ورزشی

رضا گلزار، ۴۸ ساعت فحش ناموسی و ساماندهی دلال‌ها

ورزش ایران و جهان امروز با رخدادها و مسائل مختلفی همراه بود که گزیده آن‌ها در این گزارش آمده است.

به گزارش گیلونا، تیم فوتبال استقلال در هفته دوازدهم لیگ برتر فوتبال ایران، صدرنشینی‌اش را تثبیت کند. در آخرین دیدار هفته دوازدهم لیگ برتر فوتبال ایران، استقلال صدرنشین در اهواز و از ساعت ۱۷:۴۵ مهمان فولاد بود که ناکام بود و به تساوی بدون گل رسید. این سومین تساوی متوالی استقلال بعد از تقسیم امتیازها با شمس آذر قزوین و ذوب‌آهن است.

با این تساوی، فولاد ۱۰ امتیازی شد و در رده چهاردهم باقی ماند و استقلال نیز با ۲۴ امتیاز در صدر جدول باقی ماند.

آقای فکری ۲ سال پشت سر شما حرف است!

داور دیدار تیم‌های فوتبال پرسپولیس و هوادار گفت: به دلیل اظهارات محمود فکری در فضای مجازی مورد هجمه و فحاشی قرار گرفته است. اشکان خورشیدی پس از قضاوت دیدار تیم‌های فوتبال پرسپولیس و هوادار در مورد اظهارات محمود فکری در نشست خبری قبل از این دیدار و صحبت‌های مطرح شده مبنی بر خوشحالی وی در جشن قهرمانی پرسپولیس، اظهار کرد: آقای فکری صحبتی کرد که باعث شد ۴۸ ساعت در فضای مجازی مورد هجمه و فحاشی طرفداران تیم مقابل قرار بگیرم.

وی افزود: گناه من چیست که یک مربی روی هوا حرفی را می‌زند و من فحش می‌خورم؟ مگر من خانواده ندارم؟ مگر من آدم نیستم؟ چرا یک مربی بدون سند حرف می‌زند؟ من که می‌دانم آن نشست خبری چگونه شکل گرفت. مدیر رسانه‌ای تیم هوادار امروز مقابل دوربین دروغ گفت. من که می‌دانم قبل از نشست خبری به چند خبرنگار گفته بود فلان سوال را بپرس و خبرنگاران گفته بودند که جوانمردانه نیست اما یک خبرنگار در جریان نبود یا تحت تاثیر قرار گرفت و این سوال را پرسید و مربی هوادار این صحبت‌ها را مطرح کرد.

آیین‌نامه ایجنت‌های فوتبال ساماندهی می‌شود

سخنگوی فدراسیون فوتبال درباره مفاد جلسه هیات رئیسه فدراسیون توضیحاتی ارائه داد.

احسان اصولی، سخنگوی هیات رئیسه فدراسیون فوتبال پس از برگزاری جلسه امروز (شنبه) هیأت رئیسه اظهار کرد: امروز  جلسه هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال با حضور تمام اعضای هیأت رئیسه و با ریاست تاج از ساعت ۱۱ تشکیل جلسه داد و مباحث متعددی مطرح شد. در ابتدای جلسه تاج نکات و گزارش‌هایی را درمورد اقداماتی که در فدراسیون انجام شده است ارائه کرد و اعضای هیأت رئیسه هم به تبادل نظر پرداختند.

کارشناسی داوری دیدار پرسپولیس و هوادار

علیرضا یزدانی معتقد است گل دوم پرسپولیس صحیح بود و داور به اشتباه آن را اوت گرفته بود. وی در خصوص داوری دیدار پرسپولیس و هوادار اظهار کرد: خورشیدی در این دیدار خوب قضاوت کرد و با وجود این که یکی، دو اشتباه داشت اما مدیریت او خوب بود. هر دو کمک داور این بازی عملکرد خوبی داشتند و در مجموع قضاوت خوبی را شاهد بودیم.

او درباره صحنه‌های حساس این دیدار گفت: در دقیقه ۱۹، کمک داور اول در این صحنه اشتباه می‌کند و یک آفساید اشتباه به ضرر پرسپولیس می‌گیرد که هر دو بازیکن پرسپولیس پشت مدافع بودند و آفسایدی در کار نبود. در صحنه گل پرسپولیس که صحنه سختی هم محسوب می‌شد، بازیکن تیم هوادار آگاهانه توپ را دور می‌کند و این توپ به بازیکن پرسپولیس برخورد می کند اما دوباره در ادامه به پای بازیکن هوادار می‌خورد و به ترابی می‌رسد. در نتیجه گل پرسپولیس درست بود.

پرسپولیس ۱ – هوادار صفر/ برد ناپلئونی قبل از داربی

تیم فوتبال پرسپولیس در هفته دوازدهم لیگ برتر فوتبال، مقابل تیم فوتبال هوادار به برتری یک بر صفر رسید.

پرسپولیس و هوادار امروز (شنبه) در چارچوب هفته دوازدهم لیگ برتر فوتبال از ساعت ۱۵:۳۰ در ورزشگاه آزادی به مصاف هم رفتند که این دیدار در نهایت با نتیجه یک بر صفر سود پرسپولیس به پایان رسید. این نتیجه در حالی رقم خورد که پرسپولیس در شش بازی قبلی خود موفق به پیروزی نشده بود.

نتایج هفته دوازدهم لیگ برتر فوتبال

هفته دوازدهم لیگ برتر فوتبال با برگزاری چهار دیدار به پایان رسید.

در آخرین روز از هفته دوازدهم لیگ برتر فوتبال امروز (شنبه) چهار دیدار برگزار شد که سه دیدار از بین آنها مربوط به استقلال، پرسپولیس و سپاهان به عنوان سه مدعی اصلی قهرمانی این فصل رقابت‌ها بود. با نتایج امروز، استقلال با ۲۴، سپاهان با ۲۱ (یک بازی کمتر) و تراکتور با ۲۱ امتیاز در رتبه‌های اول تا سوم قرار گرفتند. پرسپولیس هم با ۲۰ امتیاز در رتبه چهارم جای گرفت تا هفته آینده یک داربی جذاب پیش‌رو باشد.

ایران شانس دوم قهرمانی در جام ملت‌ها

حساب فوتی رنکینگ بر مبنای اطلاعات آماری فوتبال رنکینگ شانس‌های قهرمانی در جام ملت‌های ۲۰۲۳ را معرفی کرد.

به گزارش گیلونا، جام ملت‌های آسیای ۲۰۲۳ قرار است از ۲۲ دی ماه در قطر برگزار شود و میزبان در اولین دیدار در دیدار افتتاحیه به مصاف تیم ملی فوتبال لبنان می‌رود. در آستانه شروع این رقابت‌ها فوتی رنکینگ اقدام به معرفی شانس‌های نخست قهرمانی در این رقابت‌ها بر مبنای اطلاعات آماری کرد که تیم ملی فوتبال ایران بعد از ژاپن بخت دوم قهرمانی در جام ملت‌های آسیای ۲۰۲۳ لقب گرفت.

داورزنی از قطار والیبال پیاده نشده است

مراسم تکریم از زحمات محمدرضا داورزنی و معارفه وحید مرادی، سرپرست جدید فدراسیون والیبال، با حضور معاون ورزش حرفه‌ای و قهرمانی وزیر ورزش و جوانان برگزار شد.  کیومرث هاشمی، وزیر ورزش و جوانان، ۱۴ آذرماه در حکمی وحید مرادی را به عنوان سرپرست فدراسیون والیبال منصوب کرد. در این راستا مراسم تکریم از زحمات محمدرضا داورزنی و معارفه وحید مرادی امروز (شنبه ۱۸ آذر) با حضور محمد پولادگر، معاون ورزش حرفه‌ای و قهرمانی وزیر ورزش و جوانان برگزار شد.

محمدرضا گلزار در پدل سمت گرفت

بازیگر مطرح سینمای ایران به عنوان عضو هیات رییسه انجمن پدل ایران و سرپرست تیم ملی پدل معرفی شد.

به گزارش گیلونا، نشست خبری پدل در محل فدراسیون تنیس برگزار شد و در این نشست محمدرضا گلزار به عنوان عضو هیات رییسه پدل ایران و سرپرست تیم ملی پدل معرفی شد.

انتهای پیام

گروه تحریریه مقالات ورزشی

نویسنده‌ی ورزشی با انگیزه‌ای برای به اشتراک گذاری آگاهی خود از دنیای ورزش. با استفاده از تحلیل‌های دقیق و روند داستان‌سازی شیوا، من سعی می‌کنم خوانندگان را در دنیای ورزشی همراهی کنم و آن‌ها را به سمت تجربه‌ی هیجان‌انگیز ورزش ببرم.