ورزشی

ساپینتو: جنگیدم تا این بازیکنان به استقلال بیایند

به گزارش خبرگزاری گیلونا، ریکاردو ساپینتو در نشست خبری پس از پیروزی 3-1 مقابل ملوان اظهار داشت: در نیمه اول مستحق برد بودیم. بازی باید 2 یا 3 بر صفر می شد. حتی قبل از گلزنی حریف، موقعیت های متعددی روی دروازه ملوان ایجاد کردیم.

سرمربی استقلال گفت: خیلی قوی ظاهر شدیم و فشار زیادی وارد کردیم. نگذاشتیم بازی خوبی انجام دهند. فوتبال مستقیم آوردند. ما در نیمه اول اشتباه کوچکی کردیم که آنها از روی دروازه گلزنی کردند. این اشتباه در خط دفاعی ما نبود. این یک خطای تمرکز بود. ما روی اینها کار کرده بودیم. در بازی قبل از این اتفاق عبرت گرفتیم اما امروز گل خوردیم.

ساپینتو افزود: در نیمه دوم با وجود اینکه یک بر صفر عقب بودیم، به خودمان و بازیکنانی که تمام تلاششان را می کنند مطمئن بودیم. ما توانستیم نتیجه را تغییر دهیم. در بازی قبلی با سپاهان این اعتقاد را نداشتیم و نتوانستیم نتیجه را تغییر دهیم. این هفته روی بازیکنان و ذهن آنها کار کردم. آنها را طوری آماده کردم که حتی اگر گل هم بزنند، باید برگردند و تسلیم نشوند. با سپاهان با همین سیستم بازی ادامه دادیم. من نمی خواستم سیستم را تغییر دهم.

سرمربی استقلال گفت: در این دیدار سیستم را به 3-3-4 تغییر دادم و این تغییرات به خوبی جواب داد. تعویض های ما هم خوب جواب داد. با این روند باید به بازی های دیگر هم ادامه دهیم. باید به خودمان ایمان داشته باشیم و هرگز تسلیم نشویم.

سرمربی پرتغالی درباره درگیری با اعضای هلال احمر گفت: وقتی گل زدیم خوشحال شدند، کمی دلخوری ایجاد شد. این اتفاقات در فوتبال رخ می دهد. بعد از آن رفتم و عذرخواهی کردم. فقط بغلشون کردم

وی در خصوص اینکه برخلاف دیدار هفته اول، بازیکنان نیمکت نشین استقلال در بازی امروز شکل بازی را تغییر دادند، گفت: برای آوردن این بازیکنان زحمت کشیدم. برای کسب عنوان قهرمانی، شما نه تنها به 11 بازیکن نیاز دارید، بلکه به یک نیمکت قوی نیز نیاز دارید تا بتوانید در طول قهرمانی با آنها بازی کنید و قهرمانی را بدست آورید.

ساپینتو افزود: از اینکه دو بازیکن بسیار حرفه ای را ترک کردم بسیار متاسفم. ارسلان و حسینی واقعا لیاقت ماندن را داشتند. هفته بسیار سختی برای من بود. لیاقت بیرون رفتن را نداشتند. آنها کیفیت لازم برای ماندن در کنار ما را داشتند اما ما یک مشکل فضایی در لیست داشتیم که باید تغییراتی ایجاد می کردیم. کار دیگری نمی توانستیم بکنیم. می خواهم این پیروزی را به آنها، خاقانی، امید و کسانی که نیامدند تقدیم کنم. آمانوف با ما است. بازیکنانی که امروز در جمع ما نیستند. این پیروزی برای آنها هم هست. رقابت بسیار سختی در تمرین بین این بازیکنان وجود دارد. این برای همه خوب است زیرا آنها باید سطح خود را بالا ببرند.

سرمربی استقلال گفت: این تیم در نیمه اول تحت تاثیر بازی ملوان بود اما در نیمه دوم تفکرات تاکتیکی او عملی شد. یک توپ بلند فرستادند. آنها به بیرون پرتاب کردند و سپس یک گل به ثمر رسید. به بازیکنان گفتم بعد از زدن گل ناعادلانه باید برای به دست آوردن آن بجنگید. همه تیم ها منتظرند تا از اشتباه ما استفاده کنند. ما نباید این اشتباهات را انجام دهیم.

وی در خصوص اینکه استقلال مشکل دفاعی داشت و در بازی بدون تماشاگر مقابل تیمی که تازه از لیگ یک آمده بود، دو فرصت گل نزدن داشت، گفت: من مخالفم که مشکل دفاعی داریم. آنها فقط در نیمه دوم یک ضد حمله سریع داشتند. هر تیمی سخت است. ما تیمی نداریم که در این لیگ راحت باشد. ببینید چه تیم هایی برای گرفتن ملوان بعدی می آیند.

سرمربی استقلال با بیان اینکه امسال برخلاف فصل گذشته این تیم راحت به گل رسید، گفت: روی کار هجومی خیلی کار کردیم. عملکرد ما در دفاع هم باید خوب باشد. ما زمان زیادی برای پیشرفت داریم. مطمئنم تیم در این ماه به وضعیت مطلوب خواهد رسید.

256 251