برویم آسیب های زیادی می بینیم و برای هیچکس خوب نیست.

سرمربی تیم ملی امید درباره شکایت دستیارش در کادرفنی گفت: طبق قراردادی که داشت باید در تاریخ های تعیین شده پرداخت می شد اما این اتفاق نیفتاد و او قرارداد را فسخ کرد و من کنار می آیم. او الان تقریبا تنها هستم و بهتر است چیزی نگویم.

وی همچنین خاطرنشان کرد: درباره جوانی زیاد شنیده ام اما در عمل هیچکس به آن اهمیت نمی دهد. عواقب این مشکل را پذیرفتم و با تیمی جوان به مسابقات ازبکستان رفتم و تمام حملاتی که به من شد را پذیرفتم. من صحبت کرده ام و به قولم عمل کرده ام که این تیم باید تجربه کسب کند. من این بازی های کشورهای اسلامی را فرصتی دیگر برای کسب تجربه دیدم. می دانستم که تیم در طول سال چند بازی انجام خواهد داد. من کاری به نتایج این مسابقات نداشتم. در این مسابقات می توانید بازیکنان بزرگسال بیاورید اما دیده ام که این تیم ملی امید به مسابقات بیشتری نیاز دارد اما اگر قرار باشد با این شرایط به این رقابت ها برویم دور از انصاف است. اگر چارچوب خاصی داشتیم می توانستیم کاری انجام دهیم. اگر با تیم ملی جوانان به این مسابقات برویم مشکلی ندارم. من هرگز عقب نمی نشینم و به عنوان یک مرد جوان فکر می کنم، اما این بازیکنان آسیب می بینند. فشار بازی با پرسپولیس را دیدید. یک بازی را نمی توان برای 2 روز انجام داد. می خواهیم با پیکان بازی کنیم اما 5 بازیکن نیمکت نشین هستند و 90 دقیقه دیگر چگونه باید بازی کنیم و فکر می کنم در آن بازی هم مصدومیت هایی وجود داشته باشد. امیدواریم راه حلی برای این مشکل وجود داشته باشد.

وی درباره صحبت هایی که با تیم های لیگ برتری برای دعوت از بازیکنان انجام داد، گفت: من با مربیان هیچ ارتباطی نداشتم و حتی وظیفه من هم نبود، زیرا آنها به من قول دادند که کارها پیش برود اما در عمل شرایط به گونه ای دیگر پیش رفت.