ورزشی

توجه پژوهشگران و دانشگاهیان به ابعاد بیانیه گام دوم انقلاب

به گزارش خبرنگار گروه استان های خبرگزاری آنا از بیرجند، سید حسن هاشمی در جلسه شورای جهاد علم و تکنولوژی خراسان جنوبی با قدردانی از سردار علی قاسمی فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) و سازمان بسیج علمی، تحقیقات و فناوری خراسان جنوبی گفت: این نشست سرآغاز اقدام مشترک علمی و جهادی است که منشأ خیر و برکات فراوانی خواهد بود. برای استان ما.” (همه چیز را بخوانید)

وی معتقد بود بیانیه بسیار مهم مرحله دوم انقلاب دارای ابعاد بسیار مهمی است که باید مورد توجه جدی محققان و دانشگاهیان قرار گیرد.

رئیس دانشگاه آزاد خراسان جنوبی اشاره به خلقت حوزه جهاد علمی با توجه به مفاد این بیانیه بسیار مهم، گام دوم انقلاب و در راستای تثبیت توانمندی های علمی و فناوری پژوهشی استان گامی بسیار ارزشمند و موثر است، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی استان ارتباط بین انتظار می رود دانشگاه صنعت و جامعه دو برابر شود.

اساس جهاد علمی باید با نگاه و تفکر بسیجی بر اساس تایید مرحله دوم انقلاب در استان شکل گیرد.

رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری خراسان جنوبی نیز گفت: زمانی که هم افزایی و همکاری علمی، پژوهشی و فناوری با تشکل ها و مراکز علمی و دانشگاهی وجود داشته باشد، می توانیم موفق باشیم.

علی فرخنده با بیان اینکه اداراتی مانند شهرک صنعتی، اداره صمت، جهاد کشاورزی و… می تواند پل ارتباطی بین صنعت و کشاورزی برای نخبگان علمی و مخترعان باشد، تاکید کرد: باید مشکلات استان را حداقل یک بار برای همیشه دانشگاه ها، مراکز علمی و ادارات مربوطه برای حل مشکلات استان تشکیل جلسه دهند. حوزه های مختلف از جمله کشاورزی، محصولات استراتژیک، گیاهان دارویی، معدن، آب، اقتصاد مرزی، صنایع دستی و گردشگری و نیازهای استان.

وی افزود: باید مبنای جهاد علمی در استان با نگاه و تفکر بسیجی مبتنی بر ابلاغیه مرحله دوم انقلاب شکل گیرد تا توانمندی های استان در حوزه علمی، پژوهشی و فناوری تجمیع و تجمیع شود. باز کردن گره های بزرگتر در استان».

رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری خراسان جنوبی با بیان اینکه هر ساله بسیج علمی، پژوهشی و فناوری در کشور جشنواره ملی جهادگران علم و فناوری را برگزار می کند، خاطرنشان کرد: استان خراسان جنوبی امسال این جشنواره را در هفته پژوهش برگزار می کند که تلاش می کنیم کیفیت این جشنواره را افزایش دهیم. نمایشگاه و جشنواره و در این راستا هشت نشست تخصصی تاکنون برگزار شده است.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند در پایان این نشست در گفت و گو با آنا توضیح داد: برگزار می شود.

مجید علی آبادی ادامه داد: نمایشگاه و جشنواره اصلی 22 تا 25 آذر 1400 برگزار می شود.

به گزارش آنا، جلسه شورای جهاد علمی و فناوری خراسان جنوبی با حضور مسئولان سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی، سازمان بسیج علمی، تحقیقات و فناوری این استان، دانشگاه و بالاتر برگزار شد. مراکز آموزشی، آموزشی، آموزشی و پژوهشی، استانداری، پارک علم و فناوری، اداره کل فنی و حرفه ای و شرکت شهرک های صنعتی خراسان جنوبی.

انتهای پیام/4103/4062/