ورزشی

بیرانوند و طارمی در بین ۱۰ ستاره آسیایی در جام جهانی

به گزارش شفاف و به نقل از ساکرنت، بازیکنانی مانند هیده توشی ناکاتا، علی دایی، پارک جی سونگ در تاریخ جام جهانی خوش درخشیده اند. در واقع تعداد بازیکنان آسیایی که توانستند در این رویداد بدرخشند کم نبود.

اکنون همه نگاه ها به جام جهانی 2022 قطر دوخته شده است و باید دید کدام بازیکنان آسیایی در این دوره می درخشند.

معز علی (قطر)

عبدالکریم حسن (قطر)

مهدی طارمی (ایران)

مهدی طارمی در جام جهانی گذشته همچنان در آسیا بازی می کرد. همه او را در آخرین لحظه مقابل پرتغال به یاد می آورند. چهار سال بعد، او اکنون در دوران اوج خود یک مهاجم است و برای پورتو درخشیده است و امسال 5 گل در لیگ قهرمانان اروپا به ثمر رسانده است.

طارمی یکی از مهره های اصلی تیم پورتو است که فصل گذشته قهرمان لیگ و جام حذفی پرتغال شد. طارمی در سه فصل و نیم حضور در پرتغال 62 گل به ثمر رسانده و توانایی درخشش در این مدت را دارد.

علیرضا بیرانوند (ایران)

در حالی که این طارمی بود که شانس پیروزی تاریخی ایران را در دیدار مقابل پرتغال در جام جهانی از دست داد، اما نباید درخشش علیرضا بیرانوند را در آن دیدار فراموش کرد. بیرانوند با مهار پنالتی رونالدو خوش درخشید.

بیرانوند که با پرسپولیس چهار عنوان قهرمانی لیگ ایران را کسب کرده بود، در نهایت راهی اروپا شد و به رویال آنتورپ بلژیک پیوست و همچنان به صورت قرضی در پرتغال در بوآ ویستا حضور داشت، هرچند اخیرا با مصدومیت دست و پنجه نرم می کند.

حالا این دروازه بان 30 ساله به پرسپولیس بازگشته و در پی روی کار آمدن گزینه های قابل قبول دیگری مانند امیر عابدزاده، رقابت سختی برای پوشیدن پیراهن شماره یک تیم ملی پیش رو دارد، هرچند که به نظر می رسد گزینه اول کارلوس کی روش در دروازه این تیم باشد. دومین بار متوالی تیم ملی شد.

سلمان الفرج (عربستان)

سالم الدوساری (عربستان)

تاکهیرو تومیاسو (ژاپن)

دایچی کامادا (ژاپن)

کیم مین جائه (کره جنوبی)

سون هیونگ مین (کره جنوبی)