ورزشی

برای آسیا سه معضل داریم/ امیدوارم علی کریمی در انتخابات شرکت کند – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین ، لیگ قهرمانان فوتبال آسیا 2020 دیروز با پیروزی تیم فوتبال کره جنوبی اولسان هیوندای به پایان رسید. در دیدار نهایی این رقابت ها تیم پرسپولیس نماینده ایران با اولسان بازی کرد سرانجام تیم کره جنوبی با نتیجه 2 بر یک پیروز شد تا رکوردهای پایین و پایین رکورد 2020 در فوتبال باشگاهی آسیا را ببندد.

در صورت حفظ شانس 2 + 2 ایران در لیگ قهرمانان آسیا ، تیم های پرسپولیس ، استقلال ، فولاد خوزستان و تراکتور تبریز چهار نماینده کشورمان در فصل 2021 خواهند بود.

در همین راستا خبرنگار آنلاین با سعید آذری مدیرعامل باشگاه فولاد مصاحبه ای انجام داده است که جزئیات آن به شرح زیر است:

* خبرگزاری آنلاین – تیم فولاد یکی از نمایندگان ایران در فصل آینده لیگ قهرمانان آسیا است و باید از مرحله پلی آف حذف شود آف در این مسابقات شرکت کنید. آیا اقدامات خود را برای این بازی ها آغاز کرده اید؟

– سعید آذری: آره؛ پس از مشخص شدن تیم رقیب الوحده ما در مرحله پلی آف آف مطالعات در مورد این تیم آغاز شده است. کادر مربیگری فولاد تیم الوحده را رصد می کند و در حال تجزیه و تحلیل این تیم و بازیکنان خارجی است اش ما هستیم. تمام تمرکز ما روی بازی است بازی آف اما ما دو مشکل جدی داریم.

* مشکل چیست؟

– اول اینکه ما نمی دانیم تاریخ مسابقات چه زمانی است و دوم اینکه هنوز مشخص نیست که چگونه و در کدام مسابقات ملت برگزار خواهد شد. البته با سبک جدید کنفدراسیون فوتبال آسیا و با توجه به توانایی قطر در میزبانی از لیگ قهرمانان 2020 ، امکان بازی بازی آف همچنین در این کشور برگزار می شود.

* آیا شرایط دیگری برای حضور شما در لیگ قهرمانان وجود دارد؟

– ما یک مشکل دیگر داریم. اتحادیه فوتبال پنجره بازار فولاد را در پرونده محمد بلبلی بسته است. نمی توانیم اواسط فصل را انجام دهیم بازیکن جذب. مطمئناً ما شکایتی را به دیوان عالی ورزش شکایت کرده ایم و آن را پیش می کشیم ، اما سوال برای من این است که چرا در موارد مشابه مانند بابک مرادی (انتقال از ماشین سازی به استقلال) و سعید واسی (انتقال از پیکان به تراکتور) فقط این موارد فوتبالیست ها جریمه شدند و تیم های هدف آنها محروم شدند. نه؟ شاید دلیل فدراسیون این باشد که قرارداد این دو بازیکن فسخ شده است ، اما من هنوز این سوال را دارم که تفاوت بین فسخ غیرموجه چه چیزی بدون فسخ است؟ آیا اینها متفاوت هستند؟


صحنه ای از دیدار فولاد خوزستان و استقلال تهران

* آیا پرسپولیس می تواند دوباره به فینال آسیا صعود کند؟ آیا این می تواند امیدهای فولاد و سایر تیم های ایرانی برای درخشش در فصل آینده را افزایش دهد؟

– باید در مورد مسابقه نهایی بگویم ، تیم اولسان تقریبا با یک معجزه پیروز شد. من همچنین سخنان یحیی گل محمدی ، سرمربی پرسپولیس را خواندم. از او خسته نباشید می من می گویم. در فوتبال ، بعضی اوقات متغیرهای کنترل نشده ای وجود دارند که نتیجه را تعیین می کنند. این هم برای پرسپولیس اتفاق افتاده. با این حال عملکرد پرسپولیس می تواند این اعتماد به نفس را به تیم های ایرانی بدهد که مستحق رسیدن به سطوح بالاتر هستند.

* فولاد کوچک در لیگ برتر Ep و او در آخرین بازی مقابل نفت مسجد سلیمان برخاست و شکست خورد. چه فکری در این باره دارید؟

– باید از کادر فنی و جواد نکونام برای بازی با نفت مسجد سلیمان تشکر کنم. شکست برابر نفت می تواند تکان خوبی برای تمرکز بیشتر در تیم ایجاد کند. در آن بازی زمین از کیفیت خوبی برخوردار نبود و نمی توان کار خاصی انجام داد. یکی دو بازیکن هم اشتباهات فردی داشتند و در دقیقه به گل رسیدیم که قابل جبران نیست. ما برای مسابقه بعدی با پارچه آماده می شویم.

* شما همچنین عضو مجمع اتحادیه فوتبال هستید. دیروز علی کریمی در مصاحبه ای اعلام کرد که در صورت مهیا شدن شرایط برای انتخابات ریاست جمهوری نامزد خواهد شد. فکر می کنید این اتفاق بیفتد؟

– چرا که نه. ضربه ای برای کریمی و “کریمی” ها است. فکر می کنم تصمیم کریمی قابل احترام است و برای من که 16 سال در فوتبال مربیگری کرده ام خبر فوق است خارق العاده آه تو است. من از این و از پیشنهاد خوشحالم حضور او من از انتخابات فدراسیون استقبال می کنم. مردم کالیبر علی کریمی از کودکی زمین فوتبال را خورده اند و این ترکیب فوتبال ماست که می تواند در فدراسیون نیز مثر باشد.

* کریمی اعلام کرده بود که باید به این شرایط احترام بگذارند حضور او در انتخابات در دسترس باشید؛ یعنی اعضای مجمع و روسای هیئت ها مستقل هستند رای دادن. فکر می کنید اعضای مجمع از حضور کریمی هم قدردانی می کنند؟

– من نمی توانم از بگذارید در مورد این مشکلات صحبت کنم. سال گذشته من بیانیه دادم و بازیکنان را به انتخابات دعوت کردم فدراسیون شرکت ها کردن علی همچنین دوست خوب من است و امیدوارم تصمیم او برای حضور در انتخابات اتحادیه فوتبال درست باشد. تعداد اعضای انجمن که از مدیریت فوتبال حمایت می کنند نیز از حضور کریمی حمایت و استقبال می کنند.