ورزشی

بوکس ظرفیت بسیار خوبی در سیستان و بلوچستان دارد

به گزارش شفاف، ادهم کرد، مدیرکل ورزش استان سیستان و بلوچستان با بیان اینکه میزبانی مسابقات بوکس قهرمانی کشور (انتخابی تیم ملی) را برعهده دارد، تصریح کرد: تلاش زیادی برای مسابقات بوکس انجام شده است که جایگاه خوبی در این مسابقات دارد. استان

وی ادامه داد: به هر حال بوکس سیستان و بلوچستان بیش از 46 مدال رسمی در سطح ملی و بین المللی دارد و مدال جهانی شهبخش نیز سرآمد این بوکسورهایی است که اولین مدال تاریخ بوکس را کسب کرده اند. ایرانی در مسابقات جهانی. .

کرد با اشاره به تاثیر موفقیت دانیال شهبخش در بوکس استان سیستان و بلوچستان گفت: به لطف حضور شهبخش در این مسابقات استقبال خوبی از این میزبانی صورت گرفته است. همچنین نوجوانان و جوانان استان ما واقعاً تشویق به کار در رشته بوکس شدند که توانایی خوبی ایجاد کرد. امیدواریم این میزبانی ها در استان ادامه داشته باشد. واقعاً می گویم بوکس در ورزش سیستان و در استان بلوچستان جایگاه بسیار خوبی پیدا کرده است.

وی در خصوص پذیرش این میزبانی از سوی سیستان و بلوچستان ضمن عدم میزبانی سایر استان ها به دلیل مشکلات مالی، گفت: واقعاً هیچ اسپانسری برای حمایت از ورزشکاران یا این میزبانی وجود ندارد. همکاران من در اداره کل صفر تا صد کار کرده اند و بار سنگینی بر دوش گرفته اند. دوستان ما از استانداری در زمینه سخت افزاری کمک کردند اما در بحث مالی فقط اداره کل پیش قدم شد.

مدیرکل ورزش سیستان و بلوچستان همچنین درباره آینده سکونت این استان گفت: قبل از میزبانی مسابقات بوکس میزبان مسابقات کشتی بزرگسالان بودیم که 500 نفر از برترین های ایران در آن حضور داشتند. الان بوکس است، بعد از این مسابقات یک میدان مبارزه جوانان داریم که از 5 خردادماه 15 روز به طول می انجامد و سپس بسته به ظرفیت استان میزان مسابقات دو و میدانی را خواهیم داشت.