ورزشی

تا روزی که من مسئولم فیلمی با بازیگر بی حجاب روی پرده نخواهد رفت

رئیس سازمان سینمایی:

رئیس سازمان سینمایی کشور در واکنش به اتفاقات اخیر گفت: تا روزی که من وارد سازمان سینمایی شوم قطعا فیلمی با بازیگر زن بدون حجاب روی اکران نخواهد بود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، محمد خزاعی در مراسم اختتامیه شانزدهمین جشنواره بین المللی فیلم مستند ایران با بیان اینکه هنرمندان پس از اتفاقات اخیر به سه دسته تقسیم شدند، گفت: برخی متاثر از شرایط هستند و ابراز همدردی می کنند.

وی افزود: دسته دوم مدعی هستند که تحت تاثیر و فشار فضای رسانه ای هستند و باید نظرات خود را بیان کنند و دسته سوم گروهی هستند که علنا ​​مخالف نظام هستند. این دسته سوم است و هنرمند نباید به این فکر کند که بتواند در مسیر سینما در یک جهت حرکت کند.

رئیس سازمان سینمایی کشور با بیان اینکه کار سیاسی یک هنرمند باید در آثار و تفکر او دیده شود، ادامه داد: اخیرا بیانیه ای از سوی یکی از هنرمندان منتشر شده است اما باید بدانید فرهنگ آنقدر بی فکر نیست که هیچ کس اصول اسلام و توهین به خانواده شهدا را نمی داند.

خزایی با ابراز تاسف از برخی رفتارها گفت: این جریان ها سعی در ایجاد دودستگی در جامعه دارند و اگر سینما دچار مشکل شود تا حدی به خود هنرمندان نسبت داده می شود.

وی با اذعان به اینکه 100 فیلم آماده پخش است اما به دلیل شرایط پخش نمی شود، ادامه داد: برخی هنرمندان مردم را از سینما عصبانی می کنند و برخی سرمایه گذاران را مجبور به سرمایه گذاری کرده اند.

رئیس سازمان سینمایی کشور با تاکید بر اینکه همه این اقدامات منجر به بیکاری هنرمندان سینمای ایران می شود، افزود: فردی که بیانیه می نویسد جیب پر پول دارد اما این رفتارها باعث بیکاری هنرمندان در سال آینده می شود. این مردم به فکر جامعه نیستند، 25 هزار نفر از اعضای خانواده فیلم در معیشت خود دچار مشکل می شوند.

خزاعی با بیان اینکه برخی می گویند سینما راکد است اما در شهریور و مرداد رشد کرد، خاطرنشان کرد: تلاش می کنیم مشکلات هنرمندان را حل کنیم و مسائل سیاسی نباید به هنر مربوط شود.

وی با بیان اینکه جنبشی به نام «من هم» راه اندازی شده است، افزود: امضای 170 هزار هنرمند بیانیه ای با عنوان «تفنگ را زمین بگذارید» دخالت سیاسی در هنر است و باید به آنها گفت که چرا نمی گویید. برای امور مربوط به کار خود اظهار نظر کنند.

وی درباره جشنواره سینما حقیقت نیز تصریح کرد: برخی از هنرمندان درخواست ادامه اکران فیلم ها را دارند و پیشنهاد ما این است که این جشنواره به صورت منطقه ای برگزار شود و از سالن های سینما نیز برای اکران استفاده شود.

به گفته رئیس سازمان سینمایی کشور، راه اندازی بستری در حوزه مستند نیز می تواند فرصتی برای ارائه آثار هنرمندان فراهم کند.

انتهای پیام/