ورزشی

رسمی؛ یوفا باشگاه‌های روسی را هم نقره‌داغ کرد

به گزارش خبرگزاری گیلونا; روسیه اخیرا به اوکراین حمله کرد و از آن زمان جنگ به تیتر یک خبرگزاری های جهان تبدیل شد و کل جهان را تحت تاثیر قرار داد.
پس از اینکه ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه تهاجم تمام عیار به اوکراین را از طریق زمین، هوا و دریا آغاز کرد، هیئت حاکمه فوتبال وارد عمل شد.

سازمان های دیگر اقداماتی را برای تبدیل روسیه به انزوای ورزشی و فرهنگی به عنوان مجازات حمله پوتین به اوکراین انجام داده اند. فینال لیگ قهرمانان اروپا در ماه مه از سن پترزبورگ به پاریس منتقل شد و مسابقات جایزه بزرگ فرمول 1 که برای سپتامبر در سوچی برنامه ریزی شده بود لغو شد. و همچنین بسیاری از محرومیت های دیگر که ادامه دارد.

از سوی دیگر روسیه باید در پلی آف جام جهانی مقابل لهستان بازی می کرد. با این حال، اتحادیه فوتبال لهستان و پس از آن سوئد و جمهوری چک اعلام کردند که برای رویارویی با این تیم آماده نیستند. فیفا ابتدا سعی کرد این موضوع را به صورت مسالمت آمیز حل کند و اعلام کرد که بازی های روسیه در زمین بی طرف برگزار می شود و این تیم نمی تواند به نام کشورش بازی کند، اما پس از اعلام این تصمیم حملات زیادی صورت گرفت. اخیرا به طور رسمی اعلام شد که تمامی تیم های ملی و باشگاهی روسیه از حضور در تمامی رقابت ها محروم شده اند تا رویای حضور روسیه در جام جهانی قطر از بین برود.

محرومیت ها ادامه دارد و حالا یوفا در جدیدترین اقدام خود اعلام کرده است که باشگاه های روسی در مسابقات سال آینده تحت پوشش این آژانس شرکت نخواهند کرد. این بدان معناست که هیچ یک از تیم های روسی نمی توانند در لیگ قهرمانان اروپا، لیگ اروپا و لیگ کنفرانس بازی کنند.

بیشتر بخوانید:

لیزرها توسط سنگال ساخته شده اند / عکس

ماجرای فروش خط تلفن ناصر حجازی از آتیلا

عید سعید فطر با عکس/عکس طارمی تبریک میفرستم

253251