ورزشی

عراق با کاساس به پیروزی عادت کرده است/ چرا نتوانیم قهرمان شویم؟ – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، تیم ملی فوتبال عراق پیش از حضور در رقابت‌های جام ملت‌های آسیا راهی ابوظبی امارات شده است تا اردوی آماده سازی خود را برگزار کند. این اردوی آماده سازی فردا ۲۱ دی ماه به پایان خواهد رسید و برای حضور در جام ملت‌های آسیا به قطر خواهد رفت.

علی یوسف بازیکن تیم ملی فوتبال عراق در خصوص وضعیت تیم ملی کشورش اظهار داشت: کادر فنی تیم ملی عراق تحت رهبری خسوس کاساس اسپانیایی روحیه رقابت عادلانه را در بین همه بازیکنان ایجاد کرده است. آنها با همه بازیکنان عراقی در ارتباط هستند و فرقی نمی‌کند بازیکنان در لیست تیم ملی باشند یا نباشند.

وی افزود: تیم ملی عراق با هدایت کاساس به فرهنگ پیروزی در مسابقات عادت کرده است و با انجام بازی‌های دوستانه سطح فنی بازیکنان در بالاترین سطح خود قرار گرفت و معتقدم ملی پوشان عراقی در این دوره از رقابت‌ها در بهترین شرایط خود قرار دارد و بازیکنان این تیم از آمادگی بالایی برخوردار هستند.

بازیکن عراقی تیم فوتبال صنعت نفت آبادان ایران درباره شانس شیرهای بین النهرین در آسیا گفت: عراق می‌تواند در این دوره از رقابت‌ها به فینال جام ملت‌های آسیا برسد، هرچند خیلی سخت است اما اگر روز عراق باشد، می‌تواند نمایش خوبی را مقابل حریفان داشته باشد. چرا نتوانیم عنوان قهرمانی را کسب کنیم؟! ما آماده هستیم تا نتایج خوبی را کسب کنیم.

علی یوسف ادامه داد: عراق با دو بازیکن با نام‌های زیدان اقبال و علی جاسم در جام ملت‌های آسیا حضور خواهند داشت. این دو بازیکن شرایط خوبی را در تیم‌های خود دارند و با توجه به ادامه درخشش در لیگ‌های خود می‌توانند کمک زیادی به مربیان و کادر نی این تیم در جام ملت‌های کنند.

وی در خصوص جایگاهش در تیم ملی علیرغم دعوت نشدن تاکید کرد: من عراقی هستم تیم ملی عراق نماینده ۴۰ میلیون شهروند است و در حال حاضر همه چیز را کنار بگذاریم و از تیم ملی حمایت کنیم تا به موفقیتی که می‌خواهیم برسیم. قبل از اینکه بازیکن باشم طرفدار بودم و امروز به صف هواداران تیم ملی عراق خواهم پیوست.

علی یوسف عراقی دو بازی بین المللی با تیم ملی عراق انجام داد که در بازی قطر در جام ۲۰۲۱ فوتبال عربی به میدان رفت و این تقابل با شکست ۰-۳ عراق به پایان رسید و یوسف ۳۹ دقیقه در آن شرکت کرد.

در دومین بازی یوسف در بازی دوستانه تیم ملی عراق مقابل همتای اوگاندای خود که با برتری یک بر صفر عراق در ۲۱ ژانویه ۲۰۲۲ به پایان رسید، ۱۵ دقیقه بازی کرد.

تیم ملی عراق در جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ قطر در گروه چهارم قرار دارد و با تیم‌های ژاپن، ویتنام و اندونزی همگروه است.

گروه تحریریه مقالات ورزشی

نویسنده‌ی ورزشی با انگیزه‌ای برای به اشتراک گذاری آگاهی خود از دنیای ورزش. با استفاده از تحلیل‌های دقیق و روند داستان‌سازی شیوا، من سعی می‌کنم خوانندگان را در دنیای ورزشی همراهی کنم و آن‌ها را به سمت تجربه‌ی هیجان‌انگیز ورزش ببرم.