ورزشی

دبیر اجازه نداد حرف بزنم/ لابی گری او عالی است

به گزارش شفاف، محمد پولادگر که با خشونت مجلس کشتی را ترک کرد، درباره مجمع جنجالی امروز گفت: ما 48 فدراسیون ورزشی داریم که هر کدام مشکلات و مخاطبان خاص خود را دارند و من باید پاسخگوی همه آنها باشم. اینطور نیست که یک رشته بیاید و چنین شرایطی ایجاد کند، مردم قضاوت می کنند که چگونه به کشتی کمک و حمایت شده است. دولت از هر لحاظ سخت افزاری و نرم افزاری به کشتی کمک کرده است و این انصاف نیست که اینطور صحبت کنند.

معاون مسابقات قهرمانی ورزش وزارت ورزش در پاسخ به اینکه بهتر نبود صبر و حوصله بیشتر داشت و از جلسه خارج نشد، تاکید کرد: در مجمع فقط به صحبت های دبیر گوش دادم اما او به من اجازه صحبت نداد و همه شاهد هستند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا بودجه کشتی به صفر رسیده است، گفت: نه، چرا این را می گویید؟

پولادگر درباره اینکه این 4 میلیارد دلار از کجا تامین شده است، گفت: ما تفاهم نامه ای داشتیم که او (دبیر) حتی امضا نکرد. بودجه کشتی 70 میلیارد تومان است و تا ساخته نشود، کم یا زیاد شود هزار اتفاق دیگر می تواند بیفتد. لابی گر منشی عالی است، به نماینده مجلس و برنامه بودجه فشار می آورد.

وی در خصوص اینکه 70 میلیارد از مجلس آمده است، گفت: فرقی نمی کند همه اینها بودجه کشور است و مجلس بدهد یا ما فرقی نمی کند.

بله، درست است، اگر این نبود بقیه فدراسیون ها چه کار می کردند؟ ما بودجه داریم باید بین 26 فدراسیون و سایر رشته ها تقسیم کنیم و همه را ببینیم. آنچه مجلس تقسیم کرده و بقیه کمتر از بقیه است. ما نمی توانیم به اندازه بودجه سال گذشته به فدراسیون ها بدهیم. مجلس بر اساس کار کارشناسی او بودجه داد، اما ما حتی در مورد آن صحبت نمی کنیم، چرا که چطور ممکن است تیراندازی که طلای المپیک را کسب کرده بود، بودجه صفر در نظر گرفته شود و اصلا آن را ندیده باشند. اگر همان بودجه هایی را که مجلس دارد تفکیک کنیم، با توجه به نرخ تورم و افزایش مسابقات، بودجه فدراسیون ها نسبت به سال گذشته کمتر است. بحث ما فقط کشتی نیست و الان مجلس از تبصره ماده 4 12 میلیارد تومان به فدراسیون تیراندازی با کمان اختصاص داده است 18 میلیارد برای زورخانه ای و 20 میلیارد برای تکواندو.

“از کجا میدونی؟” چرا این را می گویید؟ بله، اگر بخواهم شرایط خیلی خاصی را در نظر بگیرم و پول داشته باشم، می توانم برای یک تیم 10 نفره 10 مربی بفرستم و هر ورزشکار را به مربی بسپارم که وزنش را کاهش دهد.